Aktualności:

 • 12 Sierpień 2022, 13:12:13

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wątek, którego nie powinno być.  (Przeczytany 1034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zdzicho

 • Rada Oficerów TPZN
 • Gaduła
 • *
 • Wiadomości: 1 518
 • Legitymacja: 106
 • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Wątek, którego nie powinno być.
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Grudzień 2020, 08:49:41 »
I regulaminu forum.
Administracja nie upowszechnia danych wrażliwych. Uważam, że wypowiedzi na forum są dobrem wspólnym. Wiele opinii kształtuje się w czasie dyskusji na forum wielu użytkowników. Nie wyobrażam sobie aby na jakimś zagranicznym forum możliwe było możliwe usunięcie wszystkich postów jakiegoś użytkownika. Trzeba w kontakcie z prawnikiem opracować regulamin, który uodporni forum na takie żądania
Pozdrawiam. zdzicho

DzikiZdeb

 • Gaduła
 • ****
 • Wiadomości: 4 347
Odp: Wątek, którego nie powinno być.
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Grudzień 2020, 08:52:20 »
Szkoda tak ciekawego i wartościowego wątku.  :(
Nie spodziewałem się , że przez polityczne bzdety i podziały odejdzie jeden z najbardziej obstukanych antyczniaków na naszym forum , i zabierze już wylaną na światło internetu numizmatyczną wiedze.
Wątku?? Poszło w piach ponad 7 tysięcy przeważnie bardzo merytorycznych i napisanych z wielką swadą postów. Gdyby Pan znał ich autora dłużej, nie dziwił by się Pan jego reakcji tak bardzo.

A podziękować należy głównie kilku użytkownikom, którzy widząc jakikolwiek niepasujący im post w Hyde Parku rzucali się na niego w myśl bardzo uproszczonej retoryki "zero merytoryki - same krzyki", zupełnie nie rozumiejąc, że nawet na najtrudniejsze tematy da się dyskutować na poziomie. Dostali wszystko, co trzeba by nie musieli tych straszności oglądać - możliwość ignorowania użytkowników i całych działów, ale nie - im było mało. Konieczne im było wprowadzenie cenzury na niewygodnie im tematy. Ciekawe, że inne fora jakoś spokojnie sobie z tematami bieżąco-politycznymi radzą i nikt nie myśli ich zamykać (np. monetyforum) mimo znacznie niższej kultury dyskusji od tej, jaką reprezentował Ten-którego-imienia-mamy-nie-wymawiać.

Tym samym forum z Klubu Gentlemanów stało się Towarzystwem Wzajemnej Adoracji Urzędników Przestrzegających Regulaminu.

DzikiZdeb

 • Gaduła
 • ****
 • Wiadomości: 4 347
Odp: Wątek, którego nie powinno być.
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Grudzień 2020, 08:58:42 »
Panowie: PAX!!!
Pax Paxem, ale zwracając uwagę w ten sposób zrównuje Pan tego, co narobił na wycieraczkę z tym, który powiedział otwarcie, że śmierdzi. Brak kultury osobistej był kiedyś na tym forum piętnowany.

zenonmoj

 • Triumwirat TPZN
 • Gaduła
 • *
 • Wiadomości: 4 108
Odp: Wątek, którego nie powinno być.
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Grudzień 2020, 09:23:56 »
Ja tutaj nikogo i niczego nie zrównuję.
Tak jak osoba o której tu mowa mógła do tej pory prezentować różne swoje pozanumizmatyczne poglądy i wynurzenia - co wielu osobom tutaj nie pasowało - tak i np. kolega modsog ma prawo wyrazić z tego powodu swoje niezadowolenie - którego to niezadowolenia forma np. mnie osobiście nie do końca pasuje, ale jako "mieszczącą się w dopuszczalnych granicach" czuję się ją w obowiązku zaakceptować.
Ja sam byłem i jestem przeciw "wprowadzaniu cenzury", o czym wszyscy zainteresowani dobrze wiedzą - bo też jestem zdania, że "nawet na najtrudniejsze tematy da się dyskutować na poziomie"!!!

