Aktualności:

• 29 Październik 2020, 12:31:12

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pokazywanie kolekcji  (Przeczytany 1936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

borsuk1977

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Pokazywanie kolekcji
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Maj 2020, 12:57:57 »
No cóż na forum Odkrywca dostał szybko poradę i ostrzeżenie, najwyraźniej zwątpił w "czujność" i "sprawność" naszej Policji. No to teraz sprawdzi "rzetelność" naszego sądownictwa. Za ten element bransolety pewnie będzie miał spory problem, bo niedość że zniszczył potencjalne stanowisko archeologiczne to jeszcze nie powiadomił o tym służb archeo, żeby mogły sobie teren same przeszukać i wpisać ten fragment w jakiś historyczny kontekst.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

cancan62

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Maj 2020, 17:31:22 »
Już abstrahując od całej dyskusji na temat czy poszukiwanie z wykrywaczem jest be czy cacy, to ciekawe jest jak te marna kupkę pospolitych monet uznano za "zabytkowe monety" a poszukiwanie procederem.
Policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu zabytkowe monety oraz m. in. fragment bransolety pochodzącej z okresu epoki brązu i przyrządy wykorzystywane w procederze.

Przypomina mi to opis z lat 80 przez Krzysztofa Jaroszyńskiego jak brygada antyspekulacyjna goniła po bazarze babę z batonem od Wedla. Dopadli ja i nastąpił przepadek mienia - batona, ale kawałek, bo resztę w nerwach odgryzła i buty tez jej zabrali, bo był wtedy taki przepis, ze odbierano narzędzia przestępstwa (glownie samochody, żeby bardziej bolało).
"Moneta kolekcjonerska" to jak "świnka morska", ani świnka, ani morska.

Pozdrowienia.
Jacek

yuan you

• Użytkownik
  • **
  • cicha iluminacja
  • Zainteresowania: keszówki
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Maj 2020, 17:51:30 »
Przypomina mi to opis z lat 80 przez Krzysztofa Jaroszyńskiego

21:42  ;D Akurat to wczoraj wspominkowo oglądałem

https://www.youtube.com/watch?v=REz35umNgAo

khubeo

• Stały bywalec
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Maj 2020, 17:56:46 »
Wątek skręca trochę w stronę dowcipów o policjantach, więc też pozwolę sobie przytoczyć małą opowiastkę z tłem numizmatycznym. Kilkanaście lat temu miałem w domu wizytę policji po tym, jak sprzedałem na allegro jakąś rosyjską monetę. Kupcem okazał się człowiek, który ponoć nielegalnie wywoził różne rzeczy na wschód i dwaj panowie po cywilu musieli mnie z tego powodu sprawdzić i przesłuchać. Obyło się bez przeszukania, musiałem jedynie w ich obecności pogrzebać w archiwum swoich aukcji allegro i sprawdzić, czy nie miałem kontaktu z użytkownikami o podawanych mi nickach. Wizytę zapamiętałem jednak głównie z zupełnie innego powodu. Miałem w pokoju trochę różnego sprzętu audio i rozmowa po zakończeniu spraw służbowych przeszła na ten temat - jakie firmy, jakie kolumny, wzmacniacze, jak co gra itd. Dość znaną marką sprzętu audio jest JBL, a traf chciał, że w pokoju miałem również akwarium, pod którym stał filtr wody także marki JBL (przypadkowa zbieżność nazw). No i tak sobie rozmawiamy o kolumnach, a jeden z panów policjantów zerkał długo na ten filtr z wystającymi wężykami wody, aż w końcu mówi - a ten głośnik jaki dziwny... I kable jakie nietypowe!
Filtr wygląda tak:

filtr.jpgPokazywanie kolekcji

R E K L A M A
aukcja monet