Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 12:48:49

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: CMS z modułem katalogowym?  (Przeczytany 6229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sciurus

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 439
CMS z modułem katalogowym?
« dnia: 15 Stycznia 2010, 15:01:42 »
Mam pytanie do kolegów, którzy poza monetami (jeśli to możliwe :) ) mają pojęcie o sprawach tworzenia www. Powiem szczerze, na komputerach znam się dość dobrze, ale raczej moje zamiłowania odbiły się o różne systemy operacyjne (BSD, Linux, BeOS, Haiku), a o tworzeniu stron wiem malutko... Kupiłem sobie nawet książkę o php i mysql, ale jeszcze do niej nie zajżałem. W mojej głowie kiełkuje pewien projekt strony internetowej (oczywiście numizmatycznej). Mam więc dwa wyjścia. Albo przebrnę przez tworzenie stron internetowych i się tego nauczę, albo znajdę dobrego CMS-a. Dlatego może coś doradzicie? Joomla? Tylko jest taki problem, że potrzebowałbym dobry moduł katalogowy.

Pozdrawiam :)

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: CMS z modułem katalogowym?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Stycznia 2010, 16:04:37 »
Nie pomogę Ci, bo się na tym kompletnie nie znam, ale mi się marzy taka strona z literaturą numizmatyczną, że po wbiciu haseł, wyskakuje literatura (katalog literatury ma Shiver, ale bez wyszukiwarki). :(
Chciałbym, aby móc wyszukiwać publikacje po autorze i słowach-kluczach.
Taka strona mi się marzy :) :)
Wtedy idę do biblioteki albo zwracam się z prośbą o skan do kogoś i mam już to co mnie interesuje. Nie muszę przeglądać wszystkiego.
Wiele rzeczy numizmatycznych jest nie tylko w WN, BN, PN czy wydawnictwach regionalnych, ale również w periodykach historycznych (np. Zapiski Historyczne) czy archeologicznych (Pomerania Antiqua).
Samo wklepywanie literatury mogę sam robić i opracowanie haseł kluczowych, ale nie potrafię zbudować takiej strony.
« Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2010, 16:07:06 wysłana przez Mikołaj »
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

Sciurus

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: CMS z modułem katalogowym?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Stycznia 2010, 16:07:46 »
Ja wprawdzie nie o literaturze myślę, ale rzeczywiście taka wyszukiwarka by się przydała. Zresztą już padł też pomysł na tym forum wyszukiwarki legend polskich monet, ale chyba porjekt upadł lub został uśpiony.

rara_avis

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 239
  • Zbierajmy monety, tak wiele piekna w sobie kryją
    • Biuletyn Informacyjny TPZN
Odp: CMS z modułem katalogowym?
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Stycznia 2010, 21:11:52 »
Cytuj
Dlatego może coś doradzicie? Joomla? Tylko jest taki problem, że potrzebowałbym dobry moduł katalogowy.

Joomla, jak najbardziej, ma gotowe moduły katalogowe, niektóre bardzo rozbudowane.
Tylko monety, nie błyskotki. Tylko POLSKA i ziemie z nią związane.

Prezes TPZN w stanie spoczynku
TPZN 044
WBCC 516


Sciurus

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: CMS z modułem katalogowym?
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Stycznia 2010, 21:27:38 »
Joomla, jak najbardziej, ma gotowe moduły katalogowe, niektóre bardzo rozbudowane.

A możesz podać nazwę konkretnego, sprawdzonego? W internecie jest pełno modułów, ale gubię się w tym gąszczu...

rara_avis

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 239
  • Zbierajmy monety, tak wiele piekna w sobie kryją
    • Biuletyn Informacyjny TPZN
Odp: CMS z modułem katalogowym?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Stycznia 2010, 21:46:31 »
A możesz podać nazwę konkretnego, sprawdzonego?

Ciężko coś doradzić nie znając Twoich potrzeb. Najbardziej polecam zapoznanie się z modułami dostępnymi na stronie Polskiego Centrum Joomla http://www.joomla.pl/ , oraz stronę Jorkisa http://www.jokris.info/ Są to moje najlepsze (moim zdaniem) strony o tym CMSie. Jeżeli skonkretyzowałbyś swoje potrzeby postaram się coś pomóc z doborem.
Tylko monety, nie błyskotki. Tylko POLSKA i ziemie z nią związane.

Prezes TPZN w stanie spoczynku
TPZN 044
WBCC 516


 

R E K L A M A
aukcja monet