Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 15:08:22

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Otwarcie sezonu jesiennego 2019  (Przeczytany 37972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2019
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Października 2019, 15:07:21 »
Witam, przymierzam się do zakupów i mam pewne dylematy
1- zna ktoś tą pannę / założyłem że panna/ i nominał ? 3 gramy i 16mm , wiem że szrocik , dlatego dopiero rozważam  :-\
2- tu sprawa jest jasna, przełom w wojnach markomańskich , sesterc Aureliusza Ric 1172 , bodajże 176 rok, stan też nie jest świetny , ale tego sesterca ponownie namierzyć w ciut lepszym stanie w okolicach 100E może być kłopot , więc tu będzie decydowała cena , ale ogólnie moneta wydaje się być ciekawa tematycznie.

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2019
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Października 2019, 19:35:00 »
Nie było podpowiedzi co do panny , więc rozumiem że jest z nią kłopot  , sam też nie namierzyłem , więc ja klepnąłem , choć by w celach dydaktycznych , na falsa nie wygląda, może jak ją w paluchach poobracam to coś wypatrzę w realu ? .
ps. ale ewentualne przemyślenia , podpowiedzi co to, kto to będą mile widziane.
Pozdrawiam

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2019
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Października 2019, 20:21:56 »
Taki solniczek właśnie ustrzelony...

ZM

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2019
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Października 2019, 20:41:29 »
No ,no :) Gratulacje! Bardzo ładna moneta.Jak na duży brąz to rewelacja.
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2019
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Października 2019, 21:08:48 »
Żeby było jeszcze ciekawiej: to jest średni brąz - as.
Ja też się cieszę, bo znakomicie wpasowuje się w temat, nad którym pracuję.
Późnych Soli mam zatrzęsienie i to w najróżniejszych wariantach ikonograficznych i napisowych, ale z czasów Sewerów nie bardzo.
Teraz trzeba by zapolować na odpowiedniego Elagabala...
 ;)

ZM

PS. A z takich "normalnych" Soli, to ostatnio udało mi się nabyć wariant z jeńcem z mennicy aquilejskiej.
« Ostatnia zmiana: 06 Października 2019, 21:23:01 wysłana przez zenonmoj »

stmst

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 38
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2019
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Października 2019, 00:28:39 »
Witam, przymierzam się do zakupów i mam pewne dylematy
1- zna ktoś tą pannę / założyłem że panna/ i nominał ? 3 gramy i 16mm , wiem że szrocik , dlatego dopiero rozważam  :-\

Panna wygląda mi na mężatkę ;-) z fryzurą charakterystyczną dla Julii Domny. Niestety, połączenie odblasku z korozją powoduje, że nie wiem na co patrzę na rewersie. Jak już monetka do Pana dotrze proszę wrzucić lepsze zdjęcie i jakoś ją wytropimy :-) A nominał to assarion.

stmst

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 38
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2019
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Października 2019, 00:34:43 »
Wysłałem odpowiedź i jeszcze raz spojrzałem na zdjęcie, tym razem bez powiększania (!) i mnie olśniło. Na rewersie jest orzeł, stojący na skale :-) czyli monetka wybita w Nicopolis nad Istrum w Mezji Dolnej - lepiej zachowany egzemplarz można zobaczyć np.tu: https://www.ma-shops.com/gin/item.php?id=4038 :-)

EDIT: i kolejny rzut oka (numizmatyka antyczna to choroba jest - od dawna powinienem już spać ;-)) na obie monety i wygląda na to, że awers został wybity tym samym stemplem! (możliwe, że rewers też - lepsze zdjęcie rozstrzygnie :-))
« Ostatnia zmiana: 07 Października 2019, 00:43:06 wysłana przez stmst »

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2019
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Października 2019, 07:27:43 »
U la la, chapoeau bos , dla pańskiej wiedzy i szybkości kojarzenia poszlak , mi samo przejście z panny do pani zajęło sporo czasu , a i tak jeszcze nie byłem pewien że dobrze kombinuję  :-\. Oczywiście , jak monetka dotrze to dam lepszą fotkę , ale to zapewne trochę potrwa , tak że cel dydaktyczny się zrealizował - czegoś się nauczyłem  :), szkoda trochę tego rewersu -zapewne raczej nie da się go podratować , może kiedyś zapoluję na lepszy stan , a to  7 E  które zainwestowałem potraktuję jako koszt w naukę  :),
Pozdrawiam Waldek

eskimos79

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 18
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2019
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Października 2019, 08:39:24 »
Witam, przymierzam się do zakupów i mam pewne dylematy
1- zna ktoś tą pannę / założyłem że panna/ i nominał ? 3 gramy i 16mm , wiem że szrocik , dlatego dopiero rozważam  :-\
2- tu sprawa jest jasna, przełom w wojnach markomańskich , sesterc Aureliusza Ric 1172 , bodajże 176 rok, stan też nie jest świetny , ale tego sesterca ponownie namierzyć w ciut lepszym stanie w okolicach 100E może być kłopot , więc tu będzie decydowała cena , ale ogólnie moneta wydaje się być ciekawa tematycznie.

