Ogólnie o numizmatyce > Poszukuję

Ikony

(1/1)

pavonis:
Czy któryś z Panów potrafi zidentyfikować wizerunki na załączonych ikonach? Niestety nie mam wiedzy w tym zakresie i dlatego prosiłbym o wskazówki. 

DzikiZdeb:

--- Cytat: pavonis w 03 Sierpień 2019, 18:53:23 ---Czy któryś z Panów potrafi zidentyfikować wizerunki na załączonych ikonach? Niestety nie mam wiedzy w tym zakresie i dlatego prosiłbym o wskazówki.

--- Koniec cytatu ---
Tam są podpisy :-)

1) św. Mikołaj Cudotwórca
2) św. Mikołaj Cudotwórca
3) tu już napisów nie widać, bo skan za mały, ale o ile się nie mylę to tzw. Matka Boska Opiekunka, czyli Покров.

pavonis:
Dziękuję, co do św. Mikołaja Cudotwócy, ale pewności nie miałem. To pójdę za ciosem, bo tu podpisów nie ma i nic nie podejrzewam :)
To są zdjęcia, ale musiałęm celowo pomniejszyć ich rozmiar, bo nie mieści się załącznik na forum (stąd troszke mogą się rozmazywać).

DzikiZdeb:

--- Cytat: pavonis w 03 Sierpień 2019, 19:29:41 ---celowo pomniejszyć ich rozmiar, bo nie mieści się załącznik na forum (stąd troszke mogą się rozmazywać).

--- Koniec cytatu ---
No tak, ale w takim razie ani z tym poliptykiem, ani z ostatnią ikoną wiele się nie da zrobić, bo za malutkie to jest. Zresztą sceny biblijne wydają się dość oczywiste, np. na ikonie górny rząd wg mnie to po kolei Chrzest w Jordanie, odnalezienie Pana Jezusa w Świątyni(?), Zwiastowanie(?) itd.

2) Варвара Великомученица, na nasze św. Barbara :-)

pavonis:
To mi wystarcza. Wskazał mi Pan kierunek, dalej przeszukam Internet,bo przynajmniej wiem, w którą stronę szukać. Ja mam problem z tą cyrylica :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej