Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 11:19:10

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....  (Przeczytany 14652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Marca 2020, 00:40:11 »
...cytować premiera Mazowieckiego, ale chciał Pan jeden cytat...

Morawieckiego?
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Marca 2020, 10:50:16 »
"Wygląda na to, że nie zrobili tam zapasów, bo takie maseczki były zawsze łatwe do kupienia i tanie, a tu nagle obywatele wykupili i teraz jest problem. Mam wrażenie, że za to jednak rząd już nie odpowiada, podobnie jak nie odpowiada za brak ryżu w mojej Biedronce."

Miałem się już nie odzywać, ale ostatni raz, bo muszę skomentować Pańską manipulację. Czytelnicy tego wątku właśnie się dowiedzieli, że środków ochrony po 10 dniach od pojawienia się pierwszego chorego, przy 100 chorych obecnie brakuje z winy szpitali, a rząd za to nie odpowiada.
W jednym z wcześniejszych postów napisałem, że szpital zielonogórski zaczął przygotowywać się do epidemii w styczniu " w miarę możliwości". Te możliwości to pieniądze proszę Pana. Dzięki usilnej pracy samorządu udało się w ostatnich latach na tyle poprawić finanse służby zdrowia w naszym małym i biednym województwie, że obecnie nasze szpitale należą do najmniej zadłużonych w Polsce. Długi jednak mają. W styczniu dodatkowo  wprowadzono większe sankcje dla szpitali za niepłacenie w terminie za dostawy sprzętu i usługi. Zielonogórski szpital musiał zamknąć oddział laryngologii i okulistyki (w budynku uruchomiono drugi oddział zakaźny), wstrzymał część planowanych operacji na innych oddziałach. Na kontraktach z tych oddziałów nie zarabia, a personelowi musi płacić. Codziennie, czasami kilka razy dziennie, karetka na sygnale dowozi próbki wymazów osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem do oddalonego o 120 km laboratorium w Gorzowie.  Procedura, że testy może robić tylko gorzowski sanepid, naraża szpital na gigantyczne koszty, a pacjentów na niewyobrażalny stres. W tym czasie zużywane są duże ilości materiałów ochronnych, w które muszą być wyposażeni lekarze, pielęgniarki. Stąd prośba do rządu o pieniądze na niewielkie doposażenie laboratorium szpitalnego w Zielonej Górze, głównie chodzi o zakup  jakiś matryc do wykrywania wirusa. Szpital oszczędza na kosztach transportu, a pacjent zna wyniki po 2 godzinach. Nie było zgody rządu. Pani marszałek z rezerwy województwa przekazała szpitalowi 0.5 mln złotych. Dopiero po tym jak władze samorządowe na konferencji prasowej skrytykowały opieszałość rządu, a personel medyczny zagroził odejściem jeśli nie będzie sprzętu ochrony osobistej pojawiło się zapewnienie, że szpital dostanie 2 miliony. Do dzisiaj pieniędzy nie ma, ale jest zapewnienie. W tym samym czasie 8 mln zł rząd wydal na nowe samochody. Skoro Pan o ryżu w Biedronce, to ja o samochodach też mogę na tym samym poziomie.
I na koniec trochę matematyki: "Na jednego pacjenta z wirusem lub z podejrzeniem zarażenia używa się co najmniej 8 pełnych kompletów na dobę. Proszę policzyć. Przy 35 zajętych łóżkach (bo tyle liczy oddział) potrzebnych jest aż 280 kompletów na dobę.
Tyle z mojej strony.
Pozdrawiam. zdzicho

opal

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 111
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Marca 2020, 13:04:55 »
Pax, Pax panowie. Nie chcę tu prawić morałów ale NAPRAWDĘ czy rząd ma taką magiczną pałeczkę aby sprawił, że ominą nas wszelkie nieszczęścia ??? To jest wirus i nie ma rządu na świecie który poradził sobie z taką sytuacją. I bogaci i biedni są przez wirusa traktowani jednako ale naprawdę nie miejmy pretensji do naszego rządu. Polska jest stawiana za wzór a TYLKO u nas narzekamy. Przyznam szczerze, że moim zdaniem nie mieliśmy w Polsce jeszcze lepszego rządu. Wrócę do kadencji PO i reformy emerytalnej 🤣🤣🤣 to wydaje mi się, że taką reformę lub nawet jeszcze lepszą ja mógłbym zrobić.... pracujemy do śmierci. Można wtedy zlikwidować ZUS bo robimy a później do piachu... czy nie lepsza jest moja propozycja ? Jestem zwolennikiem tego rządu bo dotychczas JEDYNY rząd który dał cokolwiek Polakom. Cenię to forum, cenię zdanie każdego rodaka ale jeśli tak trudnej sytuacji chcecie kopać ten rząd to pokażcie który na świecie nie zasłużył na lepszego kopniaka. Pozdrawiam koledzy.
Pozdrawiam.
Krzysiek

