Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 19:12:28

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ikony  (Przeczytany 1583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pavonis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 203
Ikony
« dnia: 03 Sierpnia 2019, 18:53:23 »
Czy któryś z Panów potrafi zidentyfikować wizerunki na załączonych ikonach? Niestety nie mam wiedzy w tym zakresie i dlatego prosiłbym o wskazówki. 
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2019, 18:56:58 wysłana przez pavonis »
Ancora imparo

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Ikony
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpnia 2019, 19:11:01 »
Czy któryś z Panów potrafi zidentyfikować wizerunki na załączonych ikonach? Niestety nie mam wiedzy w tym zakresie i dlatego prosiłbym o wskazówki.
Tam są podpisy :-)

1) św. Mikołaj Cudotwórca
2) św. Mikołaj Cudotwórca
3) tu już napisów nie widać, bo skan za mały, ale o ile się nie mylę to tzw. Matka Boska Opiekunka, czyli Покров.

pavonis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Ikony
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpnia 2019, 19:29:41 »
Dziękuję, co do św. Mikołaja Cudotwócy, ale pewności nie miałem. To pójdę za ciosem, bo tu podpisów nie ma i nic nie podejrzewam :)
To są zdjęcia, ale musiałęm celowo pomniejszyć ich rozmiar, bo nie mieści się załącznik na forum (stąd troszke mogą się rozmazywać).
Ancora imparo

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Ikony
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpnia 2019, 19:58:46 »
celowo pomniejszyć ich rozmiar, bo nie mieści się załącznik na forum (stąd troszke mogą się rozmazywać).
No tak, ale w takim razie ani z tym poliptykiem, ani z ostatnią ikoną wiele się nie da zrobić, bo za malutkie to jest. Zresztą sceny biblijne wydają się dość oczywiste, np. na ikonie górny rząd wg mnie to po kolei Chrzest w Jordanie, odnalezienie Pana Jezusa w Świątyni(?), Zwiastowanie(?) itd.

2) Варвара Великомученица, na nasze św. Barbara :-)

pavonis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Ikony
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpnia 2019, 22:43:18 »
To mi wystarcza. Wskazał mi Pan kierunek, dalej przeszukam Internet,bo przynajmniej wiem, w którą stronę szukać. Ja mam problem z tą cyrylica :)
Ancora imparo

 

R E K L A M A
aukcja monet