Jestem natomiast autentycznie zły na to, że ktoś, nieważne jak bardzo dla tego forum zasłużony, zmusza nas / mnie do usunięcia owych "ponad 7 tysięcy przeważnie bardzo merytorycznych i napisanych z wielką swadą postów". W tym przypadku określenie "walnął focha" wydaje mi sie nawet bardzo delikatne - na usta cisną mi się inne słowa, których nie użyję, aby nie być posądzony o "brak kultury osobistej".

Stało się - i sie nie odstanie. Mam tylko cichą nadzieję, że będzie to dla nas wszystkich nauczką na przyszłość.
A teraz przepraszam, ale wyłączę się z tej, niestety już niczego do sprawy nie wnoszacej dyskusji, bo mam do zmodyfikowania jeszcze pierdylion starych wątków autora, który zażądał, aby imię jego na tym forum już więcej nie było wymawiane.

Zenon M.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień 2020, 11:58:46 wysłana przez zenonmoj »

mmz

 • Członkowie TPZN
 • Gaduła
 • *
 • Wiadomości: 755
Odp: Wątek, którego nie powinno być.
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Grudzień 2020, 09:42:26 »
...
Ciekawe, że inne fora jakoś spokojnie sobie z tematami bieżąco-politycznymi radzą i nikt nie myśli ich zamykać (np. monetyforum) mimo znacznie niższej kultury dyskusji od tej, jaką reprezentował Ten-którego-imienia-mamy-nie-wymawiać.

Tym samym forum z Klubu Gentlemanów stało się Towarzystwem Wzajemnej Adoracji Urzędników Przestrzegających Regulaminu.

Z tą "znacznie niższą kulturą dyskusji" na innych forach (np. monetyforum) bym polemizował. To, że na tpzn zwracamy się zwykle per Pan i używamy metafor, przenośni, czy homeryckich porównań, to wypowiedź o zabarwieniu pejoratywnym jest nadal pejoratywna i wypowiadający ją również łamie ... zasady szeroko pojętych norm kultury osobistej (wynikowo regulamin). Tym samym jego wypowiedź niczym się nie różni od wypowiedzi słowami rodem spod budki z piwem, czy placu budowy, a jedyne co można dodać, że wypowiedział ją "wykształcony, ale cham". Tym samym można iść nawet dalej i taką osobę mocniej napiętnować, ponieważ w jej przypadku ma pełną świadomość użytych słów i ich sedna a tylko formą dodaje sobie otoczki kulturalnej dysputy.

Wracając do utraconych postów Not In RIC, można pokusić się o swego rodzaju pomnik anonymous@ w postaci realizacji jego testamentu, a mianowicie katalogu monet Not In Iger, Not in IIRP itp..
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień 2020, 09:46:42 wysłana przez mmz »
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

meszuzel

 • Stały bywalec
 • ***
 • Wiadomości: 131
Odp: Wątek, którego nie powinno być.
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Grudzień 2020, 13:37:16 »
Ciekawe, że inne fora jakoś spokojnie sobie z tematami bieżąco-politycznymi radzą i nikt nie myśli ich zamykać (np. monetyforum) mimo znacznie niższej kultury dyskusji od tej, jaką reprezentował Ten-którego-imienia-mamy-nie-wymawiać.

Od początku powstania monetyforum powstał regulamin który ogranicza a w zasadzie uniemożliwia dyskusję polityczną, religijną czy światopoglądową. Składamy sobie życzenia świąteczne niezależnie od wiary i tyle.
Współczuję kolegom moderatorom, bo wykonują kawał dobrej roboty a w podzięce jak to zwykle bywa administracja jest zła.
Wiem, że nic nie wiem

zdzicho

 • Rada Oficerów TPZN
 • Gaduła
 • *
 • Wiadomości: 1 518
 • Legitymacja: 106
 • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Wątek, którego nie powinno być.
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Grudzień 2020, 13:57:42 »
Forum Odkrywca:" Na forum wprowadzamy absolutny zakaz tematów politycznych i dotyczących aktualnej sytuacji na świecie!!! "
Forum Poszukiwanieskarbow. com: "11. Poruszanie tematów dotyczących bieżącej polityki, na forum PS uważane jest za niestosowne."
Tak sobie radzą inne fora z tematyka polityczną
Pozdrawiam. zdzicho

