Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:13:05

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....  (Przeczytany 14657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arcze

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Zainteresowania: Miedziana moneta Rosji carskiej 1700-1810 i jej falsyfikaty
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #45 dnia: 31 Marca 2020, 11:05:17 »
https://www.radiomaryja.pl/informacje/polska-informacje/tylko-u-nas-ks-prof-t-guz-wydaje-mi-sie-ze-warto-w-tym-okresie-zwrocic-uwage-na-to-co-bylo-planem-odwiecznym-pana-boga-w-trojcy-swietej-jedynego/

Transkrypcja wywiadu;  czas 53.50 - 56.00

" Liturgia, czyli przyjście na modlitwę, czy na przykład spotkanie sakramentalne, Pan Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia, bo jest święty i jego bytowość jest święta zarówno w wymiarze jego boskości, jak też w wymiarze jego człowieczeństwa. Podobnie i proszę pamiętać, że każdy akt, na przykład w czasie mszy świętej,bo niektórzy się obawiali, ze kapłan który celebruje i jest komunia święta do ust, że kapłan moze zarażać. Kapłan ma po pierwsze konsekrowane dłonie. Kapłan po drugie, jako jedyna osoba w zgromadzeniu liturgicznym ma umywane przy lavabo, przy ofiarowaniu darów dla Boga przez naród wierzący więc kapłan ma nie tylko umyte ręce w sensie takim, jakiego oczekuje Ministerstwo Zdrowia Rzeczypospolitej Polskiej, lecz także kapłan ma umyte ręce w sensie nadprzyrodzonym czyli łaski, a zatem żadne udzielanie komunii świętej do ust nie zagraża ani jednemu Polakowi obywatelowi Rzeczypospolitej Polskiej roznoszeniem jakichkolwiek wirusów, bo to jest akt święty, a w akcie świętym i on jest sprawowany we mszy świętej, w ramach mszy świętej, a msza święta jest świętym aktem, a zatem nie jest miejscem, przestrzenią i czasem rozprzestrzeniania wirusów, tylko przychodzenia Pana Boga tak, jak przed 2000 lat w tej cudownej scenie Zwiastowania Pańskiego i jak Polska będzie bogata Bogiem, to będzie też zwyciężczynią nad tym pato, śmiertelnie niebezpiecznym patogenem"

arcze

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Zainteresowania: Miedziana moneta Rosji carskiej 1700-1810 i jej falsyfikaty
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #46 dnia: 31 Marca 2020, 14:36:55 »
Ach, ksiądz Guz... I wszystko jasne. Ebenezer pisał o tym jegomościu zanim to było modne.

http://kompromitacje.blogspot.com/2014/01/tadeusz-guz-zmysla-cytaty.html

Ale może nie cytujmy w rewanżu np. Ryszarda Petru jako symbolu świeckiej nowoczesności.

Oj! Doprawdy, toż to bagatela...
Czyżby nie dostrzegał Pan pełnej grozy tego przekazu? Przekazu skierowanego do olbrzymiej rzeszy słuchaczy raczej słabo wykształconych, łatwo ulegających tak plugawej, doktrynalnej manipulacji?

PS.
Żenujące stają się Pańskie niezmiennie te same, ograne chwyty erystyczne. Może by tak coś z zupełnie innej beczki?

arcze

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Zainteresowania: Miedziana moneta Rosji carskiej 1700-1810 i jej falsyfikaty
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #47 dnia: 31 Marca 2020, 16:14:24 »
Żenujące stają się Pańskie niezmiennie te same, ograne chwyty erystyczne. Może by tak coś z zupełnie innej beczki?

No i w takim miejscu właśnie kończy się wymiana poglądów. Ale to Pańska suwerenna decyzja. Przecież nie będzie Pan chyba dyskutował z osobą żenującą i stosującą "ograne chwyty erystyczne". Ja w każdym razie tak bym właśnie zrobił, by nie zatrudniać niepotrzebnie Okrutnego Administratora.

Stary wróbel ze mnie, nie nabierze mnie Pan na hojnie sypniętą plewę mutatio controversiae.

Pabloss

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Kwietnia 2020, 18:14:58 »
Ja nie byłem i nie jestem fanem teorii spiskowych. Tutaj jednak praktycznie od razu miałem wątpliwości. Jest bardzo wiele sygnałów jak artykuły, reportaże itp. z lat 2005 - 2012 o pracach Chińczyków nad koronawirusami. Tutaj polecam reportaż Mariusza Max Kolonko wrzucony na Youtube w roku 2012...
Na koniec: pomimo rzekomego zagrożenia - targ zwierzęcy w Wuhan został podobno otwarty. Tu się nasuwa pytanie - czy otwarty zostałby gdyby był rzeczywistym źródłem wirusa ?

pavonis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Kwietnia 2020, 18:36:20 »
Tak więc proponuję ją nazwać teorią Stępniewskiego-Montagniera
Ciekawe, czy inni naukowcy podzielą teorię Stępniewskiego-Montagniera. Póki co, na razie oficjalnie obowiązuje opowieść o nietoperzu.

Są jeszcze teorie o 5G, walce z ociepleniem klimatu (trzeba było zatrzymać gospodarkę) i NWO. To już niszowe i dla koneserów.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 08:51:22 wysłana przez zenonmoj »
Ancora imparo

mimarzec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Kwietnia 2020, 20:03:20 »
Mysle, ze warto czytac czy prezentowac w calosci pelne na ten temat opinie, chocby cale artykuly, nawet jesli nie z naukowych pism:
https://www.ibtimes.sg/nobel-winning-scientist-who-co-discovered-hiv-claims-novel-coronavirus-was-made-wuhans-lab-43277
czy tutaj:
http://www.leparisien.fr/societe/coronavirus-et-vih-pourquoi-la-theorie-du-pr-luc-montagnier-est-invraisemblable-17-04-2020-8301387.php
pisze tam miedzy innymi (bardziej o meritum naukowo waznym a nie dziennikarsko spektakularnym):

But "the study of Indian biomathematicians was quickly invalidated by other work which, by looking at the computer study of the genome, proved that there was no HIV sequence", recalls Anne Goffard, virologist and teacher at the Faculty of Pharmacy in Lille. The study in question was also withdrawn by the authors themselves after "the comments received from the research community on their technical approach and their interpretation of the results", can we read on the site BioRxiv , host of the publication.

To tyle. Jest to dyskusja a nie niepodwazalna opinia na temat pochodzenia wirusa. Wrecz odwrotnie nawet, to jest odizolowana opinia, ktora zostala wycofana przez oryginalnych badaczy , ktorzy ja podpieli pod biorxiv.

 

R E K L A M A
aukcja monet