Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 06:26:11

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: IV Aukcja RDA  (Przeczytany 11423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ł.Cieśla

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 543
Odp: IV Aukcja RDA
« Odpowiedź #75 dnia: 12 Listopada 2019, 19:47:23 »
Może...
Doctrina multiplex, veritas una

Ł.Cieśla

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 543
Odp: IV Aukcja RDA
« Odpowiedź #76 dnia: 25 Listopada 2019, 10:53:27 »
Poz. 1160 https://rda.onebid.pl/auction/4/category/20759/lot/1160/?x=1572787489
No, to może być po prostu hit aukcji. NGC zrobił z tego trojaka MS63. Państwo piszą: "Piękny menniczy egzemplarz.
Wyraźne podwójne bicie. Moneta doceniona drugą najwyższą, spośród dotychczas nadanych, notą w gradingu NGC. " Brakuje mi odrobiny krytycyzmu.

Rzadka piękność dość krótko pocieszyła nowego właściciela.
Dzisiaj kończy się aukcja na ebay. Na razie stoi na 103 dol.
https://www.ebay.com/itm/POLAND-SIGISMUND-III-VASA-1597-IF-HR-3-GROSSUS-TROJAK-POSEN-NGC-MS63-UNC/254422645020?hash=item3b3cc5791c:g:-~wAAOSwKWhdzwbt

Doctrina multiplex, veritas una

RDA

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: IV Aukcja RDA
« Odpowiedź #77 dnia: 02 Grudnia 2019, 23:23:04 »
Dzień dobry Szacownemu Gronu, a w zasadzie dobry wieczór.

Po nieco ponad dwutygodniowej przerwie powoli wracamy do świata żywych  ;) ...w moim konkretnie przypadku dodatkowo niestety szewc w dziurawych butach chodzi (z zawodu jestem farmaceutą), pozwoliłem sobie na nieleczenie przeziębienia złapanego przed samą aukcją wpadając w wir wysyłek i pomoc przy szeroko pojętej obsłudze poaukcyjnej doprowadzając się do zapalenia płuc...no ale kto bogatemu zabroni ? ;) Większość wysyłek jest już ogarnięta, zostało dosłownie kilkanaście osób, więc można powoli zacząć nadrabiać zaległości - mam nadzieję, że nikt z Państwa nie czuje urazy, za tak długą absencję, ale pierwsze 2-3 tygodnie po aukcji nawet bez choroby wycina zupełnie..


Po przydługim wstępie śpieszę z odpowiedziami.


1. wycofanie trojaka - powód prozaiczny, przyjmowanie na aukcje i wkładanie pozycji na portal trwa kilka miesięcy, w tak zwanym międzyczasie ktoś np zmienia zdanie i wycofuje się ze sprzedaży kilku pozycji, nie robimy pod górkę i zdejmujemy z aukcji, w tym konkretnym przypadku po prostu trojak został przeoczony i w ostatniej chwili po wydrukowaniu katalogu pozycja została wycofana.

2. odnośnie naśladownictwa trojaka z odpowiedzi wyręczył mnie Pan qcho za co serdecznie dziękuję :)

3. boratynki...no cóż mając dwukrotnie w miesiącu szanse na obcowanie z Panem Cezarym Wolskim, trudno by było nie umieścić tych maleństw na aukcji..swoją drogą w wybitnych stanach zachowania to baaaaaardzo rzadkie monety kompletnie niedoceniane. Może tak przekornie napiszę, ale półdukatów czyli złotych boratynek widziałem kilkanaście w idealnym stanie zachowania, idealnej boratynki nie widziałem nigdy.

4. trojak szyderczy - niestety pęknięcie krążka podyktowało tak niską cenę, kilka osób które było zainteresowane odstraszał skutecznie ten mankament, pozwolę sobie na cytat "gdyby nie to pęknięcie dałbym 30 od ręki"

5. trojak na ebayu - patrząc na cenę i prowizje na tym portalu połączoną z przelicznikiem waluty na pay-palu...no cóż...to chyba średni pomysł kupować na onebidzie, żeby sprzedawać na ebayu...nie przez przypadek nie prowadzimy tam sprzedaży ;)

Przepraszam za odpowiedź w postaci "zbiorowej", ale żeby nie robić tasiemca i zachować czytelność pozwoliłem sobie na taką formę..dziękuję również za ciepłe słowa odnośnie pierwszego dnia i obecnego działu szeroko pojętego antyku - mam nadzieję, że na kolejną aukcje również dopiszą komitenci i będziemy w stanie zaprezentować ciekawą ofertę, co zaś się tyczy monet Rosji, powoli podnoszą się po korekcie i widać zdecydowanie większą aktywność kupujących.


Pozdrawiam serdecznie !
Dominik

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Odp: IV Aukcja RDA
« Odpowiedź #78 dnia: 02 Grudnia 2019, 23:35:24 »
Cieszy, że IIRP bez kontrowersji
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

 

R E K L A M A
aukcja monet