Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 15:32:12

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: WCN - wzrost prowizji  (Przeczytany 1897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
WCN - wzrost prowizji
« dnia: 03 Czerwca 2019, 16:57:36 »
ze strony wcn.pl

"Uprzejmie informujemy że począwszy od E-aukcji numer 190613 prowizja dla kupujących będzie wynosić 8%."

Szkoda, wydawalo mi sie, ze przy sprzedazy do 2000 zl, 15% od sprzedawcy  i 5% od kupujacego jest w miare OK ale coz...

Pozdrawiam, Tomasz
Pozdrowienia, Tomasz

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: WCN - wzrost prowizji
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Czerwca 2019, 18:13:10 »
Do liderów i tak jeszcze mają daleko.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: WCN - wzrost prowizji
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Czerwca 2019, 18:55:12 »
To na pewno - co do liderow.
Ja w WCN-ie dalej probuje od czasu do czasu cos wygrac. Jest wiele domow aukyjnych, na ktore prawie nie zagladam - takie 20+ % po prostu calkowicie odstrasza.

Nie wiem (nie mam danych) jak taki wzrost (o 3%) przenosi sie na ceny koncowe sprzedanych obiektow. Zapewne w tym przypadku nic sie nie stanie, ale ogolnie ceny moga spasc, wiec i zysk sprzedajacego maleje itd.

Ja duzo bardziej wole system, gdzie kupujacy nie placi prowizji - dzieki temu zysk z wyzszych uzyskanych cen (zakladam, ze wtedy ludzie daja wyzsze llimity), jest dzielony miedzy dom aukcyjny i bylego wlasciciela obiektu.

Pozdrawiam, Tomek
Pozdrowienia, Tomasz

Gojk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: WCN - wzrost prowizji
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Czerwca 2019, 20:30:01 »
To na pewno - co do liderow.
Ja w WCN-ie dalej probuje od czasu do czasu cos wygrac. Jest wiele domow aukyjnych, na ktore prawie nie zagladam - takie 20+ % po prostu calkowicie odstrasza.

Witam,
Od czasu do czasu robiłem zakupy na e-aukcjach i uważałem prowizję 5% za duży atut w stosunku do aukcji stacjonarnych tej lub innych firm.
Ubolewam, ale cóż zrobić? :-\

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: WCN - wzrost prowizji
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwca 2019, 21:01:08 »
To na pewno - co do liderow.
Ja w WCN-ie dalej probuje od czasu do czasu cos wygrac. Jest wiele domow aukyjnych, na ktore prawie nie zagladam - takie 20+ % po prostu calkowicie odstrasza.

Nie wiem (nie mam danych) jak taki wzrost (o 3%) przenosi sie na ceny koncowe sprzedanych obiektow. Zapewne w tym przypadku nic sie nie stanie, ale ogolnie ceny moga spasc, wiec i zysk sprzedajacego maleje itd.

Ja duzo bardziej wole system, gdzie kupujacy nie placi prowizji - dzieki temu zysk z wyzszych uzyskanych cen (zakladam, ze wtedy ludzie daja wyzsze llimity), jest dzielony miedzy dom aukcyjny i bylego wlasciciela obiektu.

Pozdrawiam, Tomek

tak po prawdzie to wychodzi na to samo niezależnie jak procenty są rozłożone. Jeśli kupujący nie ma % to da wyższą cenę jak ma da niższą o tyle by suma z opłatą była taka sama. Tak naprawdę te procenty to wabik w jedną lub drugą stronę.

Oczywiście co innego gdy suma opłat (kupujący + sprzedający) się zwiększa. 
 
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 752
Odp: WCN - wzrost prowizji
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Czerwca 2019, 22:09:55 »
Witam,
Od czasu do czasu robiłem zakupy na e-aukcjach i uważałem prowizję 5% za duży atut w stosunku do aukcji stacjonarnych tej lub innych firm.
Ubolewam, ale cóż zrobić? :-\

W pełni popieram, też uważam, że przystępność e-aukcji była dużym atutem WCN przyciągającym amatorów słabszych stanów za okazyjne ceny. Ciekaw jestem, co spowodowało tę podwyżkę i jak się odbije na frekwencji. Co prawda 3% nie jest tak ogromną podwyżką, ale zawsze to wrost ceny.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: WCN - wzrost prowizji
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Czerwca 2019, 22:26:43 »
kupujacy chce wydac dokladnie 1000 - calosc z prowizja
variant 1:
15 % od sprzedawcy, 5% kupujacy
czyli przedmiot poszedl za jakies: 952
- sprzedawca dostale 952 * .85 -> 809
- kupujacy placi: 952 * 1.05 -> 1000
- sklep dostaje: 190

variant 2:
15% od sprzedawcy, 0% od kupujacego
- przedmiot idzie za 1000
- sprzedajacy dostaje: 1000 * .85 -> 850
- sklep dostaje : 150

variant 3:
15 % od sprzedawcy, 8% kupujacy
czyli przedmiot poszedl za jakies: 925
- sprzedawca dostale 925 * .85 -> 787
- kupujacy placi: 925 * 1.08 -> 1000
- sklep dostaje: 212


przy takim zalozeniu (stala koncowa cena, wzrost provizji dla kupujacego) - po kieszeni dostaje sprzedajacy
Tomek


Pozdrowienia, Tomasz

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: WCN - wzrost prowizji
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Czerwca 2019, 22:33:15 »
Witam,
Od czasu do czasu robiłem zakupy na e-aukcjach i uważałem prowizję 5% za duży atut w stosunku do aukcji stacjonarnych tej lub innych firm.
Ubolewam, ale cóż zrobić? :-\

W pełni popieram, też uważam, że przystępność e-aukcji była dużym atutem WCN przyciągającym amatorów słabszych stanów za okazyjne ceny. Ciekaw jestem, co spowodowało tę podwyżkę i jak się odbije na frekwencji. Co prawda 3% nie jest tak ogromną podwyżką, ale zawsze to wrost ceny.

Jak dla mnie to maja swoj poziom - i mam wrazenie, ze jakosc obiektow i oferta  sa czesto lepsze niz na niektorych aukcjach na onebid.pl
jak ten denar: https://wcn.pl/archive/178633

Tomek
Pozdrowienia, Tomasz

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Odp: WCN - wzrost prowizji
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Czerwca 2019, 01:19:57 »
60% wzrost prowizji
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

 

R E K L A M A
aukcja monet