Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 09:15:04

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jaka jest Wasza sytuacja?  (Przeczytany 8220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Jaka jest Wasza sytuacja?
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Marca 2020, 14:59:44 »
Z tego co mówią w brytyjskiej telewizji to przynajmniej w Europie najwięcej testów aktualnie wykonywanych jest w Niemczech - ponad 500 tyś. tygodniowo (https://www.thesun.co.uk/news/11267910/coronavirus-tests-germany-virus-three-hours/), UK zmierza do liczby 10 tyś. dziennie (decyzją urzędniczą niby od 29.03.2020), ale bodaj aktualnie to coś koło 8 tyś. (ale wciąż rośnie). Strony gdzie są liczby przeprowadzonych testów z podziałem na państwa z dn. 19/20.03.2020: https://ourworldindata.org/coronavirus-testing-source-data https://ourworldindata.org/covid-testing i ostatnia pokazująca skalę zarażeń z aktualizacją srednio co godzinę: https://www.worldometers.info/coronavirus/


Natomiast jeśli chodzi o sytuację prywatną to pomimo, że byłem dość dobrze poinformowany co do skali zachorowań i tego jak kraje reagują to i tak dałem się zaskoczyć decyzją polskiego rządu (byłem akurat bez rodziny na krótkim urlopie w Polsce i szacowałem że decyzja o zamknięciu kraju nastąpi bliżej kwietnia). Cóż ponieważ praktycznie uziemili połączenia lotnicze (lot powrotny miałem mieć 17.03.2020, a rząd łaskawie za pośrednictwem Wiadomości TVP ogłosił ta decyzję po 19.30 w piątek, ze skutkiem niemal natychmiastowym - z soboty na niedzielę), a możliwość wylotu w sobotę praktycznie nie istniała, zmuszony byłem do szukania alternatywnej drogi powrotu do UK - w tym przypadku autobusu rejsowego (niemal równe 10 lat temu spotkało mnie to samo po wybuchu islandzkiego wulkanu i uziemieniu lotów na niemal tydzień). Tak czy inaczej, po niemal 40 godzinach tułaczki i 3 przesiadkach dotarłem do domu w UK. W związku z tym, że pracuję w branży spożywczej a żona dla NHS-u, to nie dotknęła nas osobiście plaga masowych zwolnień, zawieszeń czy też przestojów w pracy. Wręcz przeciwnie, mamy więcej pracy niż w Święta Bożego Narodzenia, niestety w związku z tym zwiększa się też prawopodobieństwo zarażenia tym świństwem. W UK zakładają oficjalnie że jeśli uda im się przebrnąć przez tą zarazę z liczbą zmarłych nie przekraczającą 20 tyś. to będą mogli uznać to za... ogromny sukces, (od znajomego pracującego dla jednej z sieci i zajmującego się logiostyką wiem że NHS zamówił od nich 10 tyś. worków na zwłoki i to tylko dla jednego regionu na północy - specjalnie nie pisze jakiego, natomiast lotnisko w Birmingham zostało zamienione na kostnicę z docelowym obłożeniem do 12 tyś. https://news.sky.com/story/coronavirus-temporary-mortuary-being-built-at-birmingham-airport-11964675). Tak to wygląda w UK :(
« Ostatnia zmiana: 30 Marca 2020, 15:21:00 wysłana przez borsuk1977 »
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 373
Odp: Jaka jest Wasza sytuacja?
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Marca 2020, 15:10:10 »
prędzej czy później będą jakieś miauczące kulki w domu  :)
I to jest naprawdę pozytywna wiadomość!!!

ZM

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Jaka jest Wasza sytuacja?
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Marca 2020, 16:03:28 »
Coz - praca z domu (jestem informatykiem), nie moje ulubione ale tak jest. Pracy duzo wiecej niz normalnie - wiec mniej czasi na numizmatyke. Zona (naukowiec) pracuje czesciowo z domu czesciowo jezdzi do pracy - troche bezsensu, ale nie wszystkie decyzje "szefostwa" maja sens :-)

Najgorzej maja moje "szkolniaki":
- jedno w Seatle, szkola (online) i praca (online)
- jedno w College Station: szkola (online) i praca (nie online)
- jedno w szkole sredniej: zajecia - czyli nuda w domu
- pies - najbardziej szczesliwe stworzenie - wszyscy w domu, spacery itd ....

Ogolnie spokoj i cisza, dalej spotykamy sie z sosiadami na piwo/wino - tyle ze stoimi dalej od siebie.

Pozdrowienia, Tomek
Pozdrowienia, Tomasz

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Jaka jest Wasza sytuacja?
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Marca 2020, 16:18:40 »
U nas w drukarni produkcja powoli staje.Brak nowych zleceń.Dwa tygodnie temu zwolniono 8 osób zatrudnionych na umowę zlecenie.Jutro ostatni dzień miesiąca .Zobaczymy co będzie oznaczał dla ok 100 osób zatrudnionych na etat.Dramat! Gospodarka na krawędzi .Dziś produkcja i usługi ,jutro reszta. :(
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: Jaka jest Wasza sytuacja?
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Marca 2020, 16:25:05 »
- pies - najbardziej szczesliwe stworzenie - wszyscy w domu, spacery itd ....

Zwierzęta domowe chyba zapamiętają tę epidemię jako najszczęśliwszy okres w życiu. Chyba więc w przyrodzie porcje nieszczęścia i szczęścia lubią się równoważyć  :)

Gdzies wyczytałem że jest juz pierwszy przypadek kota z koronowirusem,więc niech zwierzęta tak szybko sie nie cieszą:)

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Jaka jest Wasza sytuacja?
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Marca 2020, 16:29:50 »
- pies - najbardziej szczesliwe stworzenie - wszyscy w domu, spacery itd ....

Zwierzęta domowe chyba zapamiętają tę epidemię jako najszczęśliwszy okres w życiu. Chyba więc w przyrodzie porcje nieszczęścia i szczęścia lubią się równoważyć  :)
Nie wiem czy wszystkie zwierzęta są teraz szczęśliwe.
Qui Non Proficit, Deficit.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Jaka jest Wasza sytuacja?
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Marca 2020, 17:04:33 »
Ja pracuję normalnie. Jedyna różnica taka, że mały wirusik nie chodzi do przedszkola.

Ja wiem, że koronawirus jest jaki jest, ale dosłownie czuję się jakby ludzie nagle stracili nieśmiertelność i nie wiedzą co ze sobą zrobić.
Było w między czasie tyle choróbsk ale takiej paniki nigdy (choć wybijanie setek zwierząt przez chorobę też można pod to podpiąć).
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

Chalupski

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 780
  • Zbierajmy monety!
    • Zbierajmy monety
  • Zainteresowania: Polskie monety obiegowe
Odp: Jaka jest Wasza sytuacja?
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Marca 2020, 19:37:29 »
Mam prośbę do administracji.
Proszę zrobić porządek w tym wątku.
Proszę porównać pierwszą stronę wątku z tym co się porobiło, kiedy pan Lech wkroczył do akcji.
Nie o to chodziło.
Jak pan Lech chce dyskutować o polityce, nich sobie założy osobny wątek.

Zapraszam na bloga Zbierajmy monety!
https://zbierajmymonety.blogspot.com
Jurek

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 373
Odp: Jaka jest Wasza sytuacja?
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Marca 2020, 19:42:09 »
DLACZEGO ZNOWU O TEJ CHOLERNEJ POLITYCE???
PANIE LECHU!!!

ZM

PS. Po kolacji podzielę to i zrobię osobny watek "polityczny" - tam sobie będzie można do woli podyskutować bez zamęczania innych...

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Jaka jest Wasza sytuacja?
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Marca 2020, 19:56:38 »
Szanowni Państwo,
Utworzyłem ten wątek, by się wzajemnie wspierać i dzielić myślami na temat naszych przymusowych warunków. Ja rozumiem, ze każdy ma większe, lub mniejsze kłopoty i wyzwania i nie chodzi tu o to by podnosić adrenalinę jakimiś bzdurnymi spekulacjami.
Wszystkie wpisy w tym wątku, które nie będą popierać tej idei zostaną usunięte, nie przesunięte.
Cześć polityczna umieściłem w innym wątku.

Okrutny Administrator
« Ostatnia zmiana: 30 Marca 2020, 20:06:54 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Jaka jest Wasza sytuacja?
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Marca 2020, 20:25:14 »
Szanowni Państwo,
Utworzyłem ten wątek, by się wzajemnie wspierać i dzielić myślami na temat naszych przymusowych warunków. Ja rozumiem, ze każdy ma większe, lub mniejsze kłopoty i wyzwania i nie chodzi tu o to by podnosić adrenalinę jakimiś bzdurnymi spekulacjami.
Wszystkie wpisy w tym wątku, które nie będą popierać tej idei zostaną usunięte, nie przesunięte.
Cześć polityczna umieściłem w innym wątku.

Okrutny Administrator

Wszystko ok tylko nie bardzo wiem co mój pierwszy (zresztą pozostałe aż do kwestii wyborów też) wpis miał wspólnego z polityką?
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 373
Odp: Jaka jest Wasza sytuacja?
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Marca 2020, 20:27:07 »
Coś z całkiem innej beczki - ku pokrzepieniu...
https://www.youtube.com/watch?v=SiKgrevzT-g
Boska Pasja wg. św. Jana J. S. Bacha...
W tym fantastycznym wykonaniu słuchałem tego dzieła w katowickiej sali NOSPR'u 6 marca, na tydzień przed zamknięciem jej podwojów.

