Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 21:55:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Złota moneta na narodziny dziecka.  (Przeczytany 3839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lucky_thirteen

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Złota moneta na narodziny dziecka.
« dnia: 29 Marca 2020, 18:47:06 »
Witam Państwa,

Niebawem urodzi mi się córeczka, w związku z czym chciałbym dokonać zakupu monety, która przypominałaby o tym szczęśliwym dniu.

Natknąłem się na taką monetę póki co:
SPAM

Mógłbym prosić o wypowiedzenie się, czy to jest na tyle wartościowa moneta, aby zapłacić za nią wskazaną kwotę?

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 29 Marca 2020, 22:12:19 wysłana przez zenonmoj »

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Złota moneta na narodziny dziecka.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Marca 2020, 19:23:59 »
Po pierwsze to nie moneta, tylko numizmatyczny złom, a po drugie to ma wartość zawartego w tym złota i w żadnym razie nie jest to 800 zł.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

lucky_thirteen

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Złota moneta na narodziny dziecka.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Marca 2020, 19:38:10 »
borsuk1977, dziękuję serdecznie.

A czy mógłbyś polecić mi coś godnego, związanego z tematyką narodzin dziecka?

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Złota moneta na narodziny dziecka.
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Marca 2020, 20:04:15 »
Na przykład coś takiego:
FECVNDITAS:
https://img.ma-shops.com/moruzzi/pic/2342_133799.jpg
Złota moneta na narodziny dziecka.

https://www.ma-shops.com/moruzzi/item.php?id=2342
https://img.ma-shops.com/newcentury/pic/332_new_project_-_2019-09-06t231933.879.jpg
Złota moneta na narodziny dziecka.

https://www.ma-shops.com/newcentury/item.php?id=332
https://pl.wikipedia.org/wiki/Fecunditas
albo z Izydą, też do macierzyństwa nawiązuje, ten typ wizerunku skopiowali sobie później nazarejczycy,
https://img.ma-shops.com/strauss/pic/artid206_10806st.jpg
Złota moneta na narodziny dziecka.

https://www.ma-shops.com/strauss/item.php?id=206
... a jeśli już coś musi być w ichniejszej tradycji, to coś z Najświętszą Panienką (zawsze pasuje: ładne są np.stare bawarskie talary, czy różne monety papieskie XVII / XVIII w.), albo jakiegoś świętego patrona - to oczywiście zależy od imienia dzieciaka: ja ostatnio nabyłem wyjątkowo pięknego św. Ruperta...
https://en.numista.com/catalogue/pieces14906.html

https://www.ebay.com/itm/Beautiful-1754-XIV-Large-Silver-Coin-Italian-Papal-State-Scudo-Pope-Benedict-XIV/333555952225

ZM

anonimus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 337
Odp: Złota moneta na narodziny dziecka.
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Marca 2020, 20:26:20 »
Myślę, że szkoda wysiłku kolegów na podpowiedzi jako że zapewne chodziło o umieszczenie linka do jakiegoś shitu na tym zacnym forum.

digenis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 416
Odp: Złota moneta na narodziny dziecka.
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Marca 2020, 20:29:55 »
A zdradź Kolego jak córka będzie miała na imię to coś bardziej spersonalizowanego będzie można doradzić. Z imion żeńskich występują ciekawe monetki Julii, Faustyny, Katarzyny, Zofii, Anny. Można też pójść w kierunku miasta z którego pochodzicie, są monetki z Gdańska, Oliwy, Malborka, Torunia, Elbląga, Poznania, Wschowy, Łobżenicy, Olkusza, Krakowa itd. Przy monet w upamiętniającej takie wydarzenie warto jest wysilić wyobraźnię :)

patrykoz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: Złota moneta na narodziny dziecka.
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Marca 2020, 21:17:18 »
Wiem że zostanę tutaj "zjechany", ale zamiast tej blaszki z pierwszego posta to lepiej już kupić dukata 1915, albo wybrać najbardziej popularną, ale jak najładniejszą 5 rublówkę. Będzie złoto, będzie historia (w przypadku dukata raczej nie) i będzie ładna (w sensie coś przedstawiała).
Pozdrawiam!