patrykoz

 • Stały bywalec
 • ***
 • Wiadomości: 276
Odp: Wątek, którego nie powinno być.
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Grudzień 2020, 14:31:33 »
Szanowni Forumowicze,
nie jestem aktywnym forumowiczem, ani nie należę do TPZNu, tym bardziej nie stanowię "pionu" tej społeczności, ale sprawa wydaje mi się jak najbardziej do załagodzenia i rozwiązania. W regulaminie mogą znaleźć się zapisy:
1)"Kategoryczny/bezwzględny/<tudzież synonim tych słów> poruszania tematów politycznych, światopoglądowych i religijnych poza działem "Dyskusja ogólna" ."
2)"Zakaz nawiązywania do postów oraz tematów zawartych w dziale "Dyskusja ogólna" poza nim".
Kolejnym krokiem to brak informacji o nowych postach z w/w działu w sekcji "TPZN - Forum numizmatyczne - Centrum informacji" (czyli tej gdzie znajdują się informacje o najnowszych postach w wyszczególnionych wątkach).
Punkt pierwszy jest jasny. Punkt drugi to zakaz wynoszenia niesnasek, nieporozumień oraz niezgodności między użytkownikami. Trzeci punkt nie skupiałby uwagi użytkowników i gości przebywających na forum. Kto chce, to tam zajrzy i sprawdzi, w drugim przypadku natomiast będzie można się skupić na tematach numizmatycznych. Przypomniałem sobie że w zasadzie ja sam tutaj wpadłem po upadku monety.pl i czuję że wprowadzenie regulaminu, ograniczeń, a w konsekwencji obecnej sytuacji są (bez)pośrednio winą "spadochroniarzy" takich jak ja.
Z góry dziękuję za przeczytanie tego postu, być może uda się zapobiec podziału już i tak podzielonej grupy? To jedyne merytoryczne miejsce w polskiej sieci gdzie można popisać o krażkach.
Kończąc już chciałbym wszystkim życzyć spokojnych, pogodnych, zdrowych i wesołych Świąt oraz odpoczynku.

Julek C

 • Gaduła
 • ****
 • Wiadomości: 1 571
Odp: Wątek, którego nie powinno być.
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Grudzień 2020, 14:41:38 »
. Przypomniałem sobie że w zasadzie ja sam tutaj wpadłem po upadku monety.pl i czuję że wprowadzenie regulaminu, ograniczeń, a w konsekwencji obecnej sytuacji są (bez)pośrednio winą "spadochroniarzy" takich jak ja.Dziękuję Panu za racjonalną opinię. Zgadzam się z Panem, przed upadkiem  monety.pl, to forum było kompletnie inne, mam nadzieję, że nie skończy jak tamto.

kotek555

 • Członkowie TPZN
 • Stały bywalec
 • *
 • Wiadomości: 306
Odp: Wątek, którego nie powinno być.
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Grudzień 2020, 15:04:54 »
Witam,
Swego czasu udzielałem się na pewnym forum, zupełnie odległym od numizmatyki. Zostałem z niego wyrzucony z hukiem za krytykę moderacji i agencji które karmiły to forum. Też zażądałem usunięcia moich wszystkich wpisów (tylko ok 2000) w tym wielu bardzo fachowych i merytorycznych. Bo w imię czego mają korzystać z mojej wiedzy... Podsunięto mi regulamin (który podpisałem!) że wszystkie posty są własnością forum! Procesować się nie będę. W tym wypadku "ten którego imienia nie można wymawiać" też korzystał z pomocy forumowiczów. Zdjęcia monet, namiary na aukcje itp. W ramach rewanżu też można prosić o usunięcie z jego strony swoich zdjęć monet i innych danych...
Zachowanie "tego" człowieka, wykształconego, erudyty jest nieakceptowalne. Tylko moje zranione ego, ogół ma w ....
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz uzyskać odpowiedzi... Nie wdawaj się w dyskusję, która wiadomo że zakończy się jatką... Tym bardziej w tych czasach...
Ja bym nie usuwał żadnych jego postów... Niech idzie do sądu... RODO w tym wypadku niewiele ma do powiedzenia...

