Aktualności:

• 23 Październik 2020, 07:19:48

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....  (Przeczytany 7304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zdzicho

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Marzec 2020, 20:26:30 »
Żle i dlatego usunąłem. Nie jestem biegły w matematyce, ale te 81 tyś zakażonych, to jakiś ułamek procenta

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Marzec 2020, 20:27:57 »
Fakty z Chin są takie, że na około 1 miliarda 385 milionów mieszkańców tego kraju zaraziło się 81 tysięcy, a zmarło 3180
Jestem osobiście pełen podziwu dla Chińczyków za to jak radzą sobie w tej sytuacji.

Po pierwsze, nie przyjmowałbym danych z Chin jak objawienia. To jednak inny system - także obiegu informacji. Nikt niezależny tego nie kontroluje w żaden sposób. Nie jest też wykluczone, że właśnie wzbudzenie w Panu podziwu jest obecnie najwyższym priorytetem tamtejszych władz.

Po drugie, nawet ufając tym danym bądźmy precyzyjni. Nie "zaraziło się 81 tysięcy" na miliard z czymś ludności, a jedynie stwierdzono 81 tysięcy zarażeń - to fundamentalna różnica. Przecież nie przebadano całej populacji, a ilu ludzi przebadano - nie wiemy (w każdym razie mnie nie udało się dotrzeć do tej istotnej informacji). Może przebadano 900 tys. a może 90 tys.

Na tym też polega problem. Nie bardzo jeszcze wiadomo (zastrzeżenie jak wyżej), jak wielu zarażonych nie wykazuje objawów albo wykazuje objawy tak nieznaczne, że niewielka jest szansa, by ich zbadano. Bo oni właśnie mogą najbardziej przyczynić się do wzrostu zachorowań: wirus w nich sobie mieszka stosunkowo długo, ale nie są poddani kwarantannie i zarażają innych.
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

Divusric

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Marzec 2020, 20:41:36 »
Teraz już wiem nie pojadę do Egiptu .Granice zamknięte.Nie wiem co z zaliczką.Miała to być wielka wyprawa po krainie faraonów .A tu taki klops.Mogło być gorzej mogłem wpłacić całość...Co ciekawe w Afryce jest niska zachorowalność.Wysokie temperatury, niesprzyjające zakażeniom czy brak kontroli nad tym co się dzieje?
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

zdzicho

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Marzec 2020, 21:19:11 »
Fakty z Chin są takie, że na około 1 miliarda 385 milionów mieszkańców tego kraju zaraziło się 81 tysięcy, a zmarło 3180
Jestem osobiście pełen podziwu dla Chińczyków za to jak radzą sobie w tej sytuacji.
Nikt niezależny tego nie kontroluje w żaden sposób.
A kto miałby to robić? Idąc tym tropem, to wątpić można również w informacje europejskich rządów. Mając do wyboru ględzenie polityków i dane WHO wybieram WHO.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Marzec 2020, 21:30:30 »
Mając do wyboru ględzenie polityków i dane WHO wybieram WHO.

Czyżby uważał Pan, że WHO to organizacja apolityczna?

Poza tym to przecież WHO właśnie ogłosiło pandemię i politycy już nie mogą zejść poniżej tego poziomu.

Czyli jest Pan za WHO a nawet przeciw? Akceptuje Pan ich dane, ale nie zgadza się z interpretacją?
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

dusiolek

• Stały bywalec
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Marzec 2020, 21:30:36 »

Ja jestem innego zdania. Lekarza ktory wiedzial ze pojawil sie nowy wirus, szykanowali, ciagali komisariatach, grozili wiezieniem, itd . A jako ze partia ma "monopol" na wiadomosci (tv, internet, ...) to nikt o tym nie mowil i wirus sie spokojnie rozprzestrzenial przez dobry ruski miesiac.

To ze pozniej ograniczyli wszystko i pokazli ze maja absolutna wladze nad ludzmi - jakos mi to nie imponuje.

Tomek

Chalupski

• Stały bywalec
  • Zbierajmy monety!
    • Zbierajmy monety
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Marzec 2020, 22:00:46 »
Dla rozluźnienia atmosfery...
Jak oceniacie Panie i Panowie wskaźnik przyrostu liczby urodzeń na przełomie 2020/2021?
Po tych wszystkich domowych kwarantannach, "koronoferiach" itp?

Jurek

zdzicho

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Marzec 2020, 22:50:29 »

Ja jestem innego zdania. Lekarza ktory wiedzial ze pojawil sie nowy wirus, szykanowali, ciagali komisariatach, grozili wiezieniem, itd . A jako ze partia ma "monopol" na wiadomosci (tv, internet, ...) to nikt o tym nie mowil i wirus sie spokojnie rozprzestrzenial przez dobry ruski miesiac.

To ze pozniej ograniczyli wszystko i pokazli ze maja absolutna wladze nad ludzmi - jakos mi to nie imponuje.

