Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 16:59:13

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Katalog aukcyjny  (Przeczytany 4308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alfer

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 22
Katalog aukcyjny
« dnia: 06 Maja 2019, 21:02:46 »
Dzisiaj otrzymałem paczkę z katalogiem aukcyjnym. W sumie nic takiego jednak po otwarciu przesyłki dosłownie szczęka mi opadła. Nie widziałem nigdy tak rewelacyjnie wydanego opracowania aukcji numizmatycznej. 500 stronicowy album, wydany na dobrym jakości papierze,  bardzo bogato ilustrowany, obszerne opisy monet które w większości mają podaną proweniencję i często opatrzone są opisem historycznym. Autorzy włożyli mnóstwo owocnej pracy nad katalogo-albumem.  Dla mnie super prezent - lektura na długie wieczory.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 753
Odp: Katalog aukcyjny
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maja 2019, 21:05:34 »
Rzeczywiście, pięknie wydany, nie dziwota, ze trzeba płacić opłaty aukcyjne. Ale w przypadku otrzymania takiej książki, może warto.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Katalog aukcyjny
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maja 2019, 21:11:36 »
Do mnie tez ten katalog dotarł i tez ogromne wrażenie wywarł:) to jest naprawdę solidny dom aukcyjny!

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Katalog aukcyjny
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maja 2019, 21:12:39 »
Nie widziałem nigdy tak rewelacyjnie wydanego opracowania aukcji numizmatycznej.
Nie jest to znowu jakieś pierwsze w świecie tego typu wydanie - od lat wyglądają tak katalogi CNG, Roma Numismatic, Gemini LLC i paru innych firm. Tyle że od pewnego momentu w formie papierowej stają się one słono płatne, co pewnie stanie się w niedługim czasie i z katalogami Leu.

alfer

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: Katalog aukcyjny
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maja 2019, 21:23:00 »
Mam starsze wydania Gemini i CNG i nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jak to wydanie Leu. 

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Katalog aukcyjny
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maja 2019, 21:43:01 »
Do mnie też dotarł i też zrobił spore wrażenie , Leu się wykosztował , ale zapewne chce zmazać plamę po tej kradzieży .

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Katalog aukcyjny
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Maja 2019, 22:58:18 »
Zastanawiam się jaki jest sens zbierania czegokolwiek, skoro pamiątki w katalogach wyglądają piękniej niż w rzeczywistości :)
Tak na serio to trzeba przyznać, że ktoś tam zna się na składzie i miał świetny pomysł na zaprezentowanie monet. Podoba mi się układ z przedstawieniem zdjęć w naturalnej wielkości i powiększeniem jednej strony na marginesie. Przy czym dzięki obszernemu opisowi całość nie jest przeładowana. Przesadą wydają mi się tylko plansze z monetami na czarnym tle. Naprawdę piękny katalog.

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Katalog aukcyjny
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Maja 2019, 19:39:29 »
Przyjemnie wydany katalog, ale w dalszym ciągu uważam, że wersja elektroniczna jest bez porównania lepsza.

...
Ponadto wersja ekologiczna jest poręczniejsza do przechowywania, bardziej ekologiczna, tańsza etc. etc. etc. Dziś papier to już tylko snobizm.
Calkowicie popieram.

Mi sie udalo przekonac domy aukcyjne do nie wysylania mi papieru - dostaje powiadomienia o aukcji (czasami listem - ale to przezyje) - nie widze sensu trzymania tej makulatury, ktora pojdzie na smieci jak tylko dzieci beda musialy cos z tym zrobic.

Tomek

Pozdrowienia, Tomasz

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Katalog aukcyjny
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Maja 2019, 19:50:53 »
Drukowałem swojego czasu katalogi dla sklepu numizmatycznego z mojego miasta.Wysyłali je do stałych klientów.Kiedyś wpadłem do niego by zakupić  kasety.Porozmawiałem z właścicielem .W tym czasie wszedł listonosz ze zwrotami."Widzi pan dziadki umierają,a młodzi proszą by nie wysyłać bo wolą wersję elektroniczną.Chyba zmniejszę nakład  albo przestanę drukować".Coś w tym stylu powiedział. :(
« Ostatnia zmiana: 07 Maja 2019, 20:40:15 wysłana przez Divusric »
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

monbank1

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 377
Odp: Katalog aukcyjny
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Maja 2019, 22:10:58 »
Dziś papier to już tylko snobizm.
Jak Pan to rozumie, bo ja nie bardzo?
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 04:34:15 wysłana przez zenonmoj »
Pozdrawiam, Gerard

monbank1

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 377
Odp: Katalog aukcyjny
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Maja 2019, 19:13:06 »
Zapytałem, bo zbieram również książki ale nie dla imponowania komuś, tylko do czytania. Kupuję głównie książki używane.
Nastały czasy kiedy fajne tytuły można kupić za taniochę.
Pozdrawiam, Gerard P.
Pozdrawiam, Gerard

pavonis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Katalog aukcyjny
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Maja 2019, 19:33:25 »
A te elektroniczne wydania czytacie Panowie na laptopach, czy kupujecie do tego jakieś czytniki? Ja nawet jak mam wersję elektroniczną, to lubię wydrukować jakiś fragment, bo na laptopie ciężko tak godzinami cały czas coś czytać. Dlatego jestem ciekawy, w jakiej formie czytacie te materiały, na tabletach, kindlach, komórce?
Ancora imparo

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Katalog aukcyjny
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Maja 2019, 19:51:36 »
A te elektroniczne wydania czytacie Panowie na laptopach, czy kupujecie do tego jakieś (dziwaczne gadżety...)
No cóż, wzrok ma człowiek jeden na całe życie i jak sobie go zepsuje ślepiając w jakieś małe monitorki, to i najlepsze okulary potem nie pomogą. Próbował Pan normalnego, stacjonarnego komputera z monitorem 28-32 cale?

pavonis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Katalog aukcyjny
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Maja 2019, 20:04:21 »
stacjonarnego komputera z monitorem 28-32 cale?
Stacjonarnego nie mam już od wielu lat. Ale taki monitor dla lepszego komfortu czytania by się czasami bardzo przydał.
Słyszałem też opinie, że czytniki są  wygodne.
Ancora imparo

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Katalog aukcyjny
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Maja 2019, 20:21:45 »
A te elektroniczne wydania czytacie Panowie na laptopach, czy kupujecie do tego jakieś (dziwaczne gadżety...)
No cóż, wzrok ma człowiek jeden na całe życie i jak sobie go zepsuje ślepiając w jakieś małe monitorki, to i najlepsze okulary potem nie pomogą. Próbował Pan normalnego, stacjonarnego komputera z monitorem 28-32 cale?

Dokladnie - "docking station" + monitor  + klawiatura + myszka - i okazuje sie, ze laptop jest calkowiecie uzywalny :-)
Pozdrowienia, Tomasz

 

R E K L A M A
aukcja monet