Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 13:21:46

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Moneta Rzymska?  (Przeczytany 1503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

whiskymike

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Moneta Rzymska?
« dnia: 25 Listopada 2019, 14:38:37 »
Moja wiedza numizmatyczna jest raczej uboga zatem proszę uprzejmie forumowiczow o pomoc w zidentyfikowaniu monety przedstawionej na fotografiach.

Monetę zakupiłem na targu staroci. Wygrzebałem ją z miski, w której jak twierdził sprzedawca znajdują się monety greckie i rzymskie z okresu około 200 lat n.e. Nie potrafił podać skąd dokładnie pochodzą monety ponieważ sam kupił je na aukcji jako złom numizmatyczny (w misce raczej znajdowaly się okazy mocno zniszczone).
Koszt 25 zł

Jak wspomniałem nie jestem znawcą ani też kolekcjonerem. Chciał bym podarować tą monetę dziecku, właśnie zaczyna uczyć się o antyku i historii starożytnej.

Było by super gdyby oprócz podstawowych informacji (przybliżony okres, obszar funkcjonowania, emitent etc) udało się ustalić gdzie i w jakich warunkach została pozyskana (oczywiście chodzi mi o prawdopodobienstwo bo nawet sprzedający nie miał za bardzo pojęcia skąd moneta pochodzi) no i wszelkie ciekawostki, które mogą się z monetą wiązać.


opal

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 111
Odp: Moneta Rzymska?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopada 2019, 16:13:48 »
Jestem na tym forum już jakiś czas i pełen podziwu dla Waszej wiedzy. Jaka to skarbnica wiedzy  :-[. Ja również mam w podobny sposób nabyte monetki rzymskie ( mam nadzieję ) i myślę aby przedstawić szanownemu gronu do identyfikacji. U mnie niestety niewiele pozostało napisów i raczej tylko portret władcy podpowie co konkretnie posiadam. Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Krzysiek

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Moneta Rzymska?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Listopada 2019, 18:23:24 »
czy nikogo w tym wątku nic nie dziwi?
Od początku dziwiło mnie, że ktoś próbuje pogłębić wiedzę dziecka przedmiotem niemal nieczytelnym, na dodatek nie mając żadnej wiedzy, czym ten przedmiot naprawdę jest. Ale znając życie chodzi o co innego :-)
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 08:42:43 wysłana przez zenonmoj »

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Moneta Rzymska?
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Listopada 2019, 19:03:30 »
"Udało się ustalić gdzie i w jakich warunkach została pozyskana...." Tragedia .Komuna wróciła.Albo popadam w paranoję.I tak na jedno wychodzi...Do czego doprowadziła obecna władza  :(
« Ostatnia zmiana: 30 Listopada 2019, 19:28:21 wysłana przez Divusric »
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

 

R E K L A M A
aukcja monet