Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:11:58

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: RDA V aukcja  (Przeczytany 13365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: RDA V aukcja
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Kwietnia 2020, 20:13:51 »
Ten cały przedział MS został wymyślony przez Amerykanów dla monet XIX wiecznych i nowszych, stosowanie takiej skali do monet wcześniejszych jest co najmniej ryzykowne. Nikt mnie nie przekona, że odróżnia MS 63 od 65 na ortach.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwietnia 2020, 05:07:21 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: RDA V aukcja
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Kwietnia 2020, 22:07:41 »
Ten cały przedział MS został wymyślony przez Amerykanów dla monet XIX wiecznych i nowszych stosowanie takiej skali do monet wcześniejszych jest conajmniej ryzykowne. Nikt mnie nie przekona, że odróżnia MS 63 od 65 na ortach.

Ja to mam wrażenie, że niższe MS to nasz stan II - okołomenniczy. Jakoś trudno uwierzyć, że po wybiciu pakowano te monety w skrzynie i niech czekaja 400 lat aż ktoś slaby powymyśla...
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

zmeczony

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 107
Odp: RDA V aukcja
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Kwietnia 2020, 22:37:56 »
Grading jest dla domów aukcyjnych wybawieniem z tej prostej przyczyny że całą robotę za nich robią profesjonaliści w ocenie stanu zachowania.Pozostaje tylko zrobić zdjęcie i dodać opis że to max i to nie jest byle jaki max tylko max jedyny na świecie (max w cyfrach bo monete może mieć ktoś ładniejszą w szufladzie). Na zarzut że moneta ma zawyżony stan zachowania też jest prosta odpowiedz - przecież nie ja oceniałem tylko profesjonalista...
Pan Jerzy wspomniał że ktoś szuka potwierdzenia oryginalności ja uważam że to jednak potwierdzenia właśnie tego stanu zachowania który jest najtrudniejszym tajnikiem numizmatyki dla zamożnych ignorantów który chcą się pochwalić swoimi mega monetami.
Mam nadzieje że nie doczekamy czasów w których organizowane będą aukcje wyłącznie w plastiku przez firmy nieposiadające jakiejkolwiek wiedzy co sprzedają w tych opakowaniach...

fiodor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: RDA V aukcja
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Kwietnia 2020, 23:48:56 »
A czasami nawet nie wiedzą co pakują do pudełka.
Napis ze slabu głosi "Poltorak ... Poland" - proszę zobaczyć zdjęcie z opisem na slabie.
Dobrze, że dom aukcyjny prawidłowo opisał monetę.
https://onebid.pl/pl/auction/944/lot/525/pomorze-filip-ii-grosz-1617-szczecin-pcgs-ms62


qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: RDA V aukcja
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Kwietnia 2020, 08:08:21 »
Koledzy - czy ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z tymi ocenami gradingowymi? Kogo to interesuje?

Czemu jest takie podniecenie w tym temacie? Przecież mamy swoje oczy i widzimy jak moneta wygląda, czy nam się podoba, czy nie,
czy nas interesuje czy nie, czy chcemy mieć ją w swoim zbiorze czy nie. Jakie to ma znaczenie czy dostanie MS90 czy FS50 czy RX100?

Jeśli to temat inwestycyjny "bo lepsza nota lepiej się sprzeda w przyszłośći" - to nie jest temat na dyskusję na tym forum.

Generalnie coraz bardziej skłaniam się do tego, żeby wogóle nie pisać o gradingu i piętnować go z całych sił. Tak jak złom numizmatyczny.

jarek

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: RDA V aukcja
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Kwietnia 2020, 08:34:06 »
Qcho nie da się o nim nie pisać. Bo przez niego kolekcjoner (taki prawdziwy). Nie da się udawać, że to nie istnieje. O ile o samej wielkości cyferki można nie pisać, ale to nic nie da. Wiele osób uległo magii cyferek. Nawet jeśli w środku jest moneta z niedobiciem takim, że nie da się przyporządkować monety do odmiany.
Przykładem choroby gradingowej niech będą ostatnie aukcje poltorakow
CCN najliczniejszy rocznik 1623 za którego dałbym 20 zł poszedł za 650. U maxnoty Wda Półtorak ryski 2100 za którego dałbym 10% ceny końcowej.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: RDA V aukcja
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Kwietnia 2020, 11:31:23 »
Koledzy - czy ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z tymi ocenami gradingowymi? Kogo to interesuje?

