Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 25 Kwietnia 2024, 22:31:05

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: "Grochem o ścianę" czyli kilka słów o wyższości handlu nad etyką.  (Przeczytany 15530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

celtycki

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: "Grochem o ścianę" czyli kilka słów o wyższości handlu nad etyką.
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Stycznia 2010, 10:37:07 »
Problem w tym że zazwyczaj monety kupuje ojciec, a sprzedaje syn. Odpowiedzi dostaje Pan od syna który zajmuje się obsługą internetową. Syna nie znam od strony numizmatycznej, nie wiem jakie posiada umiejętności, z tego co Panu odpowiada to w antyku chyba raczej żadne. Być może ma Pan racje. Monety te nie stanowią jakiejś wielkiej wartości, a więc mogły zostać potraktowane rutynowo i nikt ich z oryginałami nie porównywał, tylko na "oko", ale zawsze wszystkim piszę i mówie że "na oko to chłop w szpitalu... tym bardziej w antyku ;)
Też pozdrawiam jako zrzeszony w krakowskim oddziale PTN-u

Aurelius

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: "Grochem o ścianę" czyli kilka słów o wyższości handlu nad etyką.
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Stycznia 2010, 10:41:22 »
To wiele wyjaśnia, może to rzeczywiscie zwykła niefrasobliwość. Szkoda tylko, że na szkodę kupujących. Pozdrawiam gorąco Kolegę z Krakowa! P.G.

Sciurus

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: "Grochem o ścianę" czyli kilka słów o wyższości handlu nad etyką.
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Stycznia 2010, 03:15:56 »
To wiele wyjaśnia, może to rzeczywiscie zwykła niefrasobliwość. Szkoda tylko, że na szkodę kupujących. Pozdrawiam gorąco Kolegę z Krakowa! P.G.

Dorzucę jeszcze swoje trzy grosze... Może nie w sprawie falsów, ale owej niefrasobliwości sprzedawcy S_Chafran. Zauważyłem (może godzinę po wystawieniu), że sprzedawca wystawił dwie monetki z tym samym zdjęciem:
http://www.allegro.pl/item894252316_hb027_szostak_1664_at_jan_kazimierz.html
http://www.allegro.pl/item894252324_hb026_szostak_1663_at_jan_kazimierz.html
Zgłosiłem grzecznie ten problem bo przecież jest napisane: "Zdjęcie przedstawia licytowaną monetę."
Nie dostałem odpowiedzi, a aukcja nie otrzymała nawet stosownej adnotacji. Co gorsza sprzedawca zmieniał coś jeszcze po moim mailu w aukcjach ponieważ początkowo cena wywoławcza wynosiła 1zł, a za chwilkę 44zł... Przykre to...

Aurelius

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: "Grochem o ścianę" czyli kilka słów o wyższości handlu nad etyką.
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Stycznia 2010, 09:02:42 »
Hmmm myślę że to jak najbardziej na temat. Czasami udowodnić fałszerstwo jest bardzo trudno, więc najlepiej po prostu odpuścić sobie kupno, natomiast nie ulega wątpliwości, że firma jest baaardzo niefrasobliwa.

 

R E K L A M A
aukcja monet