Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 23:51:03

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Sklep numizmatyczny.  (Przeczytany 3793 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomqwe

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Sklep numizmatyczny.
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Maja 2020, 21:00:48 »
Można też tutaj zobaczyć http://marstol.pl/
Niedrogo co do okuć i koloru można się dogadać a co najważniejsze mieści się do innej szafy

Miś

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Sklep numizmatyczny.
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Maja 2020, 22:35:44 »
Widzę, że wątek robi się stolarsko - meblarski  :P
W sklepie dobrze mieć takie coś w ofercie ...

Co do wiedzy na tenat numizmatyki. Wiem, że potrzebna jest ogromna wiedza gdyż może nam się trafić z monetą/banknotem z różnych krajów i epok - jestem tego świadom. Ale też wydaje mi się, że ciężko mieć wiedzę z każdej, że tak powiem dziedziny. Sami wszyscy wiemy jak obszerny jest tenat chociażby samych trojaków, ortów etc.  Swoją wiedzę staram się ciągle powiększać ale nie wykluczam, że musiałbym się niekiedy zwrócic o pomoc osób z większą wiedzą i doświadczeniem. Przyznaje się, że leże w temacie Rzymków .. :( i wiem, że ciężko będzie się dokształcić w tym temacie na 100%. Nic nie przychodzi łatwo i od tak, zdaje sobie z tego sprawę ale jestem pełen optymizmu i wierze, że jeszcze uda mi się wystawić na aukcje najznakomitsze egzemplarze ! :D Chcę zrobić dość dokładne badanie rynku w moim mieście jak i sąsiadujących. Lokal też powoli jest poszukiwany chodź wydaje mi się, że zaczęcie od działalności internetowej będzie na początek bezpieczniejsze.


avgrexpo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 128
Odp: Sklep numizmatyczny.
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Maja 2020, 22:02:15 »
Żaden problem....

Wygląda przyzwoicie i dobrze pasuje kolorystycznie do mebli po lewej. Jeśli dobrze policzyłem wejdzie 21 palet. W kapslach po 48 na jednej da się upchać 1008 półtoraków :). Można pokusić się o kolejne mennice oprócz Bydgoszczy.  ;)

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Sklep numizmatyczny.
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Maja 2020, 22:49:42 »
Półtoraki trzymam w paletach po 40 sztuk na każdej. To stare zdjęcie, więc nie ma tam za bardzo nic ciekawego :D Ot trochę IIRP, 1914-1918, no już też współczesność, którą naiwnie kupowałem za czasów nastoletnich czy studenckich. Wyrzucić tego szkoda a sprzedać w sumie się nie opłaca bo i tak kokosów za to się nie dostanie. Tak więc 21*40 daje trochę mniej ;) Kolekcja spokojnie zmieściłaby się w o połowę mniejszej szafce ale wtedy nie przewidywałem aż takiego ukierunkowania na jakiś nominał :D

Swoją droga sklep numizmatyczny posiadający "zaplecze" stolarskie miałby dodatkowy atut w walce o klienta :D Bynajmniej nie robię sobie tu autoreklamy bo czas jaki mi zajęło zrobienie tej szafeczki przy produkcji raczej godnego bytu by mi nie zapewnił :P Ale jak się ma znajomego albo samemu się ogarnia oba tematy to spora szansa, że będzie miało to sens :D Jak widać po aukcjach sporo ludzi pakuje niezła kasę w monety to i trzymać by chciało nie po szufladzie.
Z innej beczki przez chwilę zastanawiałem się nad holderami ale jakoś tak chciałem mieć fizyczny kontakt z monetą. A holder każdorazowo musiałbym rozpruć... Niby niedrogi ale kapsel jest hmmm.... bardzo wytrzymały. Tu ciekawostka - kapsle Kolekcjoner i Leuchtturm pomimo niemal 20 lat na karku trzymają się świetnie a ten g*wniany stop nordic gold wygląda bardzo dobrze. No a teraz jak się ma szafeczkę to po co chować monety do szuflady? :P Plus mam kilka takich lekko nadłamanych/zgiętych co wywalić szkoda bo inne do tej pory się nie napatoczyły a tak to kapsel przynajmniej chroni je.

Wstyd się przyznać ale 4 dolne palety są grubsze od powyższych bo docelowo miały być przeznaczone na monety w gradingu. Na szczęście szybko trafiłem tutaj i narazie nadal tam są te niewykorzystane palety, w których leży międzynarodowa sałatka od wujka podróżnika :D Jedną już spędziłem a druga leży i jakoś nie mam kiedy ją wyłuskać a nie mam kapsla, żeby ją przełożyć (tak, tak lustrzanka) :P
« Ostatnia zmiana: 06 Maja 2020, 23:00:34 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Stanisław

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 475
Odp: Sklep numizmatyczny.
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Maja 2020, 08:04:44 »
Proszę Państwa zakładając sklep numizmatyczny,trzeba pomyśleć gdzie te monety będziemy przechowywać.

W/g mnie drewniana szafka do tego celu się nie nadaje. W niej można przechowywać tylko własne zbiory i to o niewielkiej wartości materialnej.
Do przechowywania monet w sklepie numizmatycznym najlepsza będzie szafa pancerna.
Chroni ona monety, jak i inne walory zarówno przed kradzieżą , jak i przed pożarem.
W skrytce bankowej możemy możemy co najwyżej przechowywać własne zbiory, a te w sklepie musimy mieć cały czas pod ręką.

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Sklep numizmatyczny.
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Maja 2020, 09:34:25 »
Łoooohoho, stop, stop. Nikt tutaj nie mówi o przechowywaniu monet w ten sposób w samym sklepie  ;) Sklep numizmatyczny raczej posiada w ofercie walory dla klientów mających do wydania co miesiąc 50 złotych i takich co są gotowi wydać 5000 złotych. Logiczne jest, że takie rzeczy nie trzyma się w szafeczce, gdzie o 2 w nocy po otwarciu łomem drzwi można wynieść pod pachą :D Od tego są np. sejfy, alarmy etc.
My tu trochę zboczyliśmy z tematu i gawędzimy o szafeczkach jako uzupełnieniu asortymentu sklepu n. a nie jako podstawę wyposażenia.
« Ostatnia zmiana: 07 Maja 2020, 11:42:55 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Miś

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Sklep numizmatyczny.
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Maja 2020, 23:27:03 »
Spokojnie, co do zabezpieczania kolekcji to zawsze byłem ostrożny i przewrażliwiony. Co do "asortymentu" w sklepie to na pewno byłoby to przechowywane w sposób jak najbardziej bezpieczny. Szafy pancerne, pomieszczenie oddzielone od części głównej sklepu, do którego strzegły by wstępu solidne metalowe drzwi. Sam sklep zabezpieczony alarmem itp. Itd. W dzisiejszych czasach ludzie kradną co się da a nawet największy idiota, który w swoim pustym łbie ma tylko "Misja - kraść" będzie się łasił na taki sklep, wyobrażając sobie złote numizmaty warte miliardy. Na zabezpieczenia nie ma co żałować. A takie drewniane palety, gablotki według mnie nadawałyby się idealnie do ekspozycji.


 

R E K L A M A
aukcja monet