Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 19:54:50

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zmiany na allegro  (Przeczytany 3938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jeronimo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 32
    • Złote monety - Numimarket.pl
Odp: Zmiany na allegro
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Grudnia 2019, 14:24:56 »
Jednak zostać przebitym o kilkadziesiąt groszy czy kilka złotych nie jest zbyt przyjemne - szczególnie w wypadku, gdy bardzo zależy nam na danym przedmiocie. Powiedzmy, że ustawiam limit 100 złotych, a ktoś 5 sekund przed końcem aukcji przebija mnie do 102 złotych - bez przedłużenia aukcji nie mam szans na delikatne podbicie ceny.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Zmiany na allegro
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Grudnia 2019, 14:30:45 »
Nie przypominam sobie aukcji, gdzie musiałbym czekać półtorej godziny na rozstrzygnięcie jednej pozycji.
Tu może ją Pan kupi, ale będzie Pan godzinami siedział przy komputerze i nie wiadomo ile to Pana zaakosztuje, bo wystarczy jeden napalony licytant, żeby "delikatnie" podbijać cenę.

Dla mnie oznacza to koniec realnych licytacji na Allegro, zaczyna się zabawa w berka.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2019, 14:35:35 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Jeronimo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 32
    • Złote monety - Numimarket.pl
Odp: Zmiany na allegro
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Grudnia 2019, 14:34:47 »
Jak na czymś bardzo mi zależy to ja jestem tym "napalonym licytantem"  :P Tak jak pisałem wcześniej - moja opinia na temat przedłużenia aukcji jest całkowicie subiektywna - uważam, że jest to rozwiązanie sprawiedliwe, choć faktycznie bardziej czasochłonne.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Zmiany na allegro
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Grudnia 2019, 14:42:07 »
Jak na czymś bardzo mi zależy to ja jestem tym "napalonym licytantem"  :P
Ta, jasne. A drugim jest kolega wystawiającego.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Zmiany na allegro
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Grudnia 2019, 14:54:25 »
Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja przez "mój maksymalny limit" rozumiem kwotę jaką jestem gotów wydać na licytowany przedmiot z uwzględnieniem moich możliwości finansowych, znajomości cen rynkowych podobnych przedmiotów i chęci posiadania licytowanego przedmiotu. Po ustaleniu limitu- jak aukcja kończy się późno- idę spać. Rano znam wynik. Jeśli przegrałem, to znaczy, że w licytacji" na żywo' i tak bym nie dał więcej.
To, że przegrałem o kilka złotych nie oznacza, że zwycięzca przebił mnie tylko o kilka złotych. Jego limit mógł być o wiele wyższy. Przegrałem o jedno postąpienie. Teraz muszę siedzieć przed komputerem aż do wyczerpania mojego limitu. A co w sytuacji jeśli w tym samym czasie kończy się licytacja kilku przedmiotów którymi jestem zainteresowany. Ciężko uczestniczyć w kilku licytacjach w tym samym czasie
Pozdrawiam. zdzicho

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Zmiany na allegro
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Grudnia 2019, 17:39:09 »
Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja przez "mój maksymalny limit" rozumiem kwotę jaką jestem gotów wydać na licytowany przedmiot z uwzględnieniem moich możliwości finansowych, znajomości cen rynkowych podobnych przedmiotów i chęci posiadania licytowanego przedmiotu. Po ustaleniu limitu- jak aukcja kończy się późno- idę spać. Rano znam wynik. Jeśli przegrałem, to znaczy, że w licytacji" na żywo' i tak bym nie dał więcej.
To, że przegrałem o kilka złotych nie oznacza, że zwycięzca przebił mnie tylko o kilka złotych. Jego limit mógł być o wiele wyższy. Przegrałem o jedno postąpienie. Teraz muszę siedzieć przed komputerem aż do wyczerpania mojego limitu. A co w sytuacji jeśli w tym samym czasie kończy się licytacja kilku przedmiotów którymi jestem zainteresowany. Ciężko uczestniczyć w kilku licytacjach w tym samym czasie
Dokładnie. Po to są limity, żeby je składać. Jak np. na onedib daję limit to nie ślęczę potem (zazwyczaj wtedy jestem w pracy i nie mam na to czasu) i nie podbijam stawki powyżej wcześniej złożonego maksymalnego limitu. Jeśli tak ktoś robi, to czemu wcześniej nie złożył wyższej oferty? Liczył na łut szczęścia "a może inni też nie dadzą za dużo"? Teraz trzeba będzie siedzieć i co chwilę klikać a sprzedawcy z kolegą siedzącym obok z drugim laptopem zarejestrowanym na drugim koncie będą się poszerzać uśmiechy w rytm "klikania".
Jedno wielkie guano. Na szczęście przesiadam się powoli z alledrogo na inne serwisy. I pewnie jeszcze bardziej się rozwiną dzięki temu, że tamci skupiają się tylko na firmach i na opcji "kup teraz". 
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Semis24

