Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 00:23:34

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pomoc w wycenie kolekcji.  (Przeczytany 775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

skane

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Pomoc w wycenie kolekcji.
« dnia: 19 Listopada 2019, 22:44:07 »
Dzień dobry, jestem tutaj po raz pierwszy ponieważ nigdy nie interesowałem się i nie przypuszczałem, że kiedykolwiek mógłby dotyczyć mnie temat numizmatyki, ale dosyć niespodziewanie odziedziczyłem sporą kolekcję staroci w tym monet około 1100 sztuk i chciałbym zapytać czy jest możliwa chociaż orientacyjna wycena kolekcji tutaj na forum przez znawców tematyki ponieważ nie chciałbym  zostać oszukany podczas sprzedaży a kompletnie się nie znam. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
Podaję link do galerii: https://photos.google.com/share/AF1QipNaX5Nv6WhYc9QDx4KYQ61wvb_72mmuYVmuMRKpB2c2OfWwOjaMqllQ1AqX_l6lbg?key=cXVkWk5TcGk1Sy1rZ2h3OG8wQWxKcXVJcUZFYk13

dukatkg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 601
Odp: Pomoc w wycenie kolekcji.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopada 2019, 08:12:00 »
wartość całości to kilkanaście tysięcy złotych, a wycena tego to kilka godzin pracy
monetydawne.pl - nowy portal numizmatyczny, polecam :)

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Odp: Pomoc w wycenie kolekcji.
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopada 2019, 08:39:59 »
Do problemu można podejść dwojako: albo dokladnie sprawdzać monetę po moneci i doszukiwać się dat, odmian, mennic, stanów lub uprościć sobie i pogrupowac monety. Z pobieżnego przeglądu jest tam sporo powtarzających się monet, które można uznać za bulion np. hindeburgi i włoskie liry powojenne (srebrne). Co do drobnicy miedzianej, tu już trudniej, bo ratuje ją ewentualnie stan, data, mennica, a jezeli to nie zadziala to jest warta tyke co zawarta w niej Cu.

Zabawa nawet może być ciekawa, takiego dłubania, bo albo znajdzie się rarytas, albo złapie bakcyla numizmatycznego. Nawet jeśli jest tam coś extra a jest to zagraniczne, to w Polsce trudno będzie znaleźć na tą pozycję amatora, wtedy aukcja stacjonarna dla tej pozycji lub ebay.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopada 2019, 08:42:00 wysłana przez mmz »
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

kronikarz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pomoc w wycenie kolekcji.
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Listopada 2019, 12:02:27 »
Zadający pytanie o wycenę już dawno bakcyla numizmatycznego złapał   :-X
''Zdjęcia są słabej jakości'' -taki żart  ;)



cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Pomoc w wycenie kolekcji.
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Listopada 2019, 13:21:55 »
No cóż, tradycyjnie: jakie pytanie, takie odpowiedzi.

http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,13963.0.html
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

 

R E K L A M A
aukcja monet