To nie jest podniecanie się ocenami, a uwypuklanie błędów specjalistów od gradingu. ;)

Było wiele uwag, że tylko grading, a tu proszę okaz z serii „uwolnić monety”:
Ort gdański 1618 rok temu był w gradingu
https://aukcjamonet.pl/product/17873/zygmunt-iii-waza-ort-18-groszy-1618-gdansk-ngc-ms62
Tym razem na aukcji RDA bez slabu:
https://onebid.pl/pl/auction/944/lot/176/zygmunt-iii-waza-ort-1618-gdansk-piekny

I kolejna moneta bez plastiku, ort gdański 1611:
https://onebid.pl/pl/auction/944/lot/168/zygmunt-iii-waza-ort-1611-gdansk

Wcześniej zapakowany i oferowany na dwóch aukcjach

1.   Listopad 2018 NumEduX
https://onebid.pl/pl/auction/609/lot/39/zygmunt-iii-waza-ort-1611-gdansk-nowsze-i-rzadsze-popiersie-typowe-dla-lat-1612-15

2.   Maj 2017 Niemczyk
https://aukcjamonet.pl/product/5457/zygmunt-iii-waza-ort-18-groszy-1611-gdansk-pcgs-au58
Norbert

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: RDA V aukcja
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Kwietnia 2020, 14:03:42 »
Ten ort 1611 też przeszedł awans z AU58 na 1/1- (czyli MS), więc wyjęcie ze slabu jest manipulacją rynku a nie akcją humanitarną wobec monety.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

eMTi

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Zainteresowania: Islandia, Malta, Seszele, Nigeria, II RP i Pomorze.
Odp: RDA V aukcja
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Kwietnia 2020, 14:07:29 »
Ale RDA poniżej prostuje, że moneta jest w stanie "około-menniczym". ;)
TPZN nr 042
Pozdrawiam

RDA

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: RDA V aukcja
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Kwietnia 2020, 20:29:13 »
Koledzy - czy ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z tymi ocenami gradingowymi? Kogo to interesuje?

To nie jest podniecanie się ocenami, a uwypuklanie błędów specjalistów od gradingu. ;)

Było wiele uwag, że tylko grading, a tu proszę okaz z serii „uwolnić monety”:
Ort gdański 1618 rok temu był w gradingu
https://aukcjamonet.pl/product/17873/zygmunt-iii-waza-ort-18-groszy-1618-gdansk-ngc-ms62
Tym razem na aukcji RDA bez slabu:
https://onebid.pl/pl/auction/944/lot/176/zygmunt-iii-waza-ort-1618-gdansk-piekny

I kolejna moneta bez plastiku, ort gdański 1611:
https://onebid.pl/pl/auction/944/lot/168/zygmunt-iii-waza-ort-1611-gdansk

Wcześniej zapakowany i oferowany na dwóch aukcjach

1.   Listopad 2018 NumEduX
https://onebid.pl/pl/auction/609/lot/39/zygmunt-iii-waza-ort-1611-gdansk-nowsze-i-rzadsze-popiersie-typowe-dla-lat-1612-15

2.   Maj 2017 Niemczyk
https://aukcjamonet.pl/product/5457/zygmunt-iii-waza-ort-18-groszy-1611-gdansk-pcgs-au58



Jak już wspomniałem wcześniej nie prowadzimy agencji detektywistycznej i nie sprawdzamy wszystkich monet, które trafiają na naszą aukcję od komitentów, jeśli ich identyfikacja nie wymaga głębszej kwerendy.. Sprawdzanie archiwów pod kątem cen danych pozycji na przełomie lat, to już zadanie dla statystyków i inwestorów.