Tomek
Przecież ja nie zachwycam się chińskim systemem politycznym :D
Stwierdzam tylko, że jak na skalę radzą sobie bardzo dobrze. W Europie mimo doświadczeń chińskich też popełniono na początku grzech lekceważenia problemu. https://oko.press/epidemia-koronawirusa-w-chinach-wydaje-sie-zamierac-we-wtorek-tylko-26-nowych-przypadkow/.
Nie chwalę ich za początkowy falstart, a za zaangażowanie sił i środków, za niespotykaną szybkość w budowie szpitali, za wyniki testów po 2 godzinach, za tomografię płuc u 200 osób na dobę, za ilość testów- tylko w 1 prowincji 320 tysięcy  https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,ile-testow-na-koronawirusa-wykonuje-sie-w-roznych-krajach-,artykul,20645172.html
To mi imponuje. Dla kontrastu szycie maseczek w zielonogórskim szpitalu, rozwalone wojskowe służby epidemiologiczne  https://wyborcza.pl/7,75398,25736527,koronawirus.html i można by tak wymieniać

cancan62

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Marzec 2020, 22:53:09 »
W Zielonej Górze:" Koronawirus. Szpital w Zielonej Górze sam szyje maseczki. "Załatwiłam belę materiału i gumki"  https://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,25786942,koronawirus-szpital-w-zielonej-gorze-sam-szyje-maseczki-zalatwilam.html  Ten artykuł, to ilustracja stanu naszej służby zdrowia.

Rany Julek wracamy do dziewczyn na traktorach. Ciekawe jakie normy spełniają te maseczki i jak chronią...

kiedyś czytywałem Grzesiuka, który w "Na marginesie życia" opisywał jednego gruźlika, który oferował drugiemu gruźlikowi siatkę na włosy jako maseczkę...
"Moneta kolekcjonerska" to jak "świnka morska", ani świnka, ani morska.

Pozdrowienia.
Jacek

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Marzec 2020, 23:04:27 »
Ciekawe jakie normy spełniają te maseczki i jak chronią...

Nie znam się na maseczkach, ale czytałem gdzieś wypowiedź amerykańskiego wirusologa, że w wypadku tego wirusa główną rolą maseczek jest zapobiegnięcie samoinfekcji poprzez odruchowe dotykanie własnej twarzy rękami, na których mogą być zarazki. Toteż jeśli odpowiednio często myje się ręce, maseczka nie jest potrzebna.

Ł.Cieśla

• Stały bywalec
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Marzec 2020, 23:07:27 »
Jeśli chodzi o Wyborczą to radzę uważać na treści. Dawno temu przestała to być gazeta opiniotwórcza i rzetelna.
Doctrina multiplex, veritas una

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Marzec 2020, 23:12:23 »
Jak oceniacie Panie i Panowie wskaźnik przyrostu liczby urodzeń na przełomie 2020/2021?

Na takich spekulacjach opiera się właśnie najmodniejsza teoria spiskowa. W skrócie: wirus został skonstruowany tak, by polepszyć strukturę demograficzną społeczeństwa: ściąć wierzchołek piramidy i wzmocnić bazę. Dlatego jest praktycznie niegroźny dla dzieci i osób w wieku rozrodczym i zjadliwy dla osób starszych. Dotyczy to także Chin, w których dla młodych małżeństw (tych z okresu polityki jednego dziecka) perspektywa samotnego opiekowania się czasem i ośmiorgiem dziadków, a tego wymaga chińska tradycja, to tragedia.

zdzicho

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Marzec 2020, 23:18:08 »
Jeśli chodzi o Wyborczą to radzę uważać na treści. Dawno temu przestała to być gazeta opiniotwórcza i rzetelna.
Ja mieszkam w Zielonej Górze. Podałem link Wyborczej, bo te inne opiniotwórcze i rzetelne o tym nie napiszą. Podobnie TVP raczej też nie pokaże filmiku na ten temat.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Marzec 2020, 00:58:13 »
Podałem link Wyborczej, bo te inne opiniotwórcze i rzetelne o tym nie napiszą.

To dziwne. W Polsce nie dowierza Pan kanałom informacji zbliżonym do władzy i polega Pan na Wyborczej. W Chinach nie mają niczego porównywalnego z Wyborczą, a jednak Pan tamtejszej władzy wierzy i nawet na tej podstawie ją podziwia.

A tak w ogóle to proszę mi wytłumaczyć, co jest złego w tym szyciu maseczek? Że wykazali się inicjatywą zamiast siedzieć i narzekać, że nikt się o nich nie troszczy? Ja bym to raczej podziwiał.

zdzicho

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Marzec 2020, 10:14:37 »
Poinformowałem o tym, że w szpitalu w Zielonej Górze szyją maseczki ilustrując tę wiadomość zdjęciami i tekstem z regionalnej mutacji Wyborczej
Kol. Cieśla w odpowiedzi napisał, że"Jeśli chodzi o Wyborczą to radzę uważać na treści" co odebrałem jako podważenie wiarygodności tej informacji.
W odpowiedzi kol.Cieśli napisałem, że mieszkam w Zielonej Górze, wiem co się tu dzieje i, ze jest to wiadomość prawdziwa. Tyle.
W szyciu maseczek nie ma nic złego, ale Pana nie dziwi, że szpital uruchamia krawiecką linię produkcyjną  maseczek zamiast skupić się na leczeniu ludzi? Dla mnie to informacja, że Agencja Rezerw Materiałowych nie ma żadnych rezerw, tym bardziej Obrona Cywilna:  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25779078,nie-jestesmy-gotowi-na-najgorsze-obrona-cywilna-w-gruzach.html
Podziwiam Chińczyków na podstawie informacji WHO i takich artykułów: https://www.nytimes.com/2020/03/04/health/coronavirus-china-aylward.html

R E K L A M A
aukcja monet