Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 13:36:33

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....  (Przeczytany 14653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Marca 2020, 21:19:11 »
Fakty z Chin są takie, że na około 1 miliarda 385 milionów mieszkańców tego kraju zaraziło się 81 tysięcy, a zmarło 3180
Jestem osobiście pełen podziwu dla Chińczyków za to jak radzą sobie w tej sytuacji.
Nikt niezależny tego nie kontroluje w żaden sposób.
A kto miałby to robić? Idąc tym tropem, to wątpić można również w informacje europejskich rządów. Mając do wyboru ględzenie polityków i dane WHO wybieram WHO.
Pozdrawiam. zdzicho

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Marca 2020, 21:30:36 »

Jestem osobiście pełen podziwu dla Chińczyków za to jak radzą sobie w tej sytuacji.

Ja jestem innego zdania. Lekarza ktory wiedzial ze pojawil sie nowy wirus, szykanowali, ciagali komisariatach, grozili wiezieniem, itd . A jako ze partia ma "monopol" na wiadomosci (tv, internet, ...) to nikt o tym nie mowil i wirus sie spokojnie rozprzestrzenial przez dobry ruski miesiac.

To ze pozniej ograniczyli wszystko i pokazli ze maja absolutna wladze nad ludzmi - jakos mi to nie imponuje.

Tomek

Pozdrowienia, Tomasz

Chalupski

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 780
  • Zbierajmy monety!
    • Zbierajmy monety
  • Zainteresowania: Polskie monety obiegowe
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Marca 2020, 22:00:46 »
Dla rozluźnienia atmosfery...
Jak oceniacie Panie i Panowie wskaźnik przyrostu liczby urodzeń na przełomie 2020/2021?
Po tych wszystkich domowych kwarantannach, "koronoferiach" itp?



Zapraszam na bloga Zbierajmy monety!
https://zbierajmymonety.blogspot.com
Jurek

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Marca 2020, 22:50:29 »

Jestem osobiście pełen podziwu dla Chińczyków za to jak radzą sobie w tej sytuacji.

Ja jestem innego zdania. Lekarza ktory wiedzial ze pojawil sie nowy wirus, szykanowali, ciagali komisariatach, grozili wiezieniem, itd . A jako ze partia ma "monopol" na wiadomosci (tv, internet, ...) to nikt o tym nie mowil i wirus sie spokojnie rozprzestrzenial przez dobry ruski miesiac.

To ze pozniej ograniczyli wszystko i pokazli ze maja absolutna wladze nad ludzmi - jakos mi to nie imponuje.

Tomek
Przecież ja nie zachwycam się chińskim systemem politycznym :D
Stwierdzam tylko, że jak na skalę radzą sobie bardzo dobrze. W Europie mimo doświadczeń chińskich też popełniono na początku grzech lekceważenia problemu. https://oko.press/epidemia-koronawirusa-w-chinach-wydaje-sie-zamierac-we-wtorek-tylko-26-nowych-przypadkow/.
Nie chwalę ich za początkowy falstart, a za zaangażowanie sił i środków, za niespotykaną szybkość w budowie szpitali, za wyniki testów po 2 godzinach, za tomografię płuc u 200 osób na dobę, za ilość testów- tylko w 1 prowincji 320 tysięcy  https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,ile-testow-na-koronawirusa-wykonuje-sie-w-roznych-krajach-,artykul,20645172.html
To mi imponuje. Dla kontrastu szycie maseczek w zielonogórskim szpitalu, rozwalone wojskowe służby epidemiologiczne  https://wyborcza.pl/7,75398,25736527,koronawirus.html i można by tak wymieniać

Pozdrawiam. zdzicho

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Marca 2020, 22:53:09 »
W Zielonej Górze:" Koronawirus. Szpital w Zielonej Górze sam szyje maseczki. "Załatwiłam belę materiału i gumki"  https://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,25786942,koronawirus-szpital-w-zielonej-gorze-sam-szyje-maseczki-zalatwilam.html  Ten artykuł, to ilustracja stanu naszej służby zdrowia.

