Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 01:32:00

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 9 aukcja GNDM  (Przeczytany 14744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: 9 aukcja GNDM
« Odpowiedź #75 dnia: 07 Października 2019, 19:58:13 »
Ja limity ustawiłem niewysokie, bo miałem wstać, ale o ile 17 to dla mnie przyzwoita godzina, to 10 rano nie za bardzo. Obudziłem się na Zygmunta Starego i padłem.
Kilka limitów prawie wygrałem, ale przyszedł ktoś, tylko szturchnął i wygrał o 10 - 50 złotych. "Wygrałem" tylko dwa szelągi Batorego i teraz muszę uzasadnić jak zapłacić $40 za przelew 300 złotych.
Lepiej bym zrobił w ogóle nie ustawiając limitów.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: 9 aukcja GNDM
« Odpowiedź #76 dnia: 07 Października 2019, 20:36:44 »
Ja limity ustawiłem niewysokie, bo miałem wstać, ale o ile 17 to dla mnie przyzwoita godzina, to 10 rano nie za bardzo. Obudziłem się na Zygmunta Starego i padłem.
Kilka limitów prawie wygrałem, ale przyszedł ktoś, tylko szturchnął i wygrał o 10 - 50 złotych. "Wygrałem" tylko dwa szelągi Batorego i teraz muszę uzasadnić jak zapłacić $40 za przelew 300 złotych.
Lepiej bym zrobił w ogóle nie ustawiając limitów.

Ja od pwenego czasu uzywam TransferWise - przelew do EU bardzo szybki, bez problemowy i DUZO tanszy niz $40

Tomek
Pozdrowienia, Tomasz

Ł.Cieśla

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 543
Odp: 9 aukcja GNDM
« Odpowiedź #77 dnia: 08 Października 2019, 17:48:52 »
Fascynujące, że ktoś kupił zwyczajną książkę (bez exlibrisa, autografu etc.) za 368zł +przesyłka (zbiory-polskich-monet-i-medali-j-strzalkowski), podczas gdy na allegro jest dostępne identyczne wydanie i stan za 59zł + dostawa 7zł. ; https://allegro.pl/oferta/strzalkowski-zbiory-polskich-monet-i-medali-8089241183
Doctrina multiplex, veritas una

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: 9 aukcja GNDM
« Odpowiedź #78 dnia: 08 Października 2019, 18:39:03 »
magia aukcyjna.

Tak się zastanawiam ile % auckji nie zostaje odebranych.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: 9 aukcja GNDM
« Odpowiedź #79 dnia: 08 Października 2019, 18:40:59 »
Magic          Magic          Magic          Magic          Magic          Magic          Magic          Magic          Magic          Magic          Magic          Magic          Magic          Magic          Magic          MagicPodobnie na WCN schodziło niejedno "1000 lat monety polskiej" za cenę 2-3 razy przewyższającą tą z allegro, czy najlepsze - opchnęli za ponad 100zł katalog Adama, tylko wydrukowany i z ekslibrisem a co najważniejsze - nowsze wersje już były udostępnione przez Adama za darmo w internecie :D
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: 9 aukcja GNDM
« Odpowiedź #80 dnia: 08 Października 2019, 18:53:10 »
Ja limity ustawiłem niewysokie, bo miałem wstać, ale o ile 17 to dla mnie przyzwoita godzina, to 10 rano nie za bardzo. Obudziłem się na Zygmunta Starego i padłem.
Kilka limitów prawie wygrałem, ale przyszedł ktoś, tylko szturchnął i wygrał o 10 - 50 złotych. "Wygrałem" tylko dwa szelągi Batorego i teraz muszę uzasadnić jak zapłacić $40 za przelew 300 złotych.
Lepiej bym zrobił w ogóle nie ustawiając limitów.