Co do błędów specjalistów skwituję to oklepaną formułą - nie myli się tylko ten, co nic nie robi..
Gdyby wszystkie firmy rzetelnie podchodziły do oceny stanów zachowania, nie byłoby miejsca dla gradingu - POTRZEBA jest matką wynalazków. Kupując obiegowe egzemplarze ma mniejsze znaczenie, czy wyślą nam monetę w stanie 3/3+ czy 3-.. Kupując mennicze egzemplarze i płacąc za MENNICZY stan zachowania często wielokrotność stanu drugiego, byłem sam wielokrotnie delikatnie mówiąc zirytowany, jak ze zdjęcia, które było zrobione chyba kalkulatorem, jednak z opisem z samymi achami o ochami przychodził mi egzemplarz z ładnym detalem, ale z tłem jakby go ktoś papierem ściernym przejechał, a potem druciakiem poprawił.

Ten ort 1611 też przeszedł awans z AU58 na 1/1- (czyli MS), więc wyjęcie ze slabu jest manipulacją rynku a nie akcją humanitarną wobec monety.


Moneta trafiła do nas bez pudełka, tak jak i rocznik 1818 - szanowny Panie cancan62 została przez nas oceniona w sposób rzetelny i wg naszej oceny prawidłowy. Najbardziej w takiej wypowiedzi podoba mi się pominięcie wyjęcia z MS62 1818 roku - tu już nie ma manipulacji i ten ort jest OK, bo jakiś leszcz wypakował z dobrego MS-a i sprzedaje "golasa", a co za tym idzie pewnie uda się go tanio kupić. I to jest prawidłowa postawa.. Nie wpadł Pan przy tak zwanej okazji, że być może obie monety są od jednego komitenta, który po prostu kupuje monety w slabach, ale w kolekcji slabów już nie ma, bo je rozbija np po to żeby mniej miejsca monety zajmowały, a przy sprzedaży robi jak mu się podoba bez względu na notę numeryczną, którą dany egzemplarz posiadał..?

Na przyszłość zgłosimy komitentom - WOLNO ROZBIJAĆ TYLKO OD MS62, wszystko co poniżej to nikczemna manipulacja !!!

To już prawdę mówiąc nie jest żenujące, to jest po prostu hipokryzja i przykład tego o co tak naprawdę Panom, wielkim wrogom gradingu chodzi....

Pozdrawiam.
Dominik


jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: RDA V aukcja
« Odpowiedź #40 dnia: 08 Kwietnia 2020, 22:14:58 »
Ponieważ temat gradingu jest na tym forum drażliwy i dość mocno jestem przekonany, że za chwilę na p. Dominika posypią się pioruny, pozwolę sobie zabrać głos - chyba nieco w jego obronie. Uważam, że wiele prawdy jest w spostrzeżeniu Damiana Marciniaka, że w dobie zdjęć wysokiej rozdzielczości podawanie stanów zachowania trochę traci na znaczeniu. Jakie znaczenie ma opisanie przez dom aukcyjny stanu monety na I, II lub III skoro panowie widzą ze zdjęcia, że tak nie jest? Niezależnie od tego w którą stronę doszło do pomyłki.

W slabie mam tylko jeden medal i każdy kto go widzi mówi, że stan zachowania został zawyżony. Sam też tak uważam, choć nie znam się na szacowaniu stanów zachowania. To zwyczajnie widać. Jakie znaczenie ma w tym wypadku ocena stanu na pudełku? Żadne.

Jeśli natomiast ktoś czuje pobudzenie układu nagrody, w związku z nabyciem monety z coraz wyższym MS, to też nie wiem czy wolno mi (nam) go krytykować. Czy wydanie pieniędzy na kolejną monetę tylko dlatego, że ma dodatkową kropeczkę w legendzie nie jest dla większości społeczeństwa równie abstrakcyjne? Ktoś mógł by mnie zapytać po co kupuję medale, skoro w internecie są ich doskonałe zdjęcia? Przecież numizmatykę można uprawiać bez konieczności posiadania monet.


cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: RDA V aukcja
« Odpowiedź #41 dnia: 08 Kwietnia 2020, 22:44:18 »
Ten ort 1611 też przeszedł awans z AU58 na 1/1- (czyli MS), więc wyjęcie ze slabu jest manipulacją rynku a nie akcją humanitarną wobec monety.
Moneta trafiła do nas bez pudełka, tak jak i rocznik 1818 - szanowny Panie cancan62 została przez nas oceniona w sposób rzetelny i wg naszej oceny prawidłowy. Najbardziej w takiej wypowiedzi podoba mi się pominięcie wyjęcia z MS62 1818 roku - tu już nie ma manipulacji i ten ort jest OK, bo jakiś leszcz wypakował z dobrego MS-a i sprzedaje "golasa", a co za tym idzie pewnie uda się go tanio kupić. I to jest prawidłowa postawa.. Nie wpadł Pan przy tak zwanej okazji, że być może obie monety są od jednego komitenta, który po prostu kupuje monety w slabach, ale w kolekcji slabów już nie ma, bo je rozbija np po to żeby mniej miejsca monety zajmowały, a przy sprzedaży robi jak mu się podoba bez względu na notę numeryczną, którą dany egzemplarz posiadał..?

Na przyszłość zgłosimy komitentom - WOLNO ROZBIJAĆ TYLKO OD MS62, wszystko co poniżej to nikczemna manipulacja !!!

To już prawdę mówiąc nie jest żenujące, to jest po prostu hipokryzja i przykład tego o co tak naprawdę Panom, wielkim wrogom gradingu chodzi....

Pozdrawiam.
Dominik

Panie Dominiku,
Dziękuję za atak osobisty. Skoro mnie Pan wywołał do tablicy, to wyjaśnię Panu, ze nie mam obowiązku analizować wszystkiego, co Pański dom wystawia. Nie mam tez obowiązku "wpadać" na ten czy inny trop, który być może dla Pana jest istotny. Ani nie mam obowiązku marnować mojego czasu na spekulacjach na temat ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.
Nigdy nie twierdziłem, ze to Pański dom aukcyjny dokonuje jakichś przekłamań i tylko zastanawia Pańska zaperzona, agresywna odpowiedź.
Moneta nie jest stanem 1, niezależnie czy to komitent ocenił, czy Pańscy rzeczoznawcy.
Pańskie oferty nie są w kręgu moich zainteresowań, niczego u Pana nie kupię, drogo, czy tanio, wiec moja hipokryzja staje się sztuką dla sztuki.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: RDA V aukcja
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Kwietnia 2020, 22:56:12 »
Zacznę na spokojnie. Cytatem ze strony NPB

Stan I — Stan menniczy (SM)
stan menniczy dotyczy monet, które nigdy nie były używane jako środek płatniczy i nie noszą żadnych śladów użytkowania. Nie mają żadnych defektów, zarysowań i śladów czyszczenia. Dla monet lustrzanych w stanie I istnieje analogiczny stopień – Stan lustrzany (L).
Stan II – Znakomity (ZN)
dotyczy monet z nieznacznymi uszkodzeniami powstałymi w mennicy w trakcie produkcji lub w czasie transportu, mogą to być także monety przeznaczone do obiegu, lecz wycofane z niego przed pojawieniem się charakterystycznych wytarć lub zarysowań. Powinien być widoczny połysk stempla.

Czy ktoś wierzy, że moneta przed 20 wiekiem została zaraz po wybiciu schowana na parę setek lat ?? że nie była w obiegu ?? Może jakieś monety medalowe, ale zwykłe grosze, trojaki czy orty ? Nie można MS porównywać do stanu I wg powyższej definicji gdyż ta jest znacznie bardziej restrykcyjna niż hamerykańskie MS. Jak dla mnie MS 61, 62 to tak naprawdę nasza dwójka.

A teraz bezpośrednio do pana Makary:

Żenująca jest pana wypowiedź. To, że nie zostały wzniesione peany na temat rozbicia monety z MS-62 to z naszej strony hipokryzja ? Psalm pochwalny mielismy napisać ? Gdyby kolega chciał to wykorzystać do tańszego zakupu monety po prostu by siedział cicho i miał nadzieję by żaden miłośnik cyferek nie zauważył a nie podawał to na forum publicznym. Czyż nie jest normalnym, że potencjalny kupujący chciałby kupić za jak najniższą cenę a sprzedający za jak najwyższą i insynuowanie, że jest inaczej odbieram jako idiotyzm, albo w jak pana przypadku za hipokryzję. Przecież 15% od 1000 to dwa razy więcej niż 15% od 500 zł ....
Sam grading jako marnotrastwo plastiku niewiele mi przeszkadza. Ocenianie stanu zachowania też nie. Bardziej boli mnie co te cyferki niektórym zrobiły z mózgu - grading uber alles.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

