Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 12:13:19

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żniwiarka "H" fals??  (Przeczytany 4646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pepek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Żniwiarka "H" fals??
« dnia: 12 Czerwca 2019, 08:28:13 »
Cześć, przyjrzyjcie się proszę fachowym okiem czy według Was to przypadkiem nie jest falsyfikat


pablo77

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 524
  • Zainteresowania: August III Sas,monety związane z wydarzeniami historycznymi,liczmany,żetony i medale pamiątkowe
Odp: Żniwiarka "H" fals??
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Czerwca 2019, 13:07:29 »
Według mnie jest OK.Ale ze zdjęć nie można być w 100% pewien.Trzeba mieć w rękach,żeby dokładnie obejrzeć.Fałszerze monet są coraz lepsi.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Żniwiarka "H" fals??
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Czerwca 2019, 13:36:16 »
Moneta jest bardzo zniszczona i trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć. Z tego, co widzę, ogon orła spełnia wymogi, gorzej z cienką szyją, no i sam znak menniczy wygląda jak odlewany z charakterystycznymi zgrubieniami na końcach kresek.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

meszuzel

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Żniwiarka "H" fals??
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Czerwca 2019, 13:58:08 »
Rant wygląda dość podejrzanie i kilka punktów na monecie również.
Proponuję monetę zważyć na dokładnej wadze lub udać się jeśli to możliwe do pobliskiego sklepu z monetami i niech tam ktoś oceni to wizualnie.
Mi to trochę "pachnie" odlewem, ale ekspertem nie jestem.
Wiem, że nic nie wiem

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Żniwiarka "H" fals??
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Czerwca 2019, 16:11:18 »
tutaj sa ladne zdjecia monety i rantu: https://myvimu.com/exhibit/53858117-1924-2-zl-birmingham

Jak napisano wyzej - rant na zdjeciu wyglada dziwnie (ale moze to zludzenie zdjecia),

Tomek
Pozdrowienia, Tomasz

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Żniwiarka "H" fals??
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Czerwca 2019, 16:18:16 »
tutaj sa ladne zdjecia monety i rantu: https://myvimu.com/exhibit/53858117-1924-2-zl-birmingham

Jak napisano wyzej - rant na zdjeciu wyglada dziwnie (ale moze to zludzenie zdjecia),

Tomek

To raczej nie jest ta sama moneta.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Żniwiarka "H" fals??
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Czerwca 2019, 16:20:11 »
tutaj sa ladne zdjecia monety i rantu: https://myvimu.com/exhibit/53858117-1924-2-zl-birmingham

Jak napisano wyzej - rant na zdjeciu wyglada dziwnie (ale moze to zludzenie zdjecia),

Tomek

To raczej nie jest ta sama moneta.
na 100% nie ta sama :-) dalem link dla porownania rantu (nic wiecej)

Tomek
Pozdrowienia, Tomasz

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Żniwiarka "H" fals??
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Czerwca 2019, 16:55:50 »
ta sama
Moim zdaniem jest to moneta z aukcji https://allegro.pl/oferta/pmw-2-zl-kobieta-z-klosami-litera-h-1924-ag-rr-8163364251?item=8163364251

To tak tytułem dodatkowych zdjęć - nie będę wypowiadał się na temat oryginalności monety, której egzemplarzy trzymałem w życiu w ręku raptem ze dwa-trzy.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Żniwiarka "H" fals??
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Czerwca 2019, 17:45:11 »
ta sama
Moim zdaniem jest to moneta z aukcji https://allegro.pl/oferta/pmw-2-zl-kobieta-z-klosami-litera-h-1924-ag-rr-8163364251?item=8163364251

To tak tytułem dodatkowych zdjęć - nie będę wypowiadał się na temat oryginalności monety, której egzemplarzy trzymałem w życiu w ręku raptem ze dwa-trzy.

Tak, raczej to ta sama.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Pepek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Żniwiarka "H" fals??
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Czerwca 2019, 19:33:00 »
Dokładnie tak, to moneta z tej aukcji. Coś mi w niej nie pasuje, ale niekoniecznie wiem co. Masa niby ok 9,7g. Ale ten rant? Nigdy nie widziałem na żywo tej odmiany (nie znam nikogo kto zbiera monety) natomiast mam wszystkie inne żniwiarki gdzie rant moim zdaniem jest praktycznie taki sam a w tej widzę jakby co innego.
Dla spokoju ducha podejdę niebawem do jakiegoś wyjadacza w branży niech oceni fachowym okiem bo pół żartem pół serio źle mi się śpi gdy myślę że włożyłem falsa do kolekcji :-)
W szczere intencje sprzedawcy wierzę więc zakładam że w razie czego problemu ze zwrotem nie będzie.

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: Żniwiarka "H" fals??
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Czerwca 2019, 23:05:19 »
Nie mam zastrzeżeń według mnie orginał mocno obiegowy.
Janek

pablo77

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 524
  • Zainteresowania: August III Sas,monety związane z wydarzeniami historycznymi,liczmany,żetony i medale pamiątkowe
Odp: Żniwiarka "H" fals??
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Czerwca 2019, 13:02:29 »
Tak przy okazji wrzucę swoją,według mnie OK,lecz chętnie poznam Panów opinię. Będę sie pozbywał swojej kolekcji II RP,nie chcę sprzedawać lewizny.Waga 9,95 g.
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwca 2019, 13:06:19 wysłana przez pablo77 »

khubeo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 682
Odp: Żniwiarka "H" fals??
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Czerwca 2019, 19:35:50 »
Moim zdaniem obie monety są OK.

meszuzel

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Żniwiarka "H" fals??
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Czerwca 2019, 19:48:32 »
W ramach tematu, może warto wyjaśnić/ustalić jak to jest z tą cienką i grubą szyją.
Osobiście mocno w to powątpiewam i grubość godła na tych monetach wynika z głębokości tłoczenia stempla.

Co do autentyczności, to też uważam, że druga moneta jest oryginalna, zmęczona obiegiem, ale oryginalna.
Wiem, że nic nie wiem

pablo77

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 524
  • Zainteresowania: August III Sas,monety związane z wydarzeniami historycznymi,liczmany,żetony i medale pamiątkowe
Odp: Żniwiarka "H" fals??
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Czerwca 2019, 20:48:54 »
W ramach tematu, może warto wyjaśnić/ustalić jak to jest z tą cienką i grubą szyją.
Osobiście mocno w to powątpiewam i grubość godła na tych monetach wynika z głębokości tłoczenia stempla


Według mnie chodzi o zwężenie szyi przy głowie.

 

R E K L A M A
aukcja monet