Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 05:52:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Monety z aukcji allegro  (Przeczytany 5621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Monety z aukcji allegro
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Kwietnia 2020, 11:31:31 »
na jakiej podstawie tak stwierdziłeś ?
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: Monety z aukcji allegro
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Kwietnia 2020, 12:34:53 »
Panowie, doradzcie proszę, czy poniższa moneta  została właściwie wyceniona? Co do zaproponowanego stanu przez sprzedawcę  mam wątpliwości - uszkodzenie na rancie. Na razie skorzystałem z internetowego katalogu Pana Góreckiego i z opisu wynika, że jest dość rzadka
Rzadka nie jest , stan przyjemny ale nic specjalnego myślę ,że cena co najmniej 3 krotnie przesadzona .
Janek

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Monety z aukcji allegro
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Kwietnia 2020, 12:37:40 »
Na razie skorzystałem z internetowego katalogu Pana Góreckiego i z opisu wynika, że jest dość rzadka
Proszę sprawdzić jeszcze raz. W 1619 nie ma za dużo rzadkości a tutaj sprzedający liczy na jelenia. Jest MONE NO (SAS) REG POLO i na awersie SIGIS 3 DG [3] REX PMDL jak Bozia przykazała. Jakby było SIGI, PMD, POL etc. można by się ekscytować. Takie jak ten powyższy powinny chodzić za 20-30, no może 40 zł jak komuś bardzo zależy.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwietnia 2020, 12:41:23 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

fulgator

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Monety z aukcji allegro
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Kwietnia 2020, 19:36:17 »
Na razie skorzystałem z internetowego katalogu Pana Góreckiego i z opisu wynika, że jest dość rzadka
Proszę sprawdzić jeszcze raz. W 1619 nie ma za dużo rzadkości a tutaj sprzedający liczy na jelenia. Jest MONE NO (SAS) REG POLO i na awersie SIGIS 3 DG [3] REX PMDL jak Bozia przykazała. Jakby było SIGI, PMD, POL etc. można by się ekscytować. Takie jak ten powyższy powinny chodzić za 20-30, no może 40 zł jak komuś bardzo zależy.

Zgadza się. Macie rację. Od tego sprawdzania dostałem oczopląsu i umknęła mi jedna literka, ale zmieniająca wszystko . Dzięki Panowie za wypowiedź. Następnym razem będę bardziej uważny :)
« Ostatnia zmiana: 28 Kwietnia 2020, 19:42:20 wysłana przez fulgator »

fulgator

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Monety z aukcji allegro
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Maja 2020, 09:20:20 »
Na aukcji allegro znalazłem takiego oto półtoraka:

https://allegro.pl/oferta/zygmunt-iii-waza-poltorak-1625-bydgoszcz-polloo-9214160307?item=9214160307


Po literze P i R widać jakby stempel był zapchany? Czy według was to populares z wyjątkowymi cechami błędu w biciu, czy powszechne zjawisko    w wybijaniu półtoraków. Nadmienię, że aukcję wygrałem.

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: Monety z aukcji allegro
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Maja 2020, 09:39:14 »
Populares dwa razy ,,uderzony" stemplem ,stan całkiem przyjemny ,ale nie można wierzyć w bajki ty POLLO kidy tam ewidentnie jest POLO . Błędy w legendzie półtoraków zdarzają się dosyć rzadko ale i tak częściej niż przy innych nominałach jednak by taki błąd mógł zostać uznany musiałaby by być to faktycznie ,oddzielne ,  podwójnie wybite L , ale bez podwójnego bicia .
Janek

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Monety z aukcji allegro
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Maja 2020, 09:41:50 »
Nie jest to bardzo rzadkie zjawisko w półtorakach - ot specyfika bicia. Zdarza się, że stempel przy uderzeniu może "p/odskoczyć" i uderza jeszcze raz w monetę. Kwestia zasadnicza - w którym  miejscu. Zdarzają się monetki mające tzw. podwójne bicie. W tej monetce jest to akceptowalne i praktycznie nie wpływa na jej walory estetyczne. Są też cudawianki jak np. poniższy 1622, który ten sprzedawca pewnie potraktowałby jako "ónikat" ;) A to było po prostu podwójne uderzenie z "przekręceniem" stempla, stąd dwa L w POLO kosztem zmasakrowanego herbu Sas. Swoją droga widzę, że sprzedający się uspokoił ale radzę ze sporą dozą ostrożności traktować jego opisy. W 1625 akurat nie mam nic do zarzucenia ale w przeszłości nieźle popuszczał cugle bajkopisarstwa w opisach półtoraków. 
« Ostatnia zmiana: 07 Maja 2020, 09:43:59 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

 

R E K L A M A
aukcja monet