RDA

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: RDA V aukcja
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Kwietnia 2020, 00:55:21 »
Ten ort 1611 też przeszedł awans z AU58 na 1/1- (czyli MS), więc wyjęcie ze slabu jest manipulacją rynku a nie akcją humanitarną wobec monety.
Moneta trafiła do nas bez pudełka, tak jak i rocznik 1818 - szanowny Panie cancan62 została przez nas oceniona w sposób rzetelny i wg naszej oceny prawidłowy. Najbardziej w takiej wypowiedzi podoba mi się pominięcie wyjęcia z MS62 1818 roku - tu już nie ma manipulacji i ten ort jest OK, bo jakiś leszcz wypakował z dobrego MS-a i sprzedaje "golasa", a co za tym idzie pewnie uda się go tanio kupić. I to jest prawidłowa postawa.. Nie wpadł Pan przy tak zwanej okazji, że być może obie monety są od jednego komitenta, który po prostu kupuje monety w slabach, ale w kolekcji slabów już nie ma, bo je rozbija np po to żeby mniej miejsca monety zajmowały, a przy sprzedaży robi jak mu się podoba bez względu na notę numeryczną, którą dany egzemplarz posiadał..?

Na przyszłość zgłosimy komitentom - WOLNO ROZBIJAĆ TYLKO OD MS62, wszystko co poniżej to nikczemna manipulacja !!!

To już prawdę mówiąc nie jest żenujące, to jest po prostu hipokryzja i przykład tego o co tak naprawdę Panom, wielkim wrogom gradingu chodzi....

Pozdrawiam.
Dominik

Panie Dominiku,
Dziękuję za atak osobisty. Skoro mnie Pan wywołał do tablicy, to wyjaśnię Panu, ze nie mam obowiązku analizować wszystkiego, co Pański dom wystawia. Nie mam tez obowiązku "wpadać" na ten czy inny trop, który być może dla Pana jest istotny. Ani nie mam obowiązku marnować mojego czasu na spekulacjach na temat ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.
Nigdy nie twierdziłem, ze to Pański dom aukcyjny dokonuje jakichś przekłamań i tylko zastanawia Pańska zaperzona, agresywna odpowiedź.
Moneta nie jest stanem 1, niezależnie czy to komitent ocenił, czy Pańscy rzeczoznawcy.
Pańskie oferty nie są w kręgu moich zainteresowań, niczego u Pana nie kupię, drogo, czy tanio, wiec moja hipokryzja staje się sztuką dla sztuki.


Jeżeli więc Pan nie śledzi, nie kupuje, nie analizuje, to proszę również uszanować mój czas i skończyć podsycanie na zasadzie internetowego trolla tematu odwiecznego sporu dotyczącego gradingu w postach dotyczących aukcji firmy, która w dodatku w żaden sposób nie leży w kręgu Pana zainteresowań, a w której jestem jedną z osób odpowiedzialnych za przygotowanie tego typu wydarzeń. Pisze Pan zaczepkę o manipulacji w oparciu o post Pana Norberta, bo ktoś wyjmuje monety z pudełka (w tym przypadku akurat kompletnie trafiając kulą w przysłowiowy płot), a następnie liczy Pan, że taka "wycieczka" skierowana bezpośrednio w nasz wizerunek pozostanie bez odzewu.. W przyszłości tak faktycznie chyba będzie, bo wątek ten pięknie pokazuje prawdziwe pobudki tej całej nagonki na pudełka i z racji utraty merytorycznej wartości przestaje być "atrakcyjny".


A teraz bezpośrednio do pana Makary:

Żenująca jest pana wypowiedź. To, że nie zostały wzniesione peany na temat rozbicia monety z MS-62 to z naszej strony hipokryzja ? Psalm pochwalny mielismy napisać ? Gdyby kolega chciał to wykorzystać do tańszego zakupu monety po prostu by siedział cicho i miał nadzieję by żaden miłośnik cyferek nie zauważył a nie podawał to na forum publicznym. Czyż nie jest normalnym, że potencjalny kupujący chciałby kupić za jak najniższą cenę a sprzedający za jak najwyższą i insynuowanie, że jest inaczej odbieram jako idiotyzm, albo w jak pana przypadku za hipokryzję. Przecież 15% od 1000 to dwa razy więcej niż 15% od 500 zł ....
Sam grading jako marnotrastwo plastiku niewiele mi przeszkadza. Ocenianie stanu zachowania też nie. Bardziej boli mnie co te cyferki niektórym zrobiły z mózgu - grading uber alles.


