Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 06:22:15

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Watek Pana Lecha  (Przeczytany 4976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anonimus@

  • Gość
Watek Pana Lecha
« dnia: 30 Marca 2020, 13:58:08 »
Jako że struktury naszego państwa nie wzbudzają zaufania musimy zadbać o siebie sami.
Ps. Żona pracuje dla laboratorium, które wykonuje najwięcej testów na koronowirusa w kraju i mówi, że statystyka zakażeń jest w kraju niewielka ponieważ testów jest wykonywanych niewiele.

Czy ten wątek też zostanie zamknięty? Jak prewencja, to prewencja.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 10:56:25 wysłana przez zenonmoj »

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 802
Odp: Watek Pana Lecha
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marca 2020, 15:17:11 »
I jeszcze taki komentarzyk w sprawie testów. Wypowiedź Grety Thunberg, ulubienicy światowych mediów, więc chyba nie fejk albo nieodpowiedzialne bredzenie:

Cytuj
Szwedzka aktywistka klimatyczna, Greta Thunberg, oświadczyła, że po powrocie z podróży z Białorusi miała objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem. 17-latka przebywała na kwarantannie, nie była jednak jeszcze poddana testowi na obecność koronawirusa.

Wśród symptomów po powrocie do kraju nastolatka wymieniła zmęczenie, kaszel, ból gardła i dreszcze. Zaznacza, że objawy miał również jej ojciec, który był z nią na Białorusiu, ale jego symptomy były bardziej dokuczliwe - miał m.in. wysoką gorączkę.

W Szwecji, gdzie przebywa obecnie młoda aktywistka, nie można przeprowadzić testu na koronawirusa, jeśli pacjent nie wymaga leczenia medycznego. Wszyscy, którzy czują się chorzy, pisze dalej Thunberg, muszą izolować się, zostając w domu.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-na-swiecie-greta-thunberg-bardzo-prawdopodobne-ze-zakazilam-sie/87k00fd

Oczywiście jeśli ktoś dysponuje porównywalnymi danymi, gdzie ile wykonuje się testów, jakiej jakości (Hiszpanie podobno kupili -set tysięcy testów bezwartościowych) i komu, byłbym wdzięczny. Ja takich danych nie znalazłem, nie wiem więc, czy nasze testy są dobre czy nie, czy wykonuje się ich dużo czy mało i czy tym, którym trzeba w pierwszej kolejności czy nie.

Oczywiście, zainteresowanie  Gretą jakby osłabło, musiano znaleźć coś, by odświeżyć temat. Może znów będzie bohaterką.
Mamy rodzinę w Szwecji i u nich podobno wszystko działa jak przedtem: szkoły, zakłady. Ktoś choruje, ktoś umiera, nikt nie testuje i życie płynie jakby nigdy nic.
Dla mnie testowanie ma sens w celu izolacji, jeśli idzie o leczenie, to raczej niewiele. Kiedy przechodziłem świńską grypę w 2009, lekarz powiedział mi, kiedy już bylem chory, ze nie wysyła mnie na testy, bo to nie ma sensu. Mam się zachowywać normalnie jak przy grypie i już.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 10:56:50 wysłana przez zenonmoj »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

odys

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
Odp: Watek Pana Lecha
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Marca 2020, 15:28:47 »
To prawda, że każdy kraj ma swoją strategię wykonywania testów. Co do liczb w Niemczech dziennie wykonuje się około 70 tyś testów, w UK około 10 tyś a w PL nieco ponad 2 tyś.. Komu się wykonuje? Osobom, które mają jeden przynajmniej jeden z trzech podstawowych objawów na poziomie klinicznym. Pozostali są izolowani i chorują w domach...

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 497
    • Probusy
Odp: Watek Pana Lecha
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Marca 2020, 15:46:11 »
Jest jak jest,rząd radzi sobie mniej lub bardziej okazale.Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas.Politycy kłamali i będą kłamac i wydaje mi sie że najwięcej prawdy  posiada WHO przynajmniej teoretycznie bo oparte to na tym co kraje chcą im faktycznie przekazać lub utajnić.Panie Lechu dokładanie politycznych wycieczek  zostawmy na inne forum.Mam tu dla przykładu tekst o krwi na rękach bo zaraz bedziemy sobie wytykac inne głupawe teksty typu "zdradzieckie mordy" itp. W obecnej sutuacji nie wyobrażam sobie zorganizowania wyborów co przejawia chociażby w odpowiedziach kolegów z naszego forum i całej sytuacji w jakiej się znależlismy.No chyba że wprowadzą pomysł urokliwego kochanka Kory z słusznej parti gdzie wprowadzenie komisarzy partyjnych zamiast komisji.I najlepiej jeszcze z pistoletami xd

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 742
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Watek Pana Lecha
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Marca 2020, 15:47:45 »
liczby przeprowadzonych testów

Ale same liczby przeprowadzonych testów to mało, bo nie wiadomo, czy w ogóle są porównywalne. Trzeba by wiedzieć coś o jakości tych testów i ogólnej strategii ich przeprowadzania: czy jest tu jakaś systematyka czy przypadkowość, czy wykonuje się raczej testy potwierdzające u ludzi z objawami czy "sondujące", by wychwycić nosicieli bez objawów etc. etc. Zdaje się, że tego jednak nikt nie wie, nawet na poziomie krajowym, a co dopiero międzynarodowym. Jedyne w miarę twarde dane (i to wyłącznie dla krajów europejskich plus Ameryka Północna), to liczba zgonów, których w tych rejonach raczej ukryć się nie da. Ale i tu są kontrowersje, czy ktoś umarł z powodu koronawirusa (który na ogół zresztą działa, zdaje się, jak ostatni gwóźdź do trumny) czy też umarł jedynie mając koronawirusa.

Większość testów to są testy chińskie i od nich zamawiane, więc jakiś poziom porównywalności jest. Niemniej jednak dokładne dane co do każdego aspektu tej zarazy zapewne poznamy dopiero kilka lat po tym jak się ona skończy (oby jak najprędzej - optymistyczny wariant zakładany przez rząd UK to około 6 msc., a pesymistyczny jakieś 2 lata).
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 10:57:09 wysłana przez zenonmoj »
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Dreptak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 39
  • Zainteresowania: Mennica Elbląska
Odp: Watek Pana Lecha
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Marca 2020, 15:51:44 »

... u nas panikują i w istocie nie widać racjonalnego powodu, dla którego 10 maja nie miałaby się odbyć zapowiadana impreza...

prosty fakt nie wymagający komentarza - po francuskich wyborach samorządowych WYŁĄCZNIE wśród członków komisji wyborczych odnotowano 3000 zachorowań, co statystycznie przekłada się na kilkadziesiąt zgonów;
naszym rodzimym członkom komisji zdrowia życzę...

PS. jestem w 100 % pewien, że jeśli wybory się odbędą w pierwotnym terminie, a ich wynik będzie nie po myśli obecnego reżimu, PKW błyskawicznie je unieważni...
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 10:57:25 wysłana przez zenonmoj »

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 802
Odp: Watek Pana Lecha
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Marca 2020, 15:58:40 »
Ale i tu są kontrowersje, czy ktoś umarł z powodu koronawirusa (który na ogół zresztą działa, zdaje się, jak ostatni gwóźdź do trumny) czy też umarł jedynie mając koronawirusa.

Oczywiście dyskusje i analizy można prowadzić do potęgi n-tej, ale w mojej opinii te dwa przypadki nie różnią się właściwie niczym, chyba, ze ktoś z wirusem odkręci gaz, lub wpadnie pod autobus. Jeśli jednak umrze na łóżku, czy podłodze' wypluwając swoje płuca, to dyskusja jest akademicka.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 10:57:40 wysłana przez zenonmoj »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 742
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Watek Pana Lecha
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Marca 2020, 16:00:37 »

... u nas panikują i w istocie nie widać racjonalnego powodu, dla którego 10 maja nie miałaby się odbyć zapowiadana impreza...

prosty fakt nie wymagający komentarza - po francuskich wyborach samorządowych WYŁĄCZNIE wśród członków komisji wyborczych odnotowano 3000 zachorowań, co statystycznie przekłada się na kilkadziesiąt zgonów;
naszym rodzimym członkom komisji zdrowia życzę...

PS. jestem w 100 % pewien, że jeśli wybory się odbędą w pierwotnym terminie, a ich wynik będzie nie po myśli obecnego reżimu, PKW błyskawicznie je unieważni...

Zejdźmy na ziemię, każdy kto chociaż odrobinę orientuje się w bieżącej sytuacji związanej z tym wirusem wie, że żadnych wyborów nie będzie i to nie dlatego, że rządzący ich chcą czy też nie tylko dlatego, że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie chciał się zgłosić do komisji, czy też pójść na te wybory. To, że jeszcze ich nie odwołano to jedynie wynik niczym nieuzasadnionej nadziei rządzących, iż tempo wzrostu zachorowań do tego czasu wyhamuje i sytuacja zostanie opanowana na tyle, że będzie można je przeprowadzić. Moim zdaniem około 15 kwietnia najpóźniej zostanie podjęta decyzja o ich przesunięciu na jesień, bądź w skrajnym przypadku na rok 2021.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 10:57:55 wysłana przez zenonmoj »
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 497
    • Probusy
Odp: Watek Pana Lecha
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Marca 2020, 16:12:33 »
W obecnej sutuacji nie wyobrażam sobie zorganizowania wyborów

Jest to pogląd mający swoje racje, ale w takim razie trzeba uznać, że Szwedzi zwariowali. Albo są co najmniej nieprawdopodobnie lekkomyślni.

No chyba że wprowadzą pomysł urokliwego kochanka Kory z słusznej parti gdzie wprowadzenie komisarzy partyjnych zamiast komisji.I najlepiej jeszcze z pistoletami xd

Jakie pistolety? To jest właśnie ta retoryka niepotrzebnie podgrzewająca emocje bez związku z faktami. Nigdy dość przypominania, że tzw. Komitet Obrony Demokracji narodził się 18 listopada 2015 roku, DWA DNI po zaprzysiężeniu rządu, który jeszcze nie zdążył dokonać żadnej, nawet najmniejszej zbrodni. Aczkolwiek niektórzy wieszczyli już wtedy na forum Gazety Wyborczej, że na wiosnę powstaną obozy koncentracyjne dla przeciwników zbrodniczego reżymu. Nie idźmy może tą drogą...

Tam jest Szwecja,tu jest Polska.Ich decyzje i ich będą konsekwencje.
Co do pistoletów to oczywistym że to ironia z mojej strony do pomysłu wprowadzenia komisarzy politycznych do komisji wyborczych
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 10:58:12 wysłana przez zenonmoj »

Dreptak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 39
  • Zainteresowania: Mennica Elbląska
Odp: Watek Pana Lecha
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Marca 2020, 17:31:27 »
PS. jestem w 100 % pewien, że jeśli wybory się odbędą w pierwotnym terminie, a ich wynik będzie nie po myśli obecnego reżimu, PKW błyskawicznie je unieważni...

Na jakiej podstawie jest Pan pewien? Proszę wypisać argumenty.

chociażby dlatego, że wszystkie dotychczasowe przegrane przez PiS głosowania w Sejmie (czy to na posiedzeniach plenarnych, czy to w komisjach) zostały wbrew prawu powtarzane aż do osiągnięcia satysfakcjonującego rezultatu;

proszę podać chociaż jeden argument, że w przypadku zdecydowanie ważniejszego głosowania ma zerwać ze stosowaną w warunkach recydywy tradycją;
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 10:58:30 wysłana przez zenonmoj »

Dreptak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 39
  • Zainteresowania: Mennica Elbląska
Odp: Watek Pana Lecha
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Marca 2020, 18:38:37 »
chociażby dlatego, że wszystkie dotychczasowe przegrane przez PiS głosowania w Sejmie (czy to na posiedzeniach plenarnych, czy to w komisjach) zostały wbrew prawu powtarzane aż do osiągnięcia satysfakcjonującego rezultatu;

Musiało ich chyba być bardzo dużo, skoro użył Pan słowa "wszystkie". Proszę podać trzy przykłady wraz ze wskazaniem, co tam było bezprawnego.


1- głosowanie ws. kandydatów do KRS (11.2019) -pierwsze głosowanie unieważnione po słynnym "pani marszałek, trzeba anulować, bo przegramy" , bez podania wyników;
2-  trzykrotne głosowanie (do skutku) w Komisji Ustawodawczej (07.2018) ws.powołania Komisji Śledczej ds. wyłudzeń podatku VAT pod batutą posła Asta argumentowane w stylu "bo jestem przewodniczącym komisji, wiec zarządzam ponowne głosowanie"
3- ponownie poseł Ast, tym razem projekt zmian w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym (bodajże grudzień 2015) - bezzasadna reasumpcja prawidłowo przeprowadzonego, ale przegranego głosowania o przerwę w pracach Komisji do czasu uzyskania ekspertyz prawnych - również bez podania powodu;


EDIT - mea culpa, ostateczne rozstrzygnięcie ważności (lub nie) wyborów należy już nie do PKW, a do wybranej przez neoKRS Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego, której prezesem jest dobra znajoma obecnego prezydenta Joanna Lemańska (spędzała z nim wspólnie wieczory sylwestrowe w Wiśle, a w 2017 urlop w prezydenckiej rezydencji na Helu)
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 10:58:46 wysłana przez zenonmoj »

zenonmoj

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 400
Odp: Watek Pana Lecha
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Marca 2020, 19:56:49 »
Widzę, że dokonało się.
No to teraz o tej CHOLERNEJ POLITYCE...
Jak czytam wypowiedź PAD'a:
"Jeżeli są warunki, by pójść do sklepu, to są warunki by pójść do lokalu wyborczego, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności",
to mnie zwyczajnie, tak po ludzku, krew zalewa!
Aż zanadto przypomina mi to

Kto by pomyślał, że te czasy wrócą...

ZM
« Ostatnia zmiana: 30 Marca 2020, 22:39:58 wysłana przez zenonmoj »

Dreptak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 39
  • Zainteresowania: Mennica Elbląska
Odp: Watek Pana Lecha
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Marca 2020, 21:00:15 »

Skoro dał Pan argument z anegdoty, to zapytam, czy prawdą jest, że również posłowie opozycji zgłaszali wówczas problemy techniczne. A także czy prawdą jest, że PiS bez problemu mógł doprowadzić do regulaminowej reasumpcji głosowania. Proszę także o wyjaśnienie, na czym i w jakim celu miałoby tu polegać ewentualne oszustwo, skoro PiS i tak miał wówczas realnie większość.

Czy przewodniczący komisji nie ma prawa zarządzać powtórnego głosowania?


a czy ja mówiłem o oszustwie?
skoro dla Pana niepomyślny (z punktu widzenia przeprowadzającego głosowanie/wybory) rezultat PRAWIDŁOWO przeprowadzonego głosowania jest wystarczającym powodem do jego powtarzania, aż do skutku, to nie widzę sensu dalszej dyskusji;
natomiast Pana tok rozumowania - osoby jak widzę popierającej obecnie rządzących -  jak najbardziej potwierdza moje przypuszczenia - również w przypadku wyborów zarządzi się ich powtórzenie - aż do pożądanego skutku.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 10:59:14 wysłana przez zenonmoj »

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 802
Odp: Watek Pana Lecha
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Marca 2020, 22:33:00 »
Kto by pomyślał, że te czasy wrócą...
ZM

One nigdy tak na prawdę nie odeszły. Ci sami ludzie, te same mechanizmy, te same socjalnie przyjęte wartości.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Dreptak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 39
  • Zainteresowania: Mennica Elbląska
Odp: Watek Pana Lecha
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Marca 2020, 23:51:49 »
Tu akurat miałem na myśli głosowania w komisjach przeprowadzane prawidłowo, a przegrywane li tylko z powodu nieobecności części posłów PiS, po ich szybkim ściągnięciu powtarzane do osiągnięcia zadowalającego rezultatu -jak dla mnie niedopuszczalna praktyka,
Jeśli chodzi o głosowanie w Sejmie, niezgodne z prawem było niepodanie wyników przeprowadzonego już głosowania i jego powtórne przeprowadzenie bez oficjalnego wniosku o reasumpcję;
Jeśli uważa Pan, że z faktu posiadania większości w Sejmie można zrezygnować z szanowania przepisów prawa, o dobrych obyczajach nie wspominając, to po co nam Sejm?
Jak za dawnych lat będzie decydował jednoosobowo I sekretarz (czy jak kto woli prezes)...

 

R E K L A M A
aukcja monet