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Zmiany na allegro
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Grudnia 2019, 21:22:49 »
Rozdzielenie firm od prywatnych sprzedawców jest jeszcze zrozumiałe i może nie byłoby to takie złe, ale najgorsze, że Allegro Lokalnie to taki półprodukt. Wydaje się jakby Allegro Lokalnie kierowało się hasłem „stworzone przez amatorów dla amatorów".

Na jednej ze stron możemy przeczytać taką odpowiedź pracownika Allegro: „Nie planujemy na razie wdrożenia jednego koszyka, ponieważ kupujący od osób prywatnych zazwyczaj kupują pojedyncze przedmioty".

Kto tam pracuje?



cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Zmiany na allegro
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Grudnia 2019, 01:05:01 »
Nadal nie rozumiem dlaczego nie ma funkcji śledzenia aukcji na tym poronionym Allegro Lokalnie?
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

pablo77

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 524
  • Zainteresowania: August III Sas,monety związane z wydarzeniami historycznymi,liczmany,żetony i medale pamiątkowe
Odp: Zmiany na allegro
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Grudnia 2019, 08:12:55 »
Znowu zmiany, tym razem raczej na lepsze.Wczoraj otrzymałem od allegro maila tej treści:

"Staramy się, aby korzystanie z Allegro było coraz bardziej satysfakcjonujące dla kupujących i sprzedających. Dlatego 7 stycznia dodamy nowe zapisy oraz wprowadzimy zmiany w kilku obszarach:

Społeczność Allegro - nowa przestrzeń do dyskusji i dzielenia się doświadczeniem dla kupujących i sprzedających będzie dostępna już na początku 2020 roku - jeśli już dziś chcesz przetestować jej możliwości, napisz do nas na spolecznosc@allegro.pl
przedłużymy okres, w którym sprzedający na kontach niefirmowych mogą działać na Allegro.pl i wnioskować o rabat transakcyjny (zwrot prowizji)
zwiększymy możliwości sprzedających w Strefie Marek
zmienimy wysokość prowizji od sprzedaży w kategoriach z obuwiem oraz w Motoryzacji
zaktualizujemy Politykę ochrony prywatności
Wprowadzimy też kilka mniejszych zmian porządkowych: zbierzemy obowiązujące zasady nakładania ograniczeń na konta i umieścimy je w Regulaminie Allegro, doprecyzujemy korzyści z wysokiego poziomu w panelu Jakość mojej sprzedaży oraz zmienimy miejsce prezentacji listy przewoźników, u których potwierdzamy status przesyłki.

Ponadto 18 lutego usprawnimy wypłaty dla sprzedających spoza Polski.

Dowiedz się więcej o tych zmianach.

Nowe wersje regulaminów przedstawiamy w pliku PDF.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami.

Nie chcesz otrzymywać wiadomości o zmianach w regulaminach? Kliknij tutaj.

Pozdrawiamy
Zespół Allegro "
« Ostatnia zmiana: 20 Grudnia 2019, 08:17:11 wysłana przez pablo77 »

 

R E K L A M A
aukcja monet