Panie Adamie...no cóż...sugeruję nieco ochłonąć, przeczytać kilka postów wyżej do czego się odnosiłem, następnie wziąć wdech, wydech, potem kolejny i dopiero wtedy odpisywać..W tym że jakaś moneta została wypakowana z jakiegoś pudełka uświadomił mnie Pan Norbert (który w żaden sposób nie zrobił tego w sposób nieelegancki w odróżnieniu od trzech kolejnych osób, które się pod niego podpięły wykorzystując wybiórczo jego "śledztwo"), mi to osobiście jest obojętne, bo w ogóle tego nie śledzę - dostaję pozycję do opisu, mam oczy więc ją opisuję, nie siedzę nad archiwami i nie sprawdzam jaką dany walor ma indywidualną aukcyjną historię, bo gdybyśmy tak podchodzili do każdej monety, to przygotowanie aukcji byłoby bardzo czasochłonne i zamiast robić ich kilka rocznie, robilibyśmy jedną na kilka lat. Nie oczekuję również za wstawienia przez komitentów "gołych" monet pochwał, ani premii :) ...ale nie miejscu jest ciągłe "snucie" teorii spiskowych odnośnie wszelakich manipulacji wszystkich domów aukcyjnych...ja też kupuję monety, ale czasy "babć spod strzechy już się skończyły" i po prostu się z tym pogodziłem - może czas też o tym pomyśleć i przyjąć to do wiadomości.

Pozdrawiam serdecznie.
Dominik   

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: RDA V aukcja
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Kwietnia 2020, 01:36:32 »
Panie Dominiku,
Dziękuję za atak osobisty. Skoro mnie Pan wywołał do tablicy, to wyjaśnię Panu, ze nie mam obowiązku analizować wszystkiego, co Pański dom wystawia. Nie mam tez obowiązku "wpadać" na ten czy inny trop, który być może dla Pana jest istotny. Ani nie mam obowiązku marnować mojego czasu na spekulacjach na temat ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.
Nigdy nie twierdziłem, ze to Pański dom aukcyjny dokonuje jakichś przekłamań i tylko zastanawia Pańska zaperzona, agresywna odpowiedź.
Moneta nie jest stanem 1, niezależnie czy to komitent ocenił, czy Pańscy rzeczoznawcy.
Pańskie oferty nie są w kręgu moich zainteresowań, niczego u Pana nie kupię, drogo, czy tanio, wiec moja hipokryzja staje się sztuką dla sztuki.
Jeżeli więc Pan nie śledzi, nie kupuje, nie analizuje, to proszę również uszanować mój czas i skończyć podsycanie na zasadzie internetowego trolla tematu odwiecznego sporu dotyczącego gradingu w postach dotyczących aukcji firmy, która w dodatku w żaden sposób nie leży w kręgu Pana zainteresowań, a w której jestem jedną z osób odpowiedzialnych za przygotowanie tego typu wydarzeń. Pisze Pan zaczepkę o manipulacji w oparciu o post Pana Norberta, bo ktoś wyjmuje monety z pudełka (w tym przypadku akurat kompletnie trafiając kulą w przysłowiowy płot), a następnie liczy Pan, że taka "wycieczka" skierowana bezpośrednio w nasz wizerunek pozostanie bez odzewu.. W przyszłości tak faktycznie chyba będzie, bo wątek ten pięknie pokazuje prawdziwe pobudki tej całej nagonki na pudełka i z racji utraty merytorycznej wartości przestaje być "atrakcyjny".

OK, na stare lata zostałem trollem, ale trollem, który się trochę zna na stanach monet.

<<<Postanowiłem zmienić tę wiadomość kierując się powagą tego Forum.>>> :-X
« Ostatnia zmiana: 09 Kwietnia 2020, 02:19:27 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

 

R E K L A M A
aukcja monet