TransferGo
Paypal
Jak coś to pisz pomogę .
Janek

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: 9 aukcja GNDM
« Odpowiedź #81 dnia: 08 Października 2019, 20:01:53 »
Dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 09 Października 2019, 04:58:57 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: 9 aukcja GNDM
« Odpowiedź #82 dnia: 10 Października 2019, 04:16:46 »
Ciekaw jestem oceny rzadkosci trojaka olkuskiego z 1584 z przewrocona czworka. W opisie "Niedoszacowana w katalogach odmiana, bardzo rzadko spotykana w handlu."

https://aukcje.gndm.pl/auction/9/category/32056/lot/1215/?x=1570357502
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Samogitia

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 107
    • SpodStempla
Odp: 9 aukcja GNDM
« Odpowiedź #83 dnia: 10 Października 2019, 14:29:58 »
Wykłady z V sesji numizmatycznej" wylądowały na kanale :) Wszystkie dotychczasowe prelekcje mamy zebrane tutaj:

https://gndm.pl/wiedza/sesje-wykladowe/

Zapraszam głodnych wiedzy ;)
Zbieranie monet uzależnia... https://spodstempla.pl/

xallax

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 500
  • Zainteresowania: Półgrosze Jagiellonów
Odp: 9 aukcja GNDM
« Odpowiedź #84 dnia: 10 Października 2019, 16:09:10 »
Super.

Ranret

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
    • Monety Wazów
Odp: 9 aukcja GNDM
« Odpowiedź #85 dnia: 10 Października 2019, 22:53:44 »
Za nami V Sesja Wykładowa :D Jak zaznaczył Marcin, wszystkie filmy wylądowały już na kanale.

Zapraszam Państwa do dyskusji - podsumowania minionej soboty. Sądzę, że cały dzień był magiczny i spędzony w świetnej atmosferze. W końcu ilekroć mamy okazję do uczestnictwa w aukcji odbywającej się na terenie (zrekonstruowanej) siedziby monarchów.  Wydarzenie zapoczątkowane zwiedzaniem miejsca, wprowadziło  uczestników w klimat aukcji ([mnie na pewno] kto jest innego zdania proszę zgłaszać sprzeciw).  W Gabinecie Numizmatycznym muzeum nie sposób było się oderwać od gablot. Byłem ostatnio tam w sierpniu i tym razem towarzyszyły mi przy tym równie wielkie emocje. Jedynym minusem wystaw można chyba nazwać wszechobecne kopie (nota bene wielokrotnie niesamowitej jakości, w patynie... wprawiają w zakłopotanie).  Równolegle do zwiedzania, sesji i aukcji miała miejsca premiera trzech nowych wydawnictw (dokładnie to jedna premiera, 2x przedpremiera i zapisy). Kolejno dobrze nam wszystkim na forum znany kolega Adam Górecki ze swoim wreszcie papierowym dziełem "Półtoraki Wazów".
 Adamie chciałbym Ci korzystając z okazji jeszcze raz serdecznie pogratulować owocu Twojej ciężkiej pracy. Szybkość z jaką rozchodzi/rozszedł się nakład mówi sama za siebie. 

Nieco przeraził mnie a raczej zasmucił fakt, iż na listę osób zainteresowanych, pośmiertnym drugim wydaniem "Złota dynastii Jagiellonów", autorstwa Świętej Pamięci dr Jarosława Dutkowskiego zapisały się poza mną może 4 osoby... nie są to książki tanie, ale nie mogłem sobie odmówić zapisu, chociażby w samym osobistym hołdzie dla osoby Doktora. Nie śmiem wątpić, że nakład się rozejdzie, jednak ta sytuacja przy dużej frekwencji na aukcji mnie zdziwiła (myślę, że w szczytowym momencie było około 150 osób). Z drugą przedpremierą zjawił się Pan Strzałkowski, publikacja będzie dotyczyć medali ziem polskich w czasach zaborów. 