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Złota moneta na narodziny dziecka.
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Marca 2020, 21:51:48 »
jak córka będzie miała na imię
Zapewne Tradycja.

A poza tym apeluję o usunięcie spam-linku z pierwszego posta.

anonimus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 337
Odp: Złota moneta na narodziny dziecka.
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Marca 2020, 22:08:04 »
Że też koledzy dali się podpuścić spamerowi... dużo czasu wolnego zdaje się ;)

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Złota moneta na narodziny dziecka.
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Marca 2020, 22:12:45 »
jak córka będzie miała na imię
Zapewne Tradycja.
Bez przesady, jeśli faktycznie temu szczęśliwemu "trzynastkowi" urodzi się córka to wypada pogratulować. Generalnie wypada chyba pogratulować po fakcie ale mniejsza o to, nie wiem ;)
A zamiast tego szitu - i tu zgodzę się link można a nawet trzeba usunąć pro publico bono - doradzić, że można kupić cokolwiek w tej cenie, jakiegoś rubla czy może nawet szarpnąć się na 10 zł z Chrobrym z 1925. Najlepiej, jeśli się na tym ktoś nie zna z renomowanego domu aukcyjnego albo na numiamrkecie. Cena będzie wyższa niż np. na alledrogo czy innych serwisach ale jak latorośl osiągnie np. 18 lat czy będzie zmieniać stan cywilny można jej podarować celem spieniężenia. Wartość monety po XX latach na pewno wzrośnie a początkowa różnica w cenie spowodowana marżą gabinetu numizmatycznego zniknie w czasie i przestrzeni oraz miłości do córy :D  :-* Jeśli zainteresowany (??) będzie chciał to koledzy zapewne podpowiedzą co i gdzie kupić za rozsądne pieniądze.
A jeśli to spambot to kij mu w... plecy a link jak już pisałem - usunąć.
« Ostatnia zmiana: 29 Marca 2020, 22:29:01 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

lucky_thirteen

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Złota moneta na narodziny dziecka.
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Marca 2020, 21:11:01 »
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi.

Wasze propozycje jak najbardziej do mnie trafiają, w tym kierunku będę podążał, dziękuję. Aczkolwiek wolałbym dokonać zakupu w kraju. Jak unormuje się nieco obecna sytuacja to udam się do sklepów numizmatycznych na poszukiwania. Natomiast jakby rzuciło się Panom w oczy coś ciekawego to proszę o mnie pamiętać.

anonimus, zobacz, że dzięki mnie mogłeś napisać nawet dwie bezsensowne, nic nie wnoszące do tematu odpowiedzi. Albo udzielenie merytorycznej odpowiedzi, jak pozostali Koledzy, Cię przerasta, albo Twoja obecność na forum sprowadza się do podbicia licznika ilości napisanych postów nawet jeśli nie przenoszą żadnej wartości. Cieszę się więc, że mogłem Ci pomóc xD

P.s. Jak uraziłem czyjeś uczucia to proszę o trochę więcej cierpliwości, a w niedługim czasie ogarnę się z manierami właściwymi dla niniejszego forum i nie będę popełniał błędów jak z zamieszczeniem linku do złomu.

P.s.2 modsog, jakby co, już przyjmuję gratulacje  :D
« Ostatnia zmiana: 01 Kwietnia 2020, 01:50:16 wysłana przez lucky_thirteen »

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Złota moneta na narodziny dziecka.
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Kwietnia 2020, 01:37:18 »
Skoro post okazał się rzeczywisty to dodam od siebie, być może ciekawą historyjkę. Mój ojciec też jest kolekcjonerem. Kiedy się urodziłem, dostałem od niego w prezencie przedmiot, który w tamtym czasie uważał za najcenniejszy w swojej kolekcji. Właśnie tej okoliczności przypisuje fakt, że dzisiaj sam kolekcjonuję pamiątki. Żeby tradycji stało się zadość, kiedy urodzili się moi synowie, każdy z nich otrzymał od nas (czyli od żony i mnie) ciekawy obiekt kolekcjonerski - pamiątkę historyczną. Sam jestem ciekaw czy rozwinie się to w jakąś pasję. Ponieważ nie mam takiej pewności, są to przedmioty które mogą być w domu jako pamiątki patriotyczne, nadające się nawet do ekspozycji na ścianie. Zobaczymy jak się skończy ta historia i czy moi synowie sprawią podobny prezent swoim dzieciom.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Złota moneta na narodziny dziecka.
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Kwietnia 2020, 02:28:07 »
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi.