Witam !

Odnośnie pierwszej monety to niepokojąco nasuwa mi się portret Didii Klary.

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2019
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Października 2019, 10:23:05 »
Witam, przymierzam się do zakupów i mam pewne dylematy
1- zna ktoś tą pannę / założyłem że panna/ i nominał ? 3 gramy i 16mm , wiem że szrocik , dlatego dopiero rozważam  :-\


Witam !

Odnośnie pierwszej monety to niepokojąco nasuwa mi się portret Didii Klary.
W pierwszej chwili, też tak mi zaświtało, ale po zastanowieniu stało się zbyt nie realne, za krótko rządził jej ojciec i mennice prowincjonalne nie zdąrzyły zareagować na zmianę władcy i wypuścić monety jego rodziny.

stmst

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 38
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2019
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Października 2019, 10:46:41 »
U la la, chapoeau bos , dla pańskiej wiedzy i szybkości kojarzenia poszlak , mi samo przejście z panny do pani zajęło sporo czasu , a i tak jeszcze nie byłem pewien że dobrze kombinuję  :-\. Oczywiście , jak monetka dotrze to dam lepszą fotkę , ale to zapewne trochę potrwa , tak że cel dydaktyczny się zrealizował - czegoś się nauczyłem  :), szkoda trochę tego rewersu -zapewne raczej nie da się go podratować , może kiedyś zapoluję na lepszy stan , a to  7 E  które zainwestowałem potraktuję jako koszt w naukę  :),
Pozdrawiam Waldek
7E na pewno jest warta. To rzadka pozycja, fajny portret, ciekawy rewers, a kolekcjonując monety prowincjonalne trzeba często przymknąć oko na stan zachowania :-)
Dobrego dnia :-)
Marcin

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2019
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Października 2019, 07:51:04 »
Potworek od Lanza o którym wspomniałem sprzedał się dosyć drogo.https://www.ebay.pl/itm/LANZ-ROM-AS-MARCUS-AURELIUS-KAISER-GERMANIA-TROPHAEE-COS-II-IMP-VI-AIN408/233352121596?hash=item3654deccfc:g:YLgAAOSwJTZdjJpv
Przecież to jest jakiś koszmarny tooling .To coś na awersie wygląda jak skrzyżowanie Marka Aureliusza z Karakallą.Nigdy nie zamieniłbym mojego wycierucha z tą karykaturę. :) 
« Ostatnia zmiana: 09 Października 2019, 18:59:22 wysłana przez Divusric »
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

stmst

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 38
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2019
« Odpowiedź #42 dnia: 09 Października 2019, 11:16:38 »
Niestety, Lanz regulanie wystawia tak zniszczone monety. Mnóstwo przykładów można zobaczyć nie tylko w jego ebayowej ofercie ale także w stacjonarnych aukcjach.

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2019
« Odpowiedź #43 dnia: 11 Października 2019, 18:14:05 »
Taka gratka w nocy się pałętała po ebeyu , możliwe że nie notowana odmiana ?  , ale dostałem baty na końcówce  :(
https://www.ebay.pl/itm/coleccion-alexander-crispus-EBC/312791628433?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Julek też mi uciekł >:(
https://www.ebay.pl/itm/coleccion-alexander-IULIANUS-APOS-EBC/312791629003?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
musiałem się zadowolić się takimi okazami , ale chyba nie są to jakieś popularesy , jeszcze ich nie szukałem.

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego 2019
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Października 2019, 08:04:00 »
jednak ma zagwozdkę , jaki to nr. ric  , 48a czy 85 , który link przekłamuje ?
https://www.vcoins.com/en/stores/victors_imperial_coins/208/product/constantine_i_as_caesar_concordia_militvm_from_alexandria/1146841/Default.aspx
https://www.acsearch.info/search.html?id=729500
, a Constantin to zapewne ric 146 i RP w odcinku

 

R E K L A M A
aukcja monet