Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 19:13:18

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czy moneta jest destruktem?  (Przeczytany 1192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Majkel82

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Czy moneta jest destruktem?
« dnia: 07 Grudnia 2019, 22:21:41 »
Witam
Zakupiłem kilka lat temu monetę 2$ mother teresa of calcutta 2010.
Moneta nie ma złego bicia jak typowy destrukt ale ma błąd w malowaniu co pewnie w mennicy powstało więc jakiś to błąd przy produkcji powinien ją eliminować z obiegu moim zdaniem. Mimo to ją wypuścili. Dla mnie trochę dziwne bo wyszło ich 1000szt więc nie było by problemu każdej dokładnie sprawdzić i ewentualnie wycofać. Czy taki błąd na monecie może podnosić jej wartość lub zniżać?
Już kiedyś na jakimś forum ją pokazywałem ale nikt nie udzielił mi odpowiedzi. Może tutaj bardziej ktoś ma o tym pojęcie. Pozdrawiam

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Czy moneta jest destruktem?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudnia 2019, 22:51:09 »
Witamy

Po pierwsze nie wiem czy Pan zaznajomił się z charakterem tego forum i czy wie, że tego typu monety są tutaj traktowane jako złom numizmatyczny? To tak w ramach ostrzeżenia, żeby nie było ;)
Dwa - odpowiadając na Pana pytanie uważam, że emitentowi - za przeproszeniem - wisi co wydaje, byleby hajs się zgadzał. To, że wybili tego 1000 szt nic nie znaczy. Mogli wybić 100 - 300 -1000 - 5000 czy 15000. Nakład jest mniej więcej tak dobierany, żeby się to opłacało ale też przy okazji pieniążek się rozszedł po ludziach i w dodatku było "limitowane" do tysiąca sztuk. Przecież na linii produkcyjnej nie siedzi pan Zdzisio i nie ogląda każdej monety z osobna.
Taka "wada" - zakładając, że to jest tampodruk, choć przyznam, że nie znam wszystkich nowych metod upiększania monet - faktycznie może w jakimś tam stopniu zwiększyć (jeśli wogóle) wartość, tych 2$ ale na kokosy bym nie liczył.
Po ostatnie zaś rzucę frazesem: przydałyby się lepsze zdjęcia. A to z tego powodu, że skoro fałszowane są 20-złotówki z Papieżem to może i na 2$ z matką Teresą też się połasili: https://antyki-synopsis.pl/uwaga-na-falszywe-monety-z-papiezem/
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Majkel82

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czy moneta jest destruktem?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudnia 2019, 14:02:18 »
Dzięki za odpowiedź. Sorry ale nie wiedziałem że takich monet tu wrzucać nie wolno. Lepszej jakości zdjęcia nie mogłem wrzucić bo załącznik nie chciał przyjąć większego pliku..

meszuzel

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Czy moneta jest destruktem?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudnia 2019, 15:16:56 »
Ta rozlana farbka nie wpłynie na wartość tej monety.
Wiem, że nic nie wiem

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Czy moneta jest destruktem?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudnia 2019, 16:08:38 »
Nie zajmujemy się złomem numizmatycznym. Proszę spróbować na monetyforum.pl
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus


Ten wątek jest zamknięty. Skontaktuj się z administratorem w celu odblokowania.
 

R E K L A M A
aukcja monet