Aktualności: Kalendarz TPZN na rok 2020 - głosowanie. LINK

• 09 Grudzień 2019, 05:36:24

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Krąży piniądz w obiegu...  (Przeczytany 345 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

modsog

• Stały bywalec
Krąży piniądz w obiegu...
« dnia: 31 Sierpień 2019, 22:03:45 »
Cóż, żeby móc kupować pieniądze (stare) za pieniądze (nowe) trzeba czasem tyrać na dwie zmiany.
Dziś w tej drugiej robocie, gdzie mam kontakt z mamoną przyszedł człowiek i zażyczył sobie środek przeciwbólowy. A zapłacił ni mniej ni więcej tylko srebrną 10-złotowką z 1995 roku. Poinformowany o tym, że transakcja będzie rozliczona po nominalnej cenie rzeczonej monety bez żadnych zastrzeżeń przytaknął, wziął resztę, podziękował i wyszedł. Można powiedzieć, że przez chwilę moje włosy liznął wiatr nostalgii (a może to była klimatyzacja) za czasami, kiedy w kieszeni (czy też sakiewce) brzęczały realne i namacalne dowody naszej majętności, za które mogliśmy kupić pieczoną kurę równie dobrze w Krakowie, Wiedniu, Londynie czy Neapolu. W końcu srebro to srebro.
Drugi aspekt dzisiejszej historii jest taki, że złom numizmatyczny jednak czasem też się przydaje.
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień 2019, 22:05:48 wysłana przez modsog »

rubinowakrew

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III
Odp: Krąży piniądz w obiegu...
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Październik 2019, 21:01:09 »
Rozumiem, że w kasie wylądował banknot z twojego portfela ;)
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

modsog

• Stały bywalec
Odp: Krąży piniądz w obiegu...
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Październik 2019, 21:05:24 »
Nie ;). Zapakowałem tą srebrną 10-tlę w woreczek strunowy i wrzuciłem z powrotem do kasetki. Leży tam cały czas. Jak kiedyś będę się zwalniał to wezmę ze sobą.

R E K L A M A
aukcja monet