Aktualności: Kalendarz TPZN na rok 2020 jest gotowy do pobrania! LINK

• 19 Styczeń 2020, 16:22:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Monety Królestwa Jerozolimskiego  (Przeczytany 288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

psborsuk

• Nowy użytkownik
  • *
  • Zainteresowania: Królestwo Jerozolimskie
Monety Królestwa Jerozolimskiego
« dnia: 08 Styczeń 2020, 09:06:34 »
Witam w moim pierwszym, popowitalnym poście. Trochę się rozglądałem po forum (i nadal to robię), i postanowiłem zadać pierwsze pytanie.
Obecnie moja "kolekcja" to po prostu zbiór monet, jakie wpadły mi w ręce. Lekkie ukierunkowanie to obiegówki IIRP, PRL i IIIRP. Postanowiłem jednak bardziej ukierunkować swą numizmatyczną drogą, i mój wybór padł na okres wypraw krzyżowych. Czemu? Interesuję się tym okresem, i nie jest on (chyba?) zbyt popularny w naszym kraju.
I tu moja pytanie tudzież prośba. Poszukuję literatury (książek, artykułów, katalogów) z tego tematu. Podejrzewam, że wersji polskojęzycznych raczej brak, więc anglojęzyczną również nie pogardzę (z innymi, poza katalogami, raczej sobie nie poradzę). Oczywiście nie oczekuję, że dostanę skany całych pozycji (choć takowe chętnie przyjmę), bardziej o listę polecanych pozycji.
Jestem w posiadaniu pozycji Robert Kool "The Circulation and Use of Coins in the Latin Kingdom of Jerusalem 1099-1291 CE".
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam

Patryk

DzikiZdeb

• Gaduła
Odp: Monety Królestwa Jerozolimskiego
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2020, 09:48:24 »
Niech Pan spróbuje poszukać czegoś takiego:

Malloy, A. G., Preston, I. F. and Seltman, A. J, 2004. Coins of the Crusader States 1098-1291. Wyd. II.

Jest jeszcze legendarna pozycja, której Pan nie zdobędzie, chyba że ktoś się zlitował i gdzieś wrzucił skany:

Metcalf, D.M, 1983. Coinage of the Crusades and the Latin East. Ashmolean Museum, Oxford.

psborsuk

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Styczeń 2020, 14:30:37 »
Dziękuję, poszukam.
Pozdrawiam

Patryk

psborsuk

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Styczeń 2020, 13:01:26 »
Niech Pan spróbuje poszukać czegoś takiego:

Malloy, A. G., Preston, I. F. and Seltman, A. J, 2004. Coins of the Crusader States 1098-1291. Wyd. II.

Jest jeszcze legendarna pozycja, której Pan nie zdobędzie, chyba że ktoś się zlitował i gdzieś wrzucił skany:

Metcalf, D.M, 1983. Coinage of the Crusades and the Latin East. Ashmolean Museum, Oxford.
Jest Pan w stanie określić różnice pomiędzy wydaniem z 1994 a 2004 pierwszej pozycji?
Drugiej pozycji na razie nie zlokalizowałem, ale nie poddaję się.
Pozdrawiam

Patryk

DzikiZdeb

• Gaduła
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Styczeń 2020, 13:24:22 »
Jest Pan w stanie określić różnice pomiędzy wydaniem z 1994 a 2004 pierwszej pozycji?
Niestety nie, nie siedzę w temacie, mam tylko jakieś-tam blade pojęcie, jakie tytuły mogą okazać się pomocne.

Drugiej pozycji na razie nie zlokalizowałem, ale nie poddaję się.
Ona bywa, ale raczej bardzo szybko znika albo jest wystawiona za zaporową cenę:

https://decazo1.com/crusades-latin-east/507-metcalf-d-m-coinage-of-the-crusades-and-the-latin-east-in-the-ashmolean-museum-oxford.html (tutaj parę skanów)
https://www.vcoins.com/en/stores/charles_davis/44/product/metcalf_coinage_of_the_crusades_and_the_latin_east_in_the_ashmolean_museum/416525/Default.aspx
https://www.abebooks.com/book-search/title/coinage-crusades-latin-east/

Jeśli chodzi o sprawdzenie oryginalności monet, to może Pan próbować też tutaj:
https://www.forumancientcoins.com/board/index.php?board=24.0
Temat ogólnie nie jest popularny, więc zawsze jest większa szansa na odpowiedź na forum anglojęzycznym.

psborsuk

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Styczeń 2020, 13:53:22 »
Raz jeszcze dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam

Patryk

R E K L A M A
aukcja monet