Dreptak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 39
  • Zainteresowania: Mennica Elbląska
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Marca 2020, 13:15:44 »
Co prawda jest to forum numizmatyczne, ale po wypowiedzi przedmówcy nie potrafię siedzieć cicho;
Kolego opal, nie było w ostatniej historii Polski GORSZEGO rządu - takiej nienawiści do każdego myślącego inaczej, pogardy dla obowiązującego prawa i Konstytucji, mafijnych powiązań (Banaś), ordynarnej propagandy w reżimowej telewizji (Urban przy Kurskim to był początkujący amator), nie pamiętam;

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Marca 2020, 13:52:53 »
JEDYNY rząd który dał cokolwiek Polakom
Ten rząd niczego nie dał - bo niczego nie ma. Rząd nigdy nie ma własnych pieniędzy, tylko rozdziela NASZE - lepiej lub gorzej!!!
Patrząc na różne działania nadzwyczaj licznych krewnych i znajomych królika, to w tym przypadku raczej gorzej...
Jak to ktoś kiedyś ładnie powiedział: nie ma czegoś takiego jak kradzież - za wszystko trzeba zapłacić. Obawiam się, że w tym przypadku, niestety, zapłacimy wszyscy. Już zresztą płacimy.
Ciekawe też, czy po ustąpieniu zarazy jeszcze w ogóle będzie co dawać - bo w miarę dobra passa w gospodarce właśnie się skończyła. To co się teraz dzieje, to miliardowe straty - nie wiadomo tylko na razie, czy liczyć je w dziesiątkach, czy w setkach.

Zenon M.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Marca 2020, 13:56:18 »
Panowie, wszyscy chyba się zgodzą, że czasy są nerwowe.
Nawet ISIS reaguje, swoją drogą gdzie będą teraz terroryzować?
https://nypost.com/2020/03/15/isis-tells-its-terrorists-not-to-travel-to-europe-for-jihad-because-coronavirus/

Każdy rząd ma i będzie miał kłopoty z prowadzeniem kraju przez najbliższe miesiące. Na pewno choćby z zaopatrzeniem rynku, a przez to i szpitali, w papier toaletowy.

Polska jest podzielona na przeciwników i miłośników, to Forum nie będzie.

Proszę mi wybaczyć Panie Lechu. Wątek zamykam zanim nastąpi dalsza polaryzacja.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Marca 2020, 15:09:53 »
Panie Lechu,
Proszę bardzo. Niech Pan się bawi dalej.
W ramach zdrowia psychicznego otwieram.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

mimarzec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Marca 2020, 21:15:44 »

Uważam za wybitnie szkodliwą istniejącą tendencję do zamykania się ludzi we własnych odseparowanych bańkach: politycznych, światopoglądowych etc. Wiele się mówi o tym, że demokratyczne społeczeństwo to społeczeństwo debaty, dyskusji, ścierania się poglądów, ale w praktyce ścierają się obelgi, natomiast poglądy omawia się ze "swoimi" i jest to typowe przekonywanie przekonanych.

Dużą szansą tego forum jest to, że wszyscy kochamy monety, szanujemy nawzajem swoją wiedzę na ten temat, ale poza tym jesteśmy bardzo różni i jako całość znacznie bliżsi przekrojowi społeczeństwa niż typowe fora katolickie, ateistyczne, pisowskie, antypisowskie etc. Każdy z nas pewnie też ma w tyle głowy jakieś "oczywistości" na temat świata, więc już samo wysłuchanie przeciwnego poglądu wyrażonego przez kogoś, kogo się szanuje i nie uważa za idiotę, ma sporą wartość. Nie marnujmy tego.