W czasie wykładów (ominąłem zwiedzanie wystawy "Poczet Królów Polski. Wizerunki władców na medalach i monetach", przepiękny repertuar, obiekty iście klasy muzealnej, westchnień nie było końca, przy gablotach panowała wrzawa), po raz kolejny wywarła na mnie wrażenie kondycja jak zwykle uśmiechniętego prof. Stanisława i Pani Marty. Świetna okazja by móc poznać ludzi, którzy od kilkudziesięciu lat budują swoją legendę. Ich wkład w rozwój naszej numizmatyki jest nieoceniony i z pewnością nie ma wśród nas osób, które choć nie słyszałyby tych nazwisk. Polecam ostatnio wydany (przy okazji wystawy) katalog medali Polskich i z Polską związanych ze zbiorów MNW. Kawał naprawdę dobrej roboty.

Który z wykładów urzekł Państwa najbardziej? 

Podczas właściwej licytacji (moment kulminacyjny dnia, no chyba, że ktoś bardziej cieszył się z kolacji  ;D) było z pewnością wiele bardzo emocjonujących chwil (
). Chyba najbardziej uderzyła mnie kwota wylicytowana za trojaka lubelskiego (nr 36) i grosz olkuski (nr 19). Rzecz jasna z wydarzenia powracam na tarczy pod względem zdobytych pozycji z katalogu, jednak pełen satysfakcji przez sam jego przebieg. Oby więcej tego typu okazji, przyniosła nam przyszłość. W końcu to coś czego Internet nie zastąpi - kontakt z historią i ludźmi podzielającymi nasze zamiłowanie do niej, bezcenne.

 

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: 9 aukcja GNDM
« Odpowiedź #86 dnia: 11 Października 2019, 03:28:33 »
Co się czepiasz mnie i kolacji ;)
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

Ranret

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
    • Monety Wazów
Odp: 9 aukcja GNDM
« Odpowiedź #87 dnia: 11 Października 2019, 21:39:58 »
Co się czepiasz mnie i kolacji ;)

Źle zinterpretowałeś. 

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: 9 aukcja GNDM
« Odpowiedź #88 dnia: 11 Października 2019, 22:46:11 »
Niestety w monety w które celowałem, nic nie trafiłem  ;) Zabrakło ostrzejszej licytacji.
Przeglądając w trakcie aukcji jeszcze raz ofertę, zwróciłem uwagę na tego trojaka litewskiego:
https://aukcje.gndm.pl/auction/9/category/32057/lot/1246/

Moneta w stanie I- poszła za godziwą kwotę. Ale nie to mnie zainteresowało. Chodzi o pewien szczegół:
 
poz1246.jpg9 aukcja GNDM


Jak widać na zdjęciu, pierwsza cyfra 1 została nabita na puncę 5. Błąd mincerza.
Pytanie do osób interesujących się tymi monetami. Czy to częsty, zwykły błąd?

Norbert

husyta74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 590
  • Zainteresowania: wczesne średniowiecze + mennictwo śląskie
Odp: 9 aukcja GNDM
« Odpowiedź #89 dnia: 11 Października 2019, 22:58:25 »
W tej aukcji bardzo mi się podobało to, że oferta była bardzo szeroka i przekrojowa - od popularnych monet w ładnych stanach aż po "ciężką artylerię"  ;). Wśród tak dużej masy monet można było wyszukać coś dla siebie i po cichu liczyć, że umknie uwadze innych... Lubię takie aukcje  8)
Jeszcze 9 aukcja nie ostygła, a już dowiedziałem się że w lutym będzie solidna reprezentacja średniowiecza... Fajnie, fajnie  ;D

Pozdrawiam,

Waldek
Naukę buduje się z faktów tak jak dom buduje się z cegieł, ale samo nagromadzenie faktów nie jest jeszcze nauką, podobnie jak kupa cegieł nie jest domem. 

Henri Poincaré

 

R E K L A M A
aukcja monet