Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 01:14:30

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Badania DNA  (Przeczytany 2478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Badania DNA
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Stycznia 2020, 19:36:06 »
Może im się w laborce próbki ze śliną pomyliły?
A tak w ogóle, to ładnie kolega pisze po polsku! ;) ;D
Kiedy dostałem te wyniki, to jak mnie Państwo znają, to od razu napisałem do tego laboratorium, czy może przetestowali egipską bawełnę. Nawet się nie bardzo oburzyli i przysięgali, że kontrola jakości daje im 100% pewność, że nie mieszają próbek i dołożyli jakiś naukowy wywód co oni właściwie badają.

A piszę ładnie, bo używam Google Translate. Olisadebe też ładnie mówił.
Ok możliwe że w tym samym czasie jakiś mieszkaniec Harlemu odkrył,że jest słowianinem z dziada pradziada(Zawiszy Czarnego)  ;D
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: Badania DNA
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Lutego 2020, 01:30:15 »
Przed chwilą napisałem pierwszego posta z przywitaniem i nosiłem się z napisaniem drugiego by doprecyzować...
Natrrafiłem na ten temat i zainteresował mnie o tyle że sam kiedyś myślałem nad zrobieniem owego testu, głównie z powodu drzewa geneaologicznego nad którym pracuję. Uważam że jest to ciekawa rzecz ale ja się nie zdecydowałem. Po pierwsze bo nie lubie znać rozwiązania zanim skończę rozmyślać nad zagadką jaką niewątpliwie jest drzewo mojej rodziny. Po drugie bo ta wiedza prawdopodobnie niczego nie wniesie... Krew w Europie mieszała się przez wieki i to że mam domieszkę ludzi etnicznie "obcych" jest przecież wiadome już przed testem. Czy to ułamek francuski czy rosyjski, dla mnie to nie ma większego znaczenia na tym etapie pracy. Interesują mnie po pierwsze konkretni przodkowie i ich losy. Taki test jest ogromnym uogólnieniem i równie dobrze możnaby tu przytoczyć anegdotę o kogucie Diogenesa... Pozdrawiam.

 

R E K L A M A
aukcja monet