Rany Julek wracamy do dziewczyn na traktorach. Ciekawe jakie normy spełniają te maseczki i jak chronią...

kiedyś czytywałem Grzesiuka, który w "Na marginesie życia" opisywał jednego gruźlika, który oferował drugiemu gruźlikowi siatkę na włosy jako maseczkę...
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Ł.Cieśla

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 543
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Marca 2020, 23:07:27 »
Jeśli chodzi o Wyborczą to radzę uważać na treści. Dawno temu przestała to być gazeta opiniotwórcza i rzetelna.
Doctrina multiplex, veritas una

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Marca 2020, 23:18:08 »
Jeśli chodzi o Wyborczą to radzę uważać na treści. Dawno temu przestała to być gazeta opiniotwórcza i rzetelna.
Ja mieszkam w Zielonej Górze. Podałem link Wyborczej, bo te inne opiniotwórcze i rzetelne o tym nie napiszą. Podobnie TVP raczej też nie pokaże filmiku na ten temat.
Pozdrawiam. zdzicho

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Marca 2020, 10:14:37 »
Poinformowałem o tym, że w szpitalu w Zielonej Górze szyją maseczki ilustrując tę wiadomość zdjęciami i tekstem z regionalnej mutacji Wyborczej
Kol. Cieśla w odpowiedzi napisał, że"Jeśli chodzi o Wyborczą to radzę uważać na treści" co odebrałem jako podważenie wiarygodności tej informacji.
W odpowiedzi kol.Cieśli napisałem, że mieszkam w Zielonej Górze, wiem co się tu dzieje i, ze jest to wiadomość prawdziwa. Tyle.
W szyciu maseczek nie ma nic złego, ale Pana nie dziwi, że szpital uruchamia krawiecką linię produkcyjną  maseczek zamiast skupić się na leczeniu ludzi? Dla mnie to informacja, że Agencja Rezerw Materiałowych nie ma żadnych rezerw, tym bardziej Obrona Cywilna:  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25779078,nie-jestesmy-gotowi-na-najgorsze-obrona-cywilna-w-gruzach.html
Podziwiam Chińczyków na podstawie informacji WHO i takich artykułów: https://www.nytimes.com/2020/03/04/health/coronavirus-china-aylward.html
Pozdrawiam. zdzicho

Chalupski

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 780
  • Zbierajmy monety!
    • Zbierajmy monety
  • Zainteresowania: Polskie monety obiegowe
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Marca 2020, 10:24:35 »
Jak oceniacie Panie i Panowie wskaźnik przyrostu liczby urodzeń na przełomie 2020/2021?

Na takich spekulacjach opiera się właśnie najmodniejsza teoria spiskowa.


Teorie spiskowe mam w...


Ciekaw jestem tylko, czy podobnie jak po amerykańsko-kanadyjskich blackoutach w 1965 i 2003, po dziewięciu miesiącach będzie szturm na porodówki. I czy ktoś o tym pomyśli dziś, kiedy młodziaki mają dodatkowe ferie, czy będzie się dziwić w styczniu, że nie ma wystarczającej liczby miejsc dla rodzących.
Zapraszam na bloga Zbierajmy monety!
https://zbierajmymonety.blogspot.com
Jurek

pavonis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Marca 2020, 11:06:19 »
szyją maseczki
Taka determinacja może tylko dodawać otuchy. Bo w laboratoriach na całym świecie ten sam duch ludzkiej pomysłowości i wynalazczości szuka rozwiązania problemu zarazy. Ciekawe czy antyszczepionkowcy będą wierni swoim przekonaniom.
Ancora imparo

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Marca 2020, 18:03:43 »
 "Uważa Pan, że lepiej byłoby gdyby przerzucały papiery czy też delegowałby Pan je od razu do robienia kroplówek albo innych zabiegów?"
Nic takiego nie napisałem i proszę w ten sposób nie prowadzić rozmowy. Moja opinię na ten temat wyraziłem w poprzedniej wypowiedzi. Jak rozumiem szycie maseczek w szpitalu Pana nie dziwi. Jak za chwilę zaczną produkować stroje ochronne z foliowych worków na śmieci i taśmy klejącej, to tez Pana nie zdziwi.
"Ja rozumiem, że obecna władza może komuś się nie podobać "
Tak, obecna władza mi się nie podoba, ale nie uważam, że gdyby rządzili poprzednicy to było by lepiej. Rozkład Obrony Cywilnej na swoim sumieniu ma nie tylko ten, ale wiele poprzednich rządów też.
"Wierzy Pan WHO, czy nie".
W swojej naiwności jestem przekonany, że służby sanitarne przekazują WHO rzetelne dane. Natomiast politycy często opowiadają głupoty.
Pozdrawiam. zdzicho

