Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 16:55:45

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 23 aukcja ANMN  (Przeczytany 3956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

korabgoran

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 326
Odp: 23 aukcja ANMN
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Grudnia 2019, 14:44:44 »

A, żeby nie robić "pustych przebiegów" na licytacji jest też półtorak z umiarkowaną ceną startową:
https://aukcjamonet.pl/product/24808/zygmunt-iii-waza-poltorak-1628-bydgoszcz-ngc-ms63-max-rzadkosc-r6-ca
Ano właśnie... jak traktować takie wynalazki?
Jakby nie było to falsyfikat, z poprawką na tak modną poprawność polityczną, naśladownictwo , mam nadzieję że z epoki... ukłon w stonę hetmanów kozackich.
Ale skąd taka cena? Tylko że taki rocznik? Na falsie rocznik może być od 1600 do 1699 i nic z tego nie wynika. Tak naprawdę to tylko że ładny. :scyth:
Rzadkość ?! Na tej zasadzie to każdy fals to prawie unikat, bez względu na to czy srebrny czy miedziany. Jak je zatem oceniać?
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2019, 14:50:57 wysłana przez korabgoran »

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: 23 aukcja ANMN
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Grudnia 2019, 15:40:28 »
Czyli istnieją "fałszerze patyny". Ciekawe jak oni to robią.
Można w sposób prostacki. tak jak tego talara z 1775, albo "mennicze" monety słynnego Igora/zdjęcie/, albo w sposób finezyjny. Dlatego przy drogich walorach warto odwiedzić komisanta i obejrzeć monetę na żywo. Fałszerze liczą na to, że większości zainteresowanych wystarczy zdjęcie w internecie. Natomiast dziwi mnie to, że fachowcy z takiej niby renomowanej firmy mając monetę w ręce dali się nabrać. Skoro piszą" wiekowa patyna", to podstawa do reklamacji jest.
Pozdrawiam. zdzicho

medieval K

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 195
Odp: 23 aukcja ANMN
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Grudnia 2019, 19:18:16 »
"Patyna" na tym orcie jest nierównomierna i - dla mnie - brzydka. Wygląda jakby ktoś próbował ją postarzać ale efekt jest jaki jest.


Wygląda jakby za krótko moczyła się w kawie. ;)

Były właściciel lub firma to prawdopodobnie maja nadmiar kawy i porostu w wolnych chwilach je sobie moczą  ;D . Poważnie kiedyś znajomy mi pisał ,ze wystarczy z miesiąc  czasu aby taka uzyskać . Wtedy tez efekty takich monet z  postarzałą patyną  widzimy w powyższych watkach tzn.  efekty tej szkodliwej pracy - w zależności od upodobań . Na szczęście brak jakichkolwiek profitów - ceny zbliżone czy te przeczyszczone czy z ta ,,brzydką patyna" tak jakby z nudów robiona .
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2019, 20:53:40 wysłana przez cancan62 »

rav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 105
Odp: 23 aukcja ANMN
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Grudnia 2019, 09:44:01 »
Nie chcę wskazywać palcem, ale jak popatrzeć na oferty jednego z największych naszych domów aukcyjnych, to praktycznie każda moneta jest w takiej samej, jakby pomarańczowej patynie... Jak to możliwe?? Nie mam pojęcia ale jest to bardzo dziwne. Początkowo myślałem, że to może jakieś ustawienia albo tryb robienia zdjęć ale to jednak chyba nie to.

 

R E K L A M A
aukcja monet