Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 00:49:04

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: IV Aukcja SNMW - 14-15.09  (Przeczytany 2581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: IV Aukcja SNMW - 14-15.09
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Września 2019, 10:23:49 »
Gastka moich uwag:
Niedawno zmarł właściciel i twórca firmy w której pracuję. Miliarder, w którego portfelu syn znalazł kupony na darmowy popcorn przy zakupie biletów do kina. To a'propos tych kilku dyszek górą. Grosze frajerów składają się na fortuny cwaniaków. I przepraszam za słowo, nie kierowane do nikogo konkretnego, lecz dla ilustracji.

Oczywiście grading kosztuje, więc należy się spodziewać, że sprzedawca będzie chciał wycofać sobie te koszta. Pytanie w mojej głowie: czy jest to usługa, za którą chcę zapłacić, bo jeśli nie, to z jakiej racji mi się ją dolicza do ceny?
"Kawa i wuzetka i co jeszcze?... Bijemy się o złotą patelnię."
Oczywiście są takie sytuacje, że moneta w gradingu jest tania, bo ktoś musi ją upłynnić. Tak działa wolny rynek. To co się dzieje na rynku numizmatycznym w Polszcze nie jest wolnym rynkiem, a rynkiem manipulowanym. Dlatego nieufnie patrzę na wszelkie oferty monet w trumnach.
Moim skromnym zdaniem, regularne, często piękne i cenne numizmaty są w ten sposób zamieniane w złom numizmatyczny o cenie bardzo umownej, często nieadekwatnej do ich prawdziwej wartości.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

 

R E K L A M A
aukcja monet