Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 16:33:10

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dwuzłotówka 1768 z błędem  (Przeczytany 3346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SNMW

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Dwuzłotówka 1768 z błędem
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Września 2020, 13:27:11 »
Szanowny Panie "rav",

Formuła, treść i według mojej oceny chaotyczna konstrukcja Pana wypowiedzi pozwala mi uznać, że temat dyskusji odnośnie naszego sporu nie wymaga kontynuacji. Niemniej podkreślę, że summa summarum Pana żądania zostały uznane. Otrzymał Pan natychmiastowy zwrot, a także możliwość zwrotu drugiej monety, a trzecią Pan zaakceptował. Na klientów się nie obrażamy, to jest wyłącznie Pańska interpretacja. Dodał się Pan do naszej jutrzejszej aukcji, zanim zauważyłem treść Pana wypowiedzi o mojej osobie, która według mojej oceny wymagała sprostowania. Łaski Panu nie robimy, ale raz Pan pisze, że jesteśmy nieuczciwi, następnie, że uważa(ł) Pan za specjalistów... Zostawmy ten temat. Ja mając tak krytyczną opinię o poziomie oferowanych przez nas usług, nie podjąłbym się udziału w aukcji. Jestem na rynku kolekcjonerskim od ponad 20 lat, także sam, gdy stracę zaufanie do firmy, wolę odstąpić lub ograniczyć swój udział, a już tym bardziej nie zwiększałbym swojej potrzeby licytacji, co Pan uczynił zwiększając swoje zainteresowani aż czterokrotnie. Z mojej strony sprostowanie uznaje za wystarczające, a handlowy element naszego sporu został przecież rozwiązany na Pana korzyść. Na liczną ironię i zaczepki z Pana strony nie odpowiem, a także nie podzielę się sposobem przeprowadzenia transakcji z Panem, gdy to ja byłem kupującym, a Pan sprzedającym.

Panie Optimus Prime. Ma Pan rację. Nie ma takiego obowiązku. Odpowiedzialność zawsze spada na mnie jako właściciela, co nie zmienia faktu, że PRYWATNIE (przepraszam za wyróżnienie) cenię sobie osoby, które potrafią w kulturalny sposób poinformować o nieścisłościach lub błędach. Równolegle mam niesmak, że Ci sami użytkownicy, którzy potrafili z nami przeprowadzić życzliwą dyskusję, tu zaprezentowali zupełnie odwrotne standardy. Osobiście zwracam dużą uwagę na obiektywizm publikowanych treści, stąd tak jako klient, który nie jest zadowolony z usług firmy, rezygnuję, tak jako czytelnik, rezygnuję z treści, które odbiegają od moich standardów obiektywnego przekazu.

Ze swojej strony mogę zapewnić, że z każdą aukcją staramy się podnosić nasze standardy oraz warsztat pracy, współpracując i to za "wynagrodzeniem" z osobami o wąskich specjalizacjach. Cała ta dyskusja przyniosła nam korzyść w postaci kontaktu dwóch osób, które zadeklarowały chęć takiej pomocy.

Mateusz Wójcicki 

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Dwuzłotówka 1768 z błędem
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Września 2020, 14:10:35 »
Panie Mateuszu bardzo się cieszę, że podjął Pan rękawice i odpowiedział. Nie będę rozstrzygał kto ma rację, ale chciałem zauważyć kilka rzeczy.