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Marca 2020, 21:05:07 »
"Jak one miały się w lepszy sposób skupić na leczeniu ludzi?"
Znowu Pan przekręca moje słowa. Nieładnie. Zadaniem szpitala jest leczenie ludzi, a nie kombinowanie skąd wziąć sprzęt ochronny. To jest zadanie państwa. Nie słyszał Pan, że jesteśmy przygotowani, że agencja rezerw materiałowych dysponuje odpowiednimi zapasami?
Kalendarium;
- od początku stycznia Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze w miarę możliwości przygotowywał się do epidemii. W miarę możliwości, bo pewnie Pan słyszał o zadłużeniu szpitali.
4.03 pierwszy zarażony w szpitalu. Dramatyczny apel do wojewody o pomoc w zdobyciu ubrań ochronnych. Wyjazd wojewody do Warszawy
5.03 szpital otrzymuje 400 maseczek i 40 kombinezonów. Ta ilość przy oszczędnym wykorzystaniu starczy na 2 dni do obsługi chorego i osób z podejrzeniem czekających na wyniki badań
7.03 szpital otrzymuje 1000 maseczek i 300 niekompletnych kombinezonów ochronnych/ bez rękawic, ochraniaczy na buty i bez okularów/
13.04 z powodu braku dostaw szpital rozpoczyna szycie maseczek.
To jest stan przygotowania państwa do epidemii. Fajnie, ze szyją maseczki, bo trzeba się jakoś ratować w sytuacji kiedy państwo zawodzi.
Jak zwykle to gadanie, że jesteśmy silni, zwarci, przygotowani okazało się kłamstwem. Tyle z mojej strony
Pozdrawiam. zdzicho


pavonis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Marca 2020, 22:37:58 »
https://wiadomosci.onet.pl/opinie/koronawirus-w-polsce-zagrozenie-epidemiczne-komentarz-lukasza-warzechy/5dz2fwn
Ciekawy ten artykuł Warzechy, rozsądnie napisał. Ale kto ma rację, trudno powiedzieć, nie ma w tym zakresie wiedzy.
Jeśli sytuacja będzie się przeciągać, to powirusowy stan gospodarki może być zatrważający. Dotychczasowa światowa hossa, po kryzysie 2008/2009, opierała się na drukowaniu pieniędzy i było oczekiwanie, że taka sztuczna sytuacja nie może trwać cały czas. Tym oczekiwanym "czarnym łabędziem" okazał się strach przed wirusem i nie wiem, jakie rządy mają pomysły na odbudowanie zaufania, gdy sytuacja wróci do normalności i zacznie się liczenie strat. Wiele chyba zależeć będzie od kondycji gospodarczych fundamentów, czyli małych i średnich przedsiębiorstw. A o tym chyba, tak jak w ww. artykule nikt na razie nie myśli. Sytuacja jest wysoce niepewna.
Ancora imparo

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Marca 2020, 23:22:28 »
03.04 Rzecznik Ministerstwa Zdrowia uspokajał też, że szpitale będą przygotowane, jeśli pojawią się chorzy na koronawirusa. Dementował informacje, że brakuje środków ochrony osobistej dla lekarzy.  Ministerstwo poinformowało wszystkie szpitale, które mają oddziały zakaźne, że mogą się doposażyć w Agencji Rezerw Materiałowych. cyt. za: https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,25754329,koronawirus-w-polsce-nadal-nie-ma-minsterstwo-zdrowia-apeluje.html
Można również cytować premiera Mazowieckiego, ale chciał Pan jeden cytat. Na tym kończę udział w dyskusji. Pozdrawiam
Pozdrawiam. zdzicho

 

R E K L A M A
aukcja monet