Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 18 Kwietnia 2024, 06:37:25

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Cenzura w Trójce  (Przeczytany 10402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Cenzura w Trójce
« dnia: 17 Maja 2020, 21:22:46 »
Kurczę przecież to się dzieje.Jakieś deja vu czy co?
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 743
    • Blog o półtorakach
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maja 2020, 21:40:40 »
 
74c055eecb0f11ed40a69e26c9c4.jpg.jpgCenzura w Trójce
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Dreptak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 39
  • Zainteresowania: Mennica Elbląska
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maja 2020, 21:44:33 »
Takie, Panie czasy...
Urban dzisiaj w Kurwizji nawet cieciem by nie został ze względu na swoją amatorszczyznę;
Jedno tylko może być pocieszenie - strach przed satyrą to pierwszy krok do upadku reżimu,

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maja 2020, 21:54:24 »
W swojej prostocie strzelili sobie w stopę...Teraz już nawet średnio ogarnięty beneficjent czegoś tam + zrozumie jaka jest cena.Albo może i nie... :-\ 
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 497
    • Probusy
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Maja 2020, 23:37:03 »
W swojej prostocie strzelili sobie w stopę...Teraz już nawet średnio ogarnięty beneficjent czegoś tam + zrozumie jaka jest cena.Albo może i nie... :-\

Obawiam się że lepszy sort był,jest i będzie nieugięty wobec swoich założeń.

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Maja 2020, 13:57:58 »
 Cenzura zadziałała też tutaj  http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,14741.msg109978.html#msg109978, a jakoś nie widziałem "krokodylich łez" i potępienia
 "forumowego reżimu ".

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 801
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Maja 2020, 14:18:14 »
Skoro jest to dział z ogólnymi dyskusjami, to chętnie przedyskutuję ten temat, choć odbiega od głównego tematu.
Cenzura zadziałała też tutaj  http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,14741.msg109978.html#msg109978, a jakoś nie widziałem "krokodylich łez" i potępienia "forumowego reżimu ".

Czy może Pan rozwinąć myśl? Czy podając link do wypowiedzi Pana Lecha Stępniewskiego sugeruje Pan, że to on ocenzurował tamten wątek?
Przyznam się szczerze, że nie rozumiem.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Maja 2020, 14:32:07 »

, że to on ocenzurował tamten wątek?
Przyznam się szczerze, że nie rozumiem.

Wręcz przeciwnie, sugeruję, że to osoba zarządzajaca Forum, zamkając ten wątek, nie dąjac możliwosci swobodnej wypowiedzi i odniesienia się do interlokutorów, w moim mniemaniu popełniła cenzurę. Dokładnie tak samo zadziałoło to w Trójce- przedstawicielom władzy nie spodobał sie paszkwil, więc go usunięto.

« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2020, 14:38:56 wysłana przez Julek C »

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 801
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Maja 2020, 15:05:01 »
Rozumiem Pańską pozycję. Poczuwam się w obowiązku, by wyjaśnić. To ja po dużym wahaniu tymczasowo zamknąłem tamten wątek, ponieważ stracił on sens merytoryczny i zamienił się w pyskówkę. Chodziło mi, za zgodą Triumwiratu, aby ochłonęły emocje. Nawoływania przez Prezesa i mnie do powagi i poszanowania dyskusji nie dały rezultatu
Rozumiem frustracje wszystkich Państwa, którzy chcieli kontynuować wymianę zdań, proszę jednak wziąć pod uwagę, że jakakolwiek dyskusja merytoryczna nie miała tam już miejsca. Były tylko ataki osobiste. Wątek miał być o falsach wystawionych na aukcji, a tymczasem nikt nie polemizował ani nie popierał pozycji autora w tym względzie.
Rozumiem, że ktoś to może widzieć jako cenzurę, ale nie chodziło tu o usuwanie treści, a jedynie niewielką zmianę tonu. Żaden post nie został usunięty