Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 06:58:05

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 3 kracjarowa unikatowa klipa  (Przeczytany 3086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miroslav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 318
3 kracjarowa unikatowa klipa
« dnia: 25 Lipca 2019, 14:17:38 »
Od  razu zaznaczam że to nie moja moneta i na żywo jej nie widziałem. Wstawiam zdjęcia na forum za przyzwoleniem właściciela.
Pytanie brzmi - czy na podstawie tylko tych zdjęć możecie coś stwierdzić o materiale z jakiego została wykonana ta klipa? Jubiler ponoć stwierdził że to srebro wysokiej próby co mnie mocno zdziwiło.
Drugie pytanie dotyczy badań spektrometrem. Gdzie, jak i za ile?

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: 3 kracjarowa unikatowa klipa
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lipca 2019, 17:28:44 »
Wiadomo, że samo zdjęcie to za mało, żeby wydawać takie sądy, ale pierwsza klipa z jakimś tam prawdopodobieństwem może być srebrna, druga na srebrną wygląda trochę mniej.

Rozumiem, że pyta Pan o drugą?

Miroslav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 318
Odp: 3 kracjarowa unikatowa klipa
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lipca 2019, 17:34:27 »
Zdjęcia przedstawiają jedną monetę. Im bardziej właściciel się stara zrobić lepsze zdjęcie tym gorzej ona wygląda. W rzeczywistości ponoć o wiele lepiej się prezentuje

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: 3 kracjarowa unikatowa klipa
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lipca 2019, 18:05:22 »
Zdjęcia przedstawiają jedną monetę.
Też tak na początku zakładałem, ale nie mogę przejść do porządku dziennego nad różnicą w literze "A" w "FERDINAND".

Miroslav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 318
Odp: 3 kracjarowa unikatowa klipa
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lipca 2019, 20:39:26 »
Zdjęcia zostały wykonane w różnych odstępach czasu. Moneta ponoć zszarzała po zamknięciu jej w woreczku strunowym.
Sam kiedyś też na tym forum węszyłem intrygę wynajdując różnice w zdjęciach.
(http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,8166.0.html)
Wychodzi na to że różnica w oświetleniu może płatać figle

Wstawiam jeszcze jedno z pierwszych zdjęć tej klipy (jeszcze przed zszarzeniem)

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: 3 kracjarowa unikatowa klipa
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lipca 2019, 08:44:08 »
węszyłem intrygę wynajdując różnice w zdjęciach.
Oczywiście nie będę się na siłę upierał :-) Zdjęcie to zdjęcie i różne dziwactwa mogą się wydawać przy zmianie oświetlenia, kąta pod którym zrobiono fotkę itp.

Zdjęcia zostały wykonane w różnych odstępach czasu. Moneta ponoć zszarzała po zamknięciu jej w woreczku strunowym.
Jakoś mi to nie pasuje do dobrego srebra. Dodatkowo na ostatnim zdjęciu moneta wygląda jakby była niedokładnie umyta z jakiegoś płynu - może to dodatkowo wpłynęło na zmianę na powierzchni?

Nie jestem pewien, czy spektometr da pełny obraz monety. Jeśli zewnętrzna warstwa była dodatkowo wzbogacana, to wyjdzie tylko skład tej warstwy + nie do końca da się wyeliminować to, co się na monecie osadziło w późniejszym czasie.

 

R E K L A M A
aukcja monet