Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 25 Kwietnia 2024, 20:49:52

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 1 e-Aukcja WDA-MiM  (Przeczytany 1028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LATARNIK

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Legitymacja: 127
  • Zainteresowania: Wczesne średniowiecze polskie, mennictwo i medalierstwo papieskie sprzed 1800 roku
1 e-Aukcja WDA-MiM
« dnia: 08 Kwietnia 2020, 21:03:47 »
Obserwuje właśnie aukcję 1 e-Aukcja WDA-MiM i moją uwagę zwróciły 2 denary krzyżowe:
https://onebid.pl/pl/auction/1293/lot/138/rr-denar-krzyzowy-xiw-cnp-638-krzyz-prosty-i-2-swastyki-krzyz-maltanski-i-2-swastyki
https://onebid.pl/pl/auction/1293/lot/139/rrr-denar-krzyzowy-xiw-maly-pastoral-jak-cnp-851-jedna-swastyka-cnp-nie-notuje

Oba ocenione na 3+ - dla mnie z kosmosu ocena - pierwszy max 4, drugi ewentualnie 3-/4.
Jednak zaciekawiło mnie coś innego: szczegóły, które mają stanowić o niezwykłości tych krzyżówek czyli swastyki i maleńki pastorał.
Ciekawe jest to, że mimo bardzo słabego stanu denarów te elementy są widoczne doskonale... nie wiem czy nie za doskonale...
Czyżby ktoś tam coś dorabiał? Co o tym sądzicie?
« Ostatnia zmiana: 08 Kwietnia 2020, 21:06:13 wysłana przez LATARNIK »

husyta74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 590
  • Zainteresowania: wczesne średniowiecze + mennictwo śląskie
Odp: 1 e-Aukcja WDA-MiM
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Kwietnia 2020, 22:24:29 »
Witam,
w mojej ocenie nie, te monety tak właśnie są wybijane. To nic niezwykłego. Monety dosyć popularne, podobna (ładniejsza) jest w wątku "identyfikacje monet". Niezwykły jest tylko ich opis. Z CNP jednak pracuje się niełatwo...

Pozdrawiam,
Waldek

Naukę buduje się z faktów tak jak dom buduje się z cegieł, ale samo nagromadzenie faktów nie jest jeszcze nauką, podobnie jak kupa cegieł nie jest domem. 

Henri Poincaré

LATARNIK

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Legitymacja: 127
  • Zainteresowania: Wczesne średniowiecze polskie, mennictwo i medalierstwo papieskie sprzed 1800 roku
Odp: 1 e-Aukcja WDA-MiM
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Kwietnia 2020, 23:19:15 »
Pana doświadczenie w temacie Średniowiecza przekonuje mnie bezwzględnie.
W takim razie wątpliwości rozwiane :)

 

R E K L A M A
aukcja monet