Calkowicie sie Panie Lechu zgadzam, nie wiem tylko na ile realistyczne jest oczekiwanie, ze taka rozmowa jest jeszcze mozliwa, czy ktokolwiek jest na nia otwarty. Ja czesto sie lapie na tym, ze nie  jestem juz otwarty. Walcze ze soba i walcze, czytam i czytam ale, zeby wziac pierwszy z brzegu przyklad, jako ateista nie moge zaabsorbowac np. informacji, ze rece ksiedza sa jakos bosko czyste czy zabezpieczone i covi nie roznosza przy komunii. To nie atak na wiare, taki mi przyszedl do glowy przyklad, taki, z ktorym nie umiem sobie intelektualnie poradzic. Jak mam sie na to otworzyc i dyskutowac? Wlasciwie w moim przypadku pytanie juz jest krok dalej posuniete: po co mam sie na to otwierac?
Tak czy siak, nie moja intencja jest siac zamet, raczej kompletne z tym fragmentem Pana postu zgodzic. Dokladnie tak samo mysle.

dariusz.m

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 075
    • Blog Numizmatyczny
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Marca 2020, 21:43:10 »
Cytuj
Ja czesto sie lapie na tym, ze nie  jestem juz otwarty. Walcze ze soba i walcze, czytam i czytam ale, zeby wziac pierwszy z brzegu przyklad, jako ateista nie moge zaabsorbowac np. informacji, ze rece ksiedza sa jakos bosko czyste czy zabezpieczone i covi nie roznosza przy komunii. To nie atak na wiare, taki mi przyszedl do glowy przyklad, taki, z ktorym nie umiem sobie intelektualnie poradzic. Jak mam sie na to otworzyc i dyskutowac?

Myślę, że należałoby spojrzeć na sprawę z drugiej strony, tzn. nie od strony rąk księdza, tylko z punktu widzenia katolika, który przyjmuje komunię świętą. Ręce księdza są dokładnie tak samo zabezpieczone przed wirusami jak ręce pani ze spożywczaka. Klient sklepu spożywczego idzie jednak na to ryzyko i robi zakupy. Jest mu to po prostu niezbędne. Podobnie jak katolik, który przyjmuje komunię świętą, gdyż jest mu to niezbędne.

A tak na marginesie, gdzie wyczytał Pan takie idiotyzmy, że „ręce ksiedza są jakoś bosko czyste czy zabezpieczone i covi nie roznoszą przy komunii”. Coś mi się wydaje, że był to raczej antykościelny mem, niż źródło katolickie.

pavonis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Marca 2020, 21:52:18 »
wszyscy kochamy monety, szanujemy nawzajem swoją wiedzę na ten temat, ale poza tym jesteśmy bardzo różni i jako całość znacznie bliżsi przekrojowi społeczeństwa niż typowe fora katolickie, ateistyczne, pisowskie, antypisowskie etc. Każdy z nas pewnie też ma w tyle głowy jakieś "oczywistości" na temat świata, więc już samo wysłuchanie przeciwnego poglądu wyrażonego przez kogoś, kogo się szanuje i nie uważa za idiotę, ma sporą wartość. Nie marnujmy tego.
Całkowicie popieram tutaj stanowisko Pana Lecha. Im bardziej kontrowersyjnie i im bardziej "pikantnie", tym ciekawiej i bardziej wyraziście. Nieważne, czy ktoś jest głęboko wierzący, ateista, agnostyk, zagubiony, niezdecydowany, rządowy, opozycyjny, a może w ogole neutralny, ale najważniejsze, żeby się móc wypowiedzieć. Podyskutować. Problem polega na tym, że my (społeczeństwo i absolutnie nie tylko polskie, nie bądźmy polskocentryczni) nie potrafimy się wypowiadać. Złość, agresja, pyskowanie, szykany drwiny - to jest łatwe i dlatego tak sprawnie nam to wychodzi. Zrozumienie innego stanowiska wymaga wysiłku, ale tego bardzo często nie potrafimy. Uważamy, że jeśli nasze przekoanania są słuszne, to tak bardzo inni nas irytuja, że kpimy, drzwimy, a potem już idzie jakoś i po prostu schodzimy do rynsztoka w rozmowie. A moim zdaniem można o każdym temacie pogadać normalnie. Najciekawsze rozmowy właśnie są miedzy wierzącymi i ateistami, miedzy marksistami a wolnościowcami, miedzy czytajacymi Gazetę Wyborczą a Gazetę Polską. Ba, uważam nawet ze mozliwa jest rozmowa miedzy zbieraczami Rzymu i trojaków, a kolekcjonerami lustrzanek :) (choć nie na tym forum, bo tego zabrania regulamin). W każdym razie popieram takie dyskusje bo przyjemnie się czyta i jest po prostu ciekawie. Trzeba tylko być grzecznym i kulturalnym. Nic więcej.
Ancora imparo