Wasze propozycje jak najbardziej do mnie trafiają, w tym kierunku będę podążał, dziękuję. Aczkolwiek wolałbym dokonać zakupu w kraju. Jak unormuje się nieco obecna sytuacja to udam się do sklepów numizmatycznych na poszukiwania. Natomiast jakby rzuciło się Panom w oczy coś ciekawego to proszę o mnie pamiętać.

anonimus, zobacz, że dzięki mnie mogłeś napisać nawet dwie bezsensowne, nic nie wnoszące do tematu odpowiedzi. Albo udzielenie merytorycznej odpowiedzi, jak pozostali Koledzy, Cię przerasta, albo Twoja obecność na forum sprowadza się do podbicia licznika ilości napisanych postów nawet jeśli nie przenoszą żadnej wartości. Cieszę się więc, że mogłem Ci pomóc xD

P.s. Jak uraziłem czyjeś uczucia to proszę o trochę więcej cierpliwości, a w niedługim czasie ogarnę się z manierami właściwymi dla niniejszego forum i nie będę popełniał błędów jak z zamieszczeniem linku do złomu.

P.s.2 modsog, jakby co, już przyjmuję gratulacje  :D

Niech się Pan nie zraza, bo myśmy tu już mieli wszystko, co można sobie wyobrazić jako złom i nie tylko. Od fałszerzy dokumentów, poprzez okna, myjnie i wszystkie się zaczynały podobnie do Pańskiego postu.
Sam miałem zamiar zaproponować kupienie maleństwu na przywitanie tego świata jakiś bilet na dobrą wróżbę...: n.p. Melbourne... to bardzo rzadki bilet... jeszcze aktualny... samolot odleciał trzy dni temu... nawet jeszcze nie wrócił.

Ale skoro to nie ściema, to gratulacje! To co, bierze Pan to Melbourne?
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

longman

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Złota moneta na narodziny dziecka.
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Kwietnia 2020, 20:12:30 »
Witam i pozdrawiam
Gratuluję pomysłu i proszę się go trzymać. Podobnie jak przedmówca proponuje wybrać "monetę" 1 dukat 1915 nowe bicie jako wersję uniwersalną i niedrogą. Co jeszcze za tym wg mnie przemawia: rozpoznawalność w Europie. W zależności od regionu kraju bardziej popularne na terenie dawnego zaboru rosyjskiego są rublówki, a w dawnym zaborze niemieckim- 20 markówki.
Monety 1 dukat już nie biją. 
Obecnie jest górka.
Ja na urodziny syna kupiłem w 2009 roku dukacik za 81,5 euro przejazdem przez Austrię ( wtedy to było 340 zł). Teraz w szczycie cena ponad 790 zł /szt. w skupie (strona wcn.pl- jako odnośnik wyceny, nie reklama).
Moneta ma przenieść wartość w czasie- nie dać zarobić.
Pozdrawiam Longman

longman

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Złota moneta na narodziny dziecka.
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Kwietnia 2020, 13:35:13 »
Pytanie do Autora zapytania o sens zakupu złotej monety dzisiaj- zakładamy, że to nie jest trollowanie.
Odpowiadam merytorycznie na pytanie co ja bym zrobił i podałem realny przykład co kiedyś zrobiłem i jaką ma wartość ten zakup wtedy i dzisiaj. To nie namawianie.
Z innych monet 20 markówki poza "Prusami" będą miały wartość numizmatyczną, o ile zakup będzie po rozsądnej cenie i stan dobry.

 

R E K L A M A
aukcja monet