I na koniec: Do pokoju sędziowskiego wpada jeden z adwokatów zwracając się do sędziego:
                  Pana pies na spacerze pogryzł moją klientkę i chcemy 5000 złotych, albo sprawa pójdzie do sądu.
                  Sędzia wyjął pieniądze i zapłacił.
                  Ale ty nie masz psa mówią koledzy...
                  Wiecie, sprawa pójdzie do sądu i różnie może być...
                   
Pozdrawiam i zdrowych świąt wszystkim życzę.

Julek C

 • Gaduła
 • ****
 • Wiadomości: 1 571
Odp: Wątek, którego nie powinno być.
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Grudzień 2020, 16:22:55 »
No proszę, tylko spojrzysz w niebo,  a już leci.

rubinowakrew

 • Członkowie TPZN
 • Gaduła
 • *
 • Wiadomości: 2 377
  • Katalog Półtoraków
 • Legitymacja: 111
 • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Wątek, którego nie powinno być.
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Grudzień 2020, 16:31:05 »
Proszę o zamknięcie tego tematu na pewien czas - To wątek o monetach a nie do kłótni kto zrobił coś źle.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

borsuk1977

 • Rada Oficerów TPZN
 • Gaduła
 • *
 • Wiadomości: 1 533
 • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Wątek, którego nie powinno być.
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Grudzień 2020, 16:53:23 »
No cóż nie spodziewałem się że aż tak może to się skończyć, chociaż ostrzegałem przed tym. Niestety chociaż sam ostatecznie zagłosowałem za tym, żeby wyeliminować wątki polityczne z forum to jedynie po to żeby skończyć z wzajemnymi oskarżeniami. Natomiast nadal uważam, że część osób nie potrafi rozmawiać jak ludzie bez względu na to jaką opcję polityczną reprezentują i jak bardzo kontrowersyjny temat byłby na tzw. tapecie. Zacietrzewienie ideologiczne to nikogo nie obrażając, zasadniczo objaw skrajnego braku inteligencji. Pan Lech napisał wcześniej dość istotne zdanie, że brak mu na forum osób do prowadzenia merytorycznego sporu na argumenty, za to jest całe mnóstwo chętnych do wycieczek personalnych i głupawych komentarzy. A teraz pytanie kto zamiast Pana Lecha będzie w stanie przekazywać wiedzę o późnym Rzymie w takim zakresie? Jacyś chętni? I jeszcze jedno bez wzgledu na to co się stało to i tak uważam że za te wyzwiska pod jego adresem należą mu się przeprosiny i nie jest istotne nawet czy zechce je przyjąć czy też nie. Tak się nikogo nie traktuje.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień 2020, 16:55:40 wysłana przez borsuk1977 »
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

kotek555

 • Członkowie TPZN
 • Stały bywalec
 • *
 • Wiadomości: 306
Odp: Wątek, którego nie powinno być.
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Grudzień 2020, 17:08:26 »
Główny wątek dyskusji jest tu:
http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,15593.msg118297.html#new

Z przeprosinami to bym był trochę sceptyczny...

Przecież z jego strony nadal można korzystać, a zbudował ją przy wydatnej pomocy tego forum... I na koniec foch...

borsuk1977

 • Rada Oficerów TPZN
 • Gaduła
 • *
 • Wiadomości: 1 533
 • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Wątek, którego nie powinno być.
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Grudzień 2020, 17:15:54 »
Główny wątek dyskusji jest tu:
http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,15593.msg118297.html#new

Z przeprosinami to bym był trochę sceptyczny...

Przecież z jego strony nadal można korzystać, a zbudował ją przy wydatnej pomocy tego forum... I na koniec foch...

Przy wydatnej pomocy? Wie Pan ile tam jest wariantów monet? Owszem doszły tam monety zamieszczane w tym wątku i to pewnie ogólnie całkiem sporo ale w stosunku do całości to nie wiem czy z 1% by z tego wyszedł.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

 

R E K L A M A
aukcja monet