anonimus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 337
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Marca 2020, 22:22:50 »
Ja obserwuję też inne fora, ostatnio nawet więcej :-X i powiem tak ogólnie i bez oceniania, nie ma możliwości rozsądnej dyskusji między czytelnikiem G.Wyborczej i G.Polskiej. Wyleje się tu szambo i forum nie będzie takie samo. Zamknijcie ten wątek nim będzie za późno.

dariusz.m

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 075
    • Blog Numizmatyczny
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Marca 2020, 23:36:14 »
Cytuj
rece ksiedza sa jakos bosko czyste czy zabezpieczone i covi nie roznosza przy komunii

Poziom absurdu tego stwierdzenia sytuuje je raczej jako paszkwil niż jako głupią wypowiedź katolika, stąd moja sugestia. Choć oczywiście mogę się mylić. A że zarówno wśród katolików, jak i wśród ateistów znaleźć można idiotów to oczywiste.

mimarzec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #42 dnia: 31 Marca 2020, 05:56:00 »
Panie Dariuszu,

mam szczera nadzieje, ze to mem - uzylem tego jako przykladu muru nie do przeskoczenia- choc byc moze mur nie istnieje. Ale potem pomyslalem, ze to nieladnie nie postarac sie tego gdzies odnalezc - google troche mi pomogl ale nie do konca. Gdzies tutaj w tym linku jest ta wypowiedz - pewnie trzeba posluchac iles minut z tych 56 ale ja w tym momencie nie moge -a powinienem skoro napisalem, nawet nie jako meritum ale przyklad. Nastepnym razem bede taki jaki powinienem od poczatku dajac przyklady: precyzyjny i sprawdzony. Pozdrawiam.
https://www.radiomaryja.pl/informacje/polska-informacje/tylko-u-nas-ks-prof-t-guz-wydaje-mi-sie-ze-warto-w-tym-okresie-zwrocic-uwage-na-to-co-bylo-planem-odwiecznym-pana-boga-w-trojcy-swietej-jedynego/

M.

husyta74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 590
  • Zainteresowania: wczesne średniowiecze + mennictwo śląskie
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #43 dnia: 31 Marca 2020, 09:53:22 »
Witam,
Nie wiem, czy to o ten fragment chodzi, ale podobny zaczyna się mniej więcej od min. 54:30 .

Pozdrawiam,
Waldek

Naukę buduje się z faktów tak jak dom buduje się z cegieł, ale samo nagromadzenie faktów nie jest jeszcze nauką, podobnie jak kupa cegieł nie jest domem. 

Henri Poincaré

dariusz.m

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 075
    • Blog Numizmatyczny
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #44 dnia: 31 Marca 2020, 10:19:23 »
Czyli jednak nie mem. Kto by pomyślał?
Ja jednak paradoksalnie uważam, że w kontekście otwartości na dialog i dyskusję jest to świetna wiadomość. Zauważmy jaka ostra była reakcja archidiecezji lubelskiej:
https://www.lublin112.pl/burza-po-slowach-wykladowcy-kul-w-telewizji-ksiadz-ma-konsekrowane-dlonie-nie-moze-zakazic-zadnym-wirusem/?fbclid=IwAR3WeqU7WrBxKxDFZ3SCEOt4LGsc5n34fPJ0dMcSMRHnvDqYml5tGNFY3I0
Czyli Pan mimarzec ramię w ramię z hierarchią kościelną może zwalczać poglądy księdza Guza. Porozumienie ponad podziałami ;)

 

R E K L A M A
aukcja monet