ZM

PS. Proszę zwrócić uwagę na fascynujący chór [od 54:47] "Wir haben ein Gesetz und nach dem Gesetz muss er sterben" (=Mamy takie prawo i według prawa on musi umrzeć). Nie znam innego porównywalnego utworu muzycznego, tak wiernie oddającego radosne podniecenie tłumu wyczekującego z niecierpliwością słusznej i sprawiedliwej egzekucji wywołanego wroga publicznego...

mimarzec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Jaka jest Wasza sytuacja?
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Marca 2020, 20:36:23 »
A u nas w Danii podobnie. Wszyscy siedza w domach od dwoch tygodni. My mamy dwojke dzieci w wieku szkolnym i przejelismy role nauczycieli. Dodatkowo oczywiscie jest oczekiwanie 'bycia' online czyli w pracy. Laczymy wiec z pewnymi klopotami obie rzeczy. Z reguly praca jest wieczorem choc trzeba przyznac po ilus tam godzinach uczenia dzieci niewiele zostaje intelektu na normalna prace zawodowa. Ja robie wyklady online, sprawdzam magisterki, pisze prace do opublikowania. A zona jest tzw. krytycznym pracownikiem poniewaz zajmuje sie kobietami, ktore doswiadczaja przemocy domowej. Chodzi wiec do pracy codziennie. Okazuje sie, ze obecna kwarantanna spowodowala gwaltowny wzrost przemocy domowej i dziesiatki kobiet zglaszaja sie dziennie po pomoc.
Caly sysytem administracji dziala sprawnie- cala dunska administracja dziala teraz  z domu, a ze i tak olbrzymia czesc spraw do tej pory zalatwialo sie online to nie ma wielkiej roznicy. Po za tym Dania nie testuje na covi, po za przyjeciami do szpitala nikt nie wie ile jest zarazonych. Nie daje to tez pozywki mediom bo numery wlasciwie nie rosna wiec nie ma o czym pisac. Jest duza dyskusja na temat Szwecji i oczywiscie Dunczycy uwazaja, ze Szwedzi to idioci.
Procz tego, dzis wstepnie ogloszono, ze istnieje szansa na wstepne stopniowe otwarcie po swietach. Pod warunkiem, ze na swieta sie nie bedzie jechalo do rodzin ale spedzi sie je we wlasnym gronie.
WHO z kolei skrytykowal Danie, ze uznala, ze przez brak testowania cala populacja musi przejsc infekcje i ze iles tam ich umrze a gdyby testowali to by wiedzieli kto zarazony, do izolatki i w efekcie mniej by sie zarazilo. A Dunczycy uznali, ze jedyne co mozna zrobic to przez izolacje spowolnic tempo, nie przeladowac szpitali, chorym dac odpowiednia opieke medyczna bo wowczas smiertelnosc jest dosc niska. I praktycznie tak do tego podeszli.........badz tu madry :)

Chalupski

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 780
  • Zbierajmy monety!
    • Zbierajmy monety
  • Zainteresowania: Polskie monety obiegowe
Odp: Jaka jest Wasza sytuacja?
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Marca 2020, 20:38:41 »
Moja sytuacja, jak na razie, wygląda komfortowo w porównaniu z kilkoma wcześniej opisanymi.
Nie musimy martwić się o dzieci - są na swoim, pracują zdalnie za uczciwe pieniądze i w wydaje się, stabilnych międzynarodowych firmach.
Widujemy się z nimi i z wnuczętami tylko wirtualnie.
Żona ma emeryturę; ja pracuję. Budżetówka, więc może mnie nie zwolnią. Do świąt praca zdalna, ale na zmianę z moim zastępcą musimy mieć dyżury "w firmie". Przy okazji robię zakupy, może nie przywlokę z nimi niczego złego. Staram się, jak mogę.
Na brak zajęć nie narzekam. Skończyłem katalog miedziaków Augusta III. Teraz po kolei robię nowe wydania katalogów polskich obiegówek XX w. Jak skończę, mam w planie kolejne dwa tematy.
Od czasu do czasu pozwalam sobie na kilkukilometrową przebieżkę po pustej okolicy. Taki autotest - jeśli dobiegnę, znaczy płuca jeszcze w porządku.

Zapraszam na bloga Zbierajmy monety!
https://zbierajmymonety.blogspot.com
Jurek

Semis24

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Jaka jest Wasza sytuacja?
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Marca 2020, 23:02:06 »
U mnie w domu na razie stabilna sytuacja i nawet pozwoliłem sobie wczoraj wylicytować kilka monet na Allegro (oboje z żoną pracujemy w budżetówce). Od piątku pracujemy rotacyjnie, ja tydzień na tydzień, żona co drugi dzień. Na "koronaurlopie" mam zamiar nadrobić zaległości w pisaniu (analizuję przepisy karne Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami), ale w ramach rozluźnienia umysłowego w weekend zgrabiłem ogród (5000m2) i chyba resztę tygodnia spędzę odpoczywając. ;D
   
« Ostatnia zmiana: 30 Marca 2020, 23:04:48 wysłana przez Semis24 »

 

R E K L A M A
aukcja monet