Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 18:29:21

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Garnek z monetami  (Przeczytany 5111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294
Garnek z monetami
« dnia: 13 Sierpnia 2019, 06:36:47 »
Pamięta ktoś ten zestaw monet? Mam wrażenie, że na allegro wystawiony został po raz drugi. O ile pamiętam to poprzednim razem przyjechał do nas z Ukrainy :) Najciekawsze,że nikt nie sprawdził jakie to białe kruki czyhają w tych zlepkach monet. Monety z depozytów wyglądają chyba nieco inaczej

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294

Karaczan

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 218
Odp: Garnek z monetami
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sierpnia 2019, 09:03:29 »
Też tak sądzę. Alegrowicz chyba w branży chemicznej siedzi, oceniając po tym czym jeszcze handluje.

Ł.Cieśla

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 543
Odp: Garnek z monetami
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sierpnia 2019, 11:24:33 »
Kilka trojaków ryskich ZIIIW, popularnych. Garść poltorakow ZIIIW,trojak Batorego i chyba ort. Szostak i trojak krakowski. No nie wiem czy ktoś wyłoży 3000.
Doctrina multiplex, veritas una

J.H.

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 121
Odp: Garnek z monetami
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sierpnia 2019, 11:38:35 »
Powierzchnia monet albo świecąca jak po szorowaniu, albo zagrzybiona grynszpanem. Żadnych form pośrednich...

dukatkg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 601
Odp: Garnek z monetami
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sierpnia 2019, 12:43:03 »
Ja to widzę tak:
I aukcja:
sprzedawca ze wschodu, nieczyszczone, ale wstępnie przebrane fragmenty kilku depozytów;
Całość skrzętnie przygotowana - tanie półotraki i zielone szelągi potopowe robią za stos, na wierzchu kilka ciekawszych (być może lekko uszkodzonych) pozycji.
II aukcja:
kupujący przejrzał materiał - wyszło, że za dużo przy tym pracy/trudne do umycia. Poprowadzi licytację, żeby być do przodu o te 500-1000 pln i puści dalej.

Na uwagę zasługuje spory zlepek z szelągiem malborskim Batorego na brzegu - to rzadka moneta (choć chyba lekko złuszczona). Z drugiej strony wystaje trojak ryski 1594. Kto wie co się kryje w środku, może unikaty, może sztucznie zlepione zgniłki półtoraków wartych po 1$.

Sądze, że pierwsza cena (6,9k) była już trochę przesadzona i całość nie jest warta tyle w detalu.

monetydawne.pl - nowy portal numizmatyczny, polecam :)

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Garnek z monetami
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sierpnia 2019, 14:10:07 »
Sorry, ale ten Batory wygląda mi na współczesnego falsa.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

kabarga

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 128
Odp: Garnek z monetami
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Sierpnia 2019, 14:47:34 »
Tu link do poprzedniej aukcji https://allegro.pl/oferta/kolekcja-monet-17-wiek-208szt-8338766229. Obecny sprzedawca nawet nie zadał sobie trudu na zrobienie nowych zdjęć tylko skopiował z starej aukcji , do tego historia o trudnej sytuacji i jakoś to będzie, może uda się odzyskać pieniądze albo nawet zarobić .

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294
Odp: Garnek z monetami
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Sierpnia 2019, 15:34:39 »
No właśnie.. nie mogłem znaleźć starego linku, ale dobrze pamiętałem, że Ukraina. Ładnie umoczył, część monet na pewno z epoki, ale niektóre co najmniej podejrzane. 

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: Garnek z monetami
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sierpnia 2019, 18:43:27 »
Fotki maja sugerować na pochodzenie z jakiegoś znaleziska.Dziwię sie że Panem nie zainteresowali się jeszcze "smutni panowie" tym bardziej że sam wystawiając ostatnio jakiegos rzymka niepasującego mi do profilu kolekcji miałem mnóstwo dziwnych zapytań ,a tu takie cuda

Pozdrawiam Maciej

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294
Odp: Garnek z monetami
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Sierpnia 2019, 19:01:26 »
Mnie tam nie przekonuje ten grynszpan. Nie ma nawet śladu kurzu, pyłu, ziemi, bryłek piasku ogólnie wszystkich brudów które wraz z powstawaniem zielonej narośli mieszają się na powierzchni monety. Taki zielony nalot można wywołać domowymi sposobami.   

kabarga

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 128
Odp: Garnek z monetami
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Sierpnia 2019, 20:21:29 »
Pan Polkovnik29 rodem z Siemiatycz już sprzedawał takie zestawy, pamiętam że je obserwowałem, udało mi się znaleźć 3 linki do jego aukcji  https://archiwum.allegro.pl/oferta/kolekcje-monet-17-wieku-1200szt-i7353472563.html
https://archiwum.allegro.pl/oferta/monety-17-wiek-11szt-i6868414157.html
https://archiwum.allegro.pl/oferta/monety-17-wieku-i6658070340.html
Ciekawe czy to oryginały

monbank1

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 377
Odp: Garnek z monetami
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Sierpnia 2019, 22:24:38 »
"Całość stanowi dla mnie sentymentalną pamiątkę rodzinną ale ze względu na sytuacje finansową jestem zmuszony i postanowiłem aby sprzedać całą kolekcje...."
.... kupioną w niedzielę 28 lipca ;D
Pozdrawiam, Gerard

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Garnek z monetami
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Sierpnia 2019, 22:52:34 »
Pralnia brudnych pieniędzy i tyle.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Garnek z monetami
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Sierpnia 2019, 08:41:29 »
Dodam też, że taka "transakcja" to proszenie się o wczesnoporanną wizytę domową smutnych panów - i to nie tylko w Polsce...
Po sfinalizowaniu najlepiej od razu wywiesić na posesji baner: POSIADAM BARDZO CENNE MONETY Z NIELEGALNYCH WYKOPALISK, napisać na siebie donos do policji, złożyć samokrytykę i dobrowolnie poddać się karze???
 ;)

ZM

 

R E K L A M A
aukcja monet