Aktualności:

• 15 Październik 2019, 23:54:28

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Katalog aukcyjny  (Przeczytany 1300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pavonis

• Stały bywalec
Odp: Katalog aukcyjny
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Maj 2019, 19:33:25 »
A te elektroniczne wydania czytacie Panowie na laptopach, czy kupujecie do tego jakieś czytniki? Ja nawet jak mam wersję elektroniczną, to lubię wydrukować jakiś fragment, bo na laptopie ciężko tak godzinami cały czas coś czytać. Dlatego jestem ciekawy, w jakiej formie czytacie te materiały, na tabletach, kindlach, komórce?

DzikiZdeb

• Gaduła
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Maj 2019, 19:51:36 »
A te elektroniczne wydania czytacie Panowie na laptopach, czy kupujecie do tego jakieś (dziwaczne gadżety...)
No cóż, wzrok ma człowiek jeden na całe życie i jak sobie go zepsuje ślepiając w jakieś małe monitorki, to i najlepsze okulary potem nie pomogą. Próbował Pan normalnego, stacjonarnego komputera z monitorem 28-32 cale?

pavonis

• Stały bywalec
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Maj 2019, 20:04:21 »
stacjonarnego komputera z monitorem 28-32 cale?
Stacjonarnego nie mam już od wielu lat. Ale taki monitor dla lepszego komfortu czytania by się czasami bardzo przydał.
Słyszałem też opinie, że czytniki są  wygodne.

dusiolek

• Stały bywalec
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Maj 2019, 20:21:45 »
A te elektroniczne wydania czytacie Panowie na laptopach, czy kupujecie do tego jakieś (dziwaczne gadżety...)
No cóż, wzrok ma człowiek jeden na całe życie i jak sobie go zepsuje ślepiając w jakieś małe monitorki, to i najlepsze okulary potem nie pomogą. Próbował Pan normalnego, stacjonarnego komputera z monitorem 28-32 cale?

Dokladnie - "docking station" + monitor  + klawiatura + myszka - i okazuje sie, ze laptop jest calkowiecie uzywalny :-)

modsog

• Stały bywalec
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Maj 2019, 20:24:57 »
Słyszałem też opinie, że czytniki są  wygodne.
Czytniki są bardzo wygodne ale do czytania książek, najlepiej w formacie jaki obsługują.
Mam Kindla Paperwhite (jedna z pierwszych generacji) i powiem, że jest to świetne urządzenie.
Ale jak wgrałem sobie pdfa z katalogiem półtoraków (a nie jest on przesadnie wielkim plikiem) to była to może nie tragedia ale przynajmniej spora porażka.
Na komórkach smartfonach pewnie idzie to czytać ale ja narazie mam starą, dobrą Nokię E52 :D

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Maj 2019, 21:04:40 »
A te elektroniczne wydania czytacie Panowie

Jeśli jest to (jak w większości wypadków) coś co czytam i z czym jednocześnie pracuję (elektroniczny katalog, z którego wybieram monety, książka, z której chcę coś wynotować etc.) - to tylko stacjonarny komputer z dużym monitorem, wprawdzie nie > 28 cali, ale 23,5 to też wygoda.

Jeśli jest to coś, co tylko czytam (jakaś powieść do snu), to wtedy często czytnik. Mam taniutki, który kupiłem jako podobno felerny na Allegro za kilkadziesiąt złotych, ale żadnego feleru do dziś nie widzę a służy mi już parę lat. Nie jest może rewelacyjny, ale akumulator trzyma ponad miesiąc, tekst jest wyraźny, mogę powiększać czcionkę etc.

Jeśli idzie o formaty, to na komputerze czytam wszystkie, na czytniku tylko epub/mobi. PDF/DJVU stanowczo wymaga dużego ekranu.
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

R E K L A M A
aukcja monet