Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 23:11:21

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: NBP nie spekuluje, NBP handluje!  (Przeczytany 3952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wujekszymon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 35
NBP nie spekuluje, NBP handluje!
« dnia: 04 Stycznia 2010, 22:32:54 »
Wczesniejsze komunikaty NBP zapowiadaly ukrócenie procederu wykupu przez firmy znaczacych ilosci danej emisji, handlu i innych rzeczy ze strata dla NBP a co oni robia?, zostawiaja sobie 25 000. Tutaj napewno nie bedzie spekulacji!!!!!!!! :-X :'( ::)

Znane są już wizerunki i data emisji pierwszych monet emitowanych przez NBP, nawiązujących do 65 rocznicy oswobodzenia KL Auschwitz – Birkenau.

"W dniu 14 stycznia poznamy cenę sprzedaży monet przez NBP które zgodnie z informacjami Banku oscylować będą w przedziale 64 zł – 85 zł dla srebra, oraz 1142 zł – 1300 zł dla złota.



W przypadku monety srebrnej do sprzedaży trafi zaledwie 55.000 szt. z nakładu liczącego 80.000 szt. (reszta monet przekazana została na cele „własne” NBP)

Nakład złotej monety to 8.000 szt. z czego do sprzedaży trafia zaledwie 5.000 sztuk."
Człowiek rodzi się głupim i głupim umiera.

vdn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: NBP nie spekuluje, NBP handluje!
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Stycznia 2010, 22:37:30 »
Naprawdę nas to interesuje. :)
Chociaż ciekawe jak się sprawa rozwinie. :]
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2010, 22:41:30 wysłana przez vdn »
Pozdrawiam, Michał,
TPZN 018

wujekszymon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 35
Odp: NBP nie spekuluje, NBP handluje!
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Stycznia 2010, 22:45:18 »
zgroza moze ktos tutaj wie co oni zrobia z taka iloscia??
Człowiek rodzi się głupim i głupim umiera.

rara_avis

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 239
  • Zbierajmy monety, tak wiele piekna w sobie kryją
    • Biuletyn Informacyjny TPZN
Odp: NBP nie spekuluje, NBP handluje!
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Stycznia 2010, 23:04:15 »
Dziś redaktor Wais w programie "Dzwonię do Pana/Pani w pewnej sprawie" poruszała temat nowej dystrybucji monet przez NBP.
Podobało mi się określenie, że NBP teraz będzie największym spekulantem na rynku monet
Tylko monety, nie błyskotki. Tylko POLSKA i ziemie z nią związane.

Prezes TPZN w stanie spoczynku
TPZN 044
WBCC 516


trojak79

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 153
    • PAJACYK
Odp: NBP nie spekuluje, NBP handluje!
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Stycznia 2010, 23:17:50 »
Z zasady nikomu źle nie życzę ale chciałbym żeby się to wszystko rypło jak to godojom na ślonsku.
Im masywniejsza spekulacja tym większa szansa na załamanie rynku. NBP i jego współczesne imitacje monet mnie nie interesują ale niestety to co dzieje się na rynku "nómizmatycznym" odbija się czkawką wszystkim wokół...

wujekszymon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 35
Odp: NBP nie spekuluje, NBP handluje!
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Stycznia 2010, 19:45:38 »
Tutaj jest kawalek artykulu :

Bank centralny zdecydował, że nie wystawi na aukcji całości nakładów monet srebrnych i złotych. Bo w sumie wyemitowano 8 tys. monet złotych i 80 tys. srebrnych. – To pierwsza aukcja, chcemy sprawdzić reakcję rynku. Nie wystawiamy całego nakładu, bo z naszych szacunków wynika, że sprzedaż będzie niższa – tłumaczy Jacek Polkowski. Gdyby się jednak okazało, że popyt jest większy od podaży, zlecenia zostaną zredukowane. – Monety niewystawione trafią na razie do skarbca. Albo zorganizujemy drugą aukcję, albo będą one sprzedawane w sklepie internetowym, który uruchomimy w połowie roku – dodaje nasz rozmówca. 

Gdyby ktos chcial zglebic artykul :

http://forsal.pl/artykuly/383438,narodowy_bank_polski_rozpoczyna_sprzedaz_monet_przez_internet.html
Człowiek rodzi się głupim i głupim umiera.

Bigatus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: NBP nie spekuluje, NBP handluje!
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Stycznia 2010, 22:39:15 »
Pisałem już o tym na e-numizmatyce. Jak dla mnie to NBP powinno ich wybić dokładnie tyle ile chce rynek. Firmy, towarzystwa, kolekcjonerzy, powinny być zwykłe zapisy, tak jest chyba w UK, każdy dostaje tyle monet ile chce. W końcu mają ona służyć upamiętnieniu pewnych rzeczy/osób/zdarzeń i kolekcjonowaniu, mogliby wybić ich 500 000szt i byłoby fajnie. Nie wiem dlaczego ludzie na forach oburzają się o nakłady, przecież dla kolekcjonerów to chyb plus jak cena monety nawet spadnie po emisji, ja chciałbym, żeby wiele starszych monet spadło z ceny i wtedy mógłbym je dołączyć do mojej małej kolekcji.
Drugą sprawą są przekręty w NBP, już przecież podczas emisji jakiś tam monet "z potncjałem" pracownicy wynosili je worami:) Każdy sobie rzepkę skrobie, a traci na tym nieliczna rzesza kolekcjonerów, którzy naprawdę zbierają takie monety i musieli za nie więcej płacić.

 

R E K L A M A
aukcja monet