Najważniejsze, że opis na aukcji został poprawiony. Jeśli faktycznie wcześniej nie miał Pan kontaktu ze strony kolekcjonerów to uważam Pana za usprawiedliwionego.
Jeśli zapowiedź współpracy z wąsko specjalizowanymi kolekcjonerami zostanie wdrożony do życia to też super. Przyznam się też, że w przypadku jutrzejszej aukcji byłem pytany o półtoraki. Tak więc już coś się zaczyna dziać w tej kwestii. Kwestię wynagrodzenia skomentuję raczej dla kolegów forum - jeśli firma zwiększy koszty to liczcie się ze wzrostem prowizji na aukcjach. Koniec końców zawsze płaci kupujący ... 
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Dwuzłotówka 1768 z błędem
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Września 2020, 14:46:09 »
Czas chyba na drobne podsumowanie.
Kupowanie na aukcjach jest jednak bardzo inne od zakupów w Biedronce.
Po pierwsze kupuje się nie tylko towar ale i know how. Za to naliczane są prowizje.
Jeśli ktoś nie wie co kupuje, to z moich obserwacji, nie można dziś się ślepo zdać na opis aukcyjny. Dotyczy to w pierszym rzędzie domów polskich. Są oczywiście wyjątki i każdy kto miał do czynienia z domami aukcyjnymi musi sam zdecydować, komu może zaufać, że w przypadku chybionej transakcji.
Nie twierdzę, że domy zagraniczne są nieomylne, ale miarą rzetelności firmy jest dla mnie sposób w jaki traktowany jest klient i jego skargi, jeśli poczuje się źle obsłużony. Może to być błędny, lub mylący opis, zdjęcia nie oddające w pełni rzeczywistości. Może to też być reakcja na skargi. Sam przestałem kupować w pewnym domu aukcyjnym, gdzie w opisie aukcji dopuszczono płatność paypalem a potem dowiedziałem się, że "nie, nie przyjmujemy paypala, proszę płacić przelewem", co okazało się dodatkowym kosztem. Potem były kłopoty z przesyłką, która szła bardzo długo zapewne z powodu korona-wirusa, ale dom aukcyjny po informacji, że nie dotarła pominął to milczeniem. Takie praktyki traktuję jako brak obsługi i poszanowania klienta. Koniec zakupów w tym domu.
Opisuję tę sprawę nie w celu wzbudzenia zainteresowania, ale by uzmysłowić tym, którzy tego jeszcze nie rozumieją, że kupowanie na aukcjach to nie tylko dreszcz podniecenia na żywej licytacji, ale całe doświadczenie. Jeśli zdarzy nam się nabyć coś, czego połączony koszt przekracza wartość, trzeba zastanowić się nad sensem tego, rozważyć reklamację i ocenić jak zostaliśmy potraktowani. Jeśli opis i zdjęcia monety są nie do zaakceptowania, nie licytować, jeśli zauważymy to po niewczasie, reklamować. Jeśli przy tym prowizja jest według nas za wysoka, to może przepłacamy za usługę. Wtedy należy zdecydować, czy chcemy mieć do czynienia z tym domem aukcyjnym.
Każdemu może się zdarzyć błąd, ale jeśli te błędy są nagminne to pozostaje każdemu nabywcy ocena wartości zakupu w porównaniu z jego ceną.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

rav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 105
Odp: Dwuzłotówka 1768 z błędem
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Września 2020, 20:34:55 »
Tylko jaki to ma związek ze sprawą co pisze SNMW? Zamiast odnieść się konkretnie do sprawy, przeprosić za dwukrotne (bo jeśli to był by raz to mógłbym uwierzyć w przypadek) nieuczciwe opisanie monety to odwraca kota ogonem i szuka dziecinnych wymówek. A skoro szczyci się 20 letnim doświadczeniem numizmatycznym to bez problemu powinien odróżnić COL od OOL oraz monety czyszczone i porysowane od posiadających jak było wskazane w opisie "kilka rysek". Przykro mi ale ja to tak widzę. Ale oczywiście lepiej odwrócić uwagę od problemu i pisać, że to ja szukam zaczepki, że piszę chaotycznie i w ogóle to nie wiadomo o co się czepiam :)
Zresztą każdy sam oceni po swojemu zaistniałą sytuację a ja uważam temat za zamknięty bo do niczego mądrego w ten sposób nie dojdziemy.

zmeczony

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 107
Odp: Dwuzłotówka 1768 z błędem
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Września 2020, 21:03:42 »
To jest właśnie pogoń kolekcjonerów za monetami pięknymi i niepowtarzalnymi,która często kończy się rozczarowaniem...
To nie jest krytyka ale nauczka na przyszłość dla młodych kolekcjonerów.Kolega rav przed zakupem takiej monety powinien skorzystać z pomocy i doświadczenia kolegów z forum. Jestem przekonany że kolega eleniasz podzieliłby się swoim doświadczeniem.
Jeśli chodzi o domy aukcyjne i ich chwyty marketingowe to temat był wielokrotnie wałkowany na forum.

rav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 105
Odp: Dwuzłotówka 1768 z błędem
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Września 2020, 21:29:51 »
To jest właśnie pogoń kolekcjonerów za monetami pięknymi i niepowtarzalnymi,która często kończy się rozczarowaniem...
To nie jest krytyka ale nauczka na przyszłość dla młodych kolekcjonerów.Kolega rav przed zakupem takiej monety powinien skorzystać z pomocy i doświadczenia kolegów z forum. Jestem przekonany że kolega eleniasz podzieliłby się swoim doświadczeniem.
Jeśli chodzi o domy aukcyjne i ich chwyty marketingowe to temat był wielokrotnie wałkowany na forum.

No właśnie chodzi o to, że nie jestem młodym kolekcjonerem a jednak nie uniknąłem wtopy. Z pomocy kolegów z forum niestety nie było by jak skorzystać ponieważ jedyne czym dysponowałem to zdjęcia i opis z aukcji. A tam wszystko współgrało i wyglądało tak jak potrzeba. Dopiero gdy zobaczyłem monetę na żywo okazało się jak jest naprawdę.
Ale w tym co kolega pisze jest też dużo prawdy... Niestety. Trzeba się pilnować i mieć ograniczone zaufanie. No i jak najwięcej korzystać z wiedzy forumowiczów.

monbank1

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 377
Odp: Dwuzłotówka 1768 z błędem
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Września 2020, 21:12:49 »
Dodam, że nie każdy chce konsultować na Forum monety których aukcje jeszcze trwają.
Główną jak mniemam przyczyną jest uniknięcie zainteresowania danym egzemplarzem potencjalnych konkurentów.
Na Forum rzadko mówimy o monetach z aukcji trwających - i z jednej strony dobrze. Wyjątek stanowić powinny ewidentne falsy.
Pozdrawiam, Gerard

zmeczony

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 107
Odp: Dwuzłotówka 1768 z błędem
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Września 2020, 22:38:37 »
Nie popadajmy w skrajności.Mówimy o monecie wystawionej na portalu onebid przez podmiot który nie jest na rynku anonimowy.Te monety są opisane i raczej próźno szukać tam błędu na korzyść kolekcjonera ;) Jeśli ktoś interesuje się daną epoką to moneta nie prześlizgnie mu się niezauważona.Ewentualna dyskusja na forum może najwyżej zakończyć się brakiem opinii.
Sytuacja o której kolega wspomniał według mnie powinna mieć miejsce na aukcjach typu ebay,Allegro czy to coś ze wschodu.Przykładem może być źle opisany przez Lanza półtorak z 1614 na ebayu który i tak nie przeszedł niezauważony.Wspomnienie o takiej monecie na forum może wyprowadzić z równowagi pozostałych kolekcjonerów.

monbank1

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 377
Odp: Dwuzłotówka 1768 z błędem
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Września 2020, 22:49:16 »
Właśnie, sztuka polega na znalezieniu błędu na korzyść kolekcjonera. Na każdym portalu. :)
Pozdrawiam, Gerard

rav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 105
Odp: Dwuzłotówka 1768 z błędem
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Września 2020, 09:47:10 »
Właśnie, sztuka polega na znalezieniu błędu na korzyść kolekcjonera. Na każdym portalu. :)

Dokładnie tak. Takim przykładem może być chociaż 2 zł 1831.
Tutaj ktoś nie zauważył drobnego szczegółu i moneta się sprzedała za 3.680zł
https://onebid.pl/pl/auction/369/lot/2676/powstanie-listopadowe-2-zlote-1831-kg-ngc-ms62
A tutaj już ktoś zwrócił na to uwagę i sprzedał tą samą monetę za 14.375zł
https://onebid.pl/pl/auction/604/lot/417/rrr-powstanie-listopadowe-2-zlote-1831-prosta-kreska-w-l-2xrzadsze-od-zlote
Także jednak na Onebid zdarzają się takie sytuacje.

 

R E K L A M A
aukcja monet