Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 17:14:48

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Aukcje u Katza  (Przeczytany 4537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

patrykoz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Aukcje u Katza
« dnia: 02 Września 2019, 22:14:29 »
Szanowni Państwo,
mam pytanie - czy ktoś z Forumowiczów kupował coś na aukcjach u Katza?
Pozdrawiam.

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Aukcje u Katza
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Września 2019, 22:24:59 »
Tak i niestety muszę odradzić. Swoje doświadczenia opisałem na stronie internetowej.

http://www.skelnik.pl/katz-coins-ostrzezenie/

patrykoz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: Aukcje u Katza
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Września 2019, 22:30:22 »
Tak i niestety muszę odradzić. Swoje doświadczenia opisałem na stronie internetowej.

http://www.skelnik.pl/katz-coins-ostrzezenie/
Tego się nie spodziewałem! Właśnie jedna piękna moneta z od Katza jest w licytacji na allegro (sporo droższa). Chciałem spróbować coś "podziałać" bo niestety - tego co zbieram nie ma w Polsce.
Dostał Pan zwrot pieniędzy? Kwota 133 euro jest dla mnie zawrotną sumą.

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Aukcje u Katza
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Września 2019, 22:44:31 »
Dostałem zwrot. Jednak nie po to się licytuje aby otrzymać zwrot w przypadku wyniku korzystnego dla kupującego...

patrykoz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: Aukcje u Katza
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Września 2019, 21:42:10 »
Przedmiot został oferowany ponownie na aukcji? Kilka razy chodziły tam dosyć tanio niektóre monety - stąd moje pytanie. Na allegro nie ma nic co mnie interesuje (a raczej pojawia się baaardzo rzadko)

Rafael Nieradikos

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Aukcje u Katza
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Marca 2022, 11:00:58 »
Wracając do wątku. Właśnie zakupiłem kilka monet na aukcji Katz. Jak wygląda sprawa z płatnością? Póki co nie otrzymałem żadnego nr płatności itd. Prawdopodobnie mam poczekać na koniec aukcji? Dotąd kupowałem przez OneBid, co było i jest bardzo proste w finalizacji zamówienia. Czy ktoś może coś wie jak jest z Katz?

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Aukcje u Katza
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Marca 2022, 13:08:54 »
Dawno tam niczego nie kupowałem, ale nie przypominam sobie, żebym miał jakieś trudności, czy szalone opóźnienia.
Proponuję poczekać cierpliwie na koniec aukcji. Powinien Pan dostać rachunek. Jeśli się przeciągnie proponuję monitować.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Rafael Nieradikos

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Aukcje u Katza
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Marca 2022, 12:09:15 »
Tak, wszystko ok. Rachunek otrzymałem tydzień po aukcji. Muszę jednak stwierdzić, że zakupy na aukcjach zagranicznych łączą się z wyższą ceną opłat - za wylicytowane monety zapłaciłem 159zł, do zapłaty 225zł. Spora różnica. Pozdrawiam i życzę przyjemnego kolekcjonowania.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Aukcje u Katza
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Marca 2022, 12:15:54 »
A skąd taka różnica?

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Aukcje u Katza
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Marca 2022, 13:01:53 »
Tak, wszystko ok. Rachunek otrzymałem tydzień po aukcji. Muszę jednak stwierdzić, że zakupy na aukcjach zagranicznych łączą się z wyższą ceną opłat - za wylicytowane monety zapłaciłem 159zł, do zapłaty 225zł. Spora różnica. Pozdrawiam i życzę przyjemnego kolekcjonowania.

te 159 to cena z prowizją czy bez ?

U Niemczyka wylicytowałem za 150 zł a płace 210 ...
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

Rafael Nieradikos

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Aukcje u Katza
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Marca 2022, 14:11:55 »
Tak, wszystko ok. Rachunek otrzymałem tydzień po aukcji. Muszę jednak stwierdzić, że zakupy na aukcjach zagranicznych łączą się z wyższą ceną opłat - za wylicytowane monety zapłaciłem 159zł, do zapłaty 225zł. Spora różnica. Pozdrawiam i życzę przyjemnego kolekcjonowania.

te 159 to cena z prowizją czy bez ?

U Niemczyka wylicytowałem za 150 zł a płace 210 ...

Bez. Tak, kupowałem też u Niemczyka, Wójcika, Marciniaka.. No nietety prowizja zawsze mocno podnosi końcową cenę. Ale z zagranicą jest gorzej bo są dopłaty do przelewów walutowych no i przesyłka też droższa. Zobaczę jeszcze jak wyjdzie aukcja litweska za parę dni. Jeżeli oczywiście wygram cokolwiek.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Aukcje u Katza
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Marca 2022, 16:07:08 »
No ale przecież wszystkie koszty są znane przed aukcją, można sobie to skalkulować. A do przelewów polecam serwisy transferowe czy jak to nazwać, wtedy kosztuje to grosze.

Pabloss

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: Aukcje u Katza
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Marca 2022, 19:31:42 »
Jeżeli przelew jest wewnątrzwspólnotowy (UE), to absolutnie nie powinien kosztować więcej niż krajowy - nie są potrzebne żadne serwisy pośredniczące. Kupowałem u Katza i miałem standardowo: młotek + prowizja (jak regulaminie) + koszty wysyłki i ubezpieczenia. Nie za bardzo rozumiem jak można licytować, zaakceptować regulamin i na końcu być zaskoczonym kosztami.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Aukcje u Katza
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Marca 2022, 19:41:08 »
Nie powinien i nie kosztuje więcej niż krajowy ale banki żerują na kosztach przewalutowania. Dlatego polecam firmy typu wise.

Pabloss

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: Aukcje u Katza
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Marca 2022, 20:04:09 »
Nie powinien i nie kosztuje więcej niż krajowy ale banki żerują na kosztach przewalutowania. Dlatego polecam firmy typu wise.

A OK - przewalutowanie obszedłem kontem walutowym i kupowaniem walut w kantorze on-line zamiast po kursie banku. Serwisy tez są dobrym wyjściem.

 

R E K L A M A
aukcja monet