Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 09:57:21

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: witam  (Przeczytany 721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zmeczony

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 107
witam
« dnia: 14 Kwietnia 2020, 00:11:08 »
Dziś uświadomiłem sobie że się jeszcze nie przywitałem...

Na forum jestem od stycznia.Szerszej znany ze swojego postu o fałszywej monecie 2 zl GN na niemieckim ebayu który to post miał pokazać że nie z byle leszczem macie do czynienia :D Tam też forumowy politolog Pan Stępniewski ironicznie zwrócił mi uwagę że błądzę w swoim przekonaniu o urodzie i ogólnie kolekcjonowaniu monet które są kolekcjonerskie ( co za gbur i na 100 % jest właścicielem monet które odziedziczył w spadku lub minimum płacił rybakami za zakupy, numizmatyk mi wielki - tak pomyślałem :nerd: ). Refleksja jednak została gdy ogarnąłem oczami ile kasy wpompowałem w monety które kupowałem...
Pod osłoną nocy zaczęły się więc odwiedziny w WCN, onebid, zerkanie do Niemczyka, GNDM i czytanie bloga Pana Chałupskiego. Zacząłem powoli kolekcjonować monety obiegowe WMG ( jakoś tak mnie urzekły i na dostępność w Niemczech nie narzekam). Niecałe 4 miesiące po pierwszym poście moje chciwe oczy zerkają na orty gdańskie...Pojawiła się chęć szukania wiadomości a dlaczego kołnierz w orcie z 1616 raz jest taki a raz inny :) Zupełnie inny poziom zainteresowania niż zerkanie w plan emisyjny NBP. Za co jestem wdzięczny wspomnianemu Panu Stępniewskiemu i pozostałym koleom z forum.

Post powstał na kanwie wątku kolegi Ciekawe Monety w którym kolega Mandaryn napisał święta słowa
Reasumując. Nie przekreślajmy. Otwórzmy oczy.

Pabloss

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: witam
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwietnia 2020, 15:25:38 »
Bardzo miło jest to przeczytać! Witamy w takim razie w gronie osób pozytywnie zakręconych tymi blaszkami, które są prawdziwym świadectwem historii ;)

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: witam
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwietnia 2020, 15:43:38 »
Witam serdecznie,
Mam nadzieje, że znajdzie tu Pan dla siebie wiele ciekawych tematów.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

 

R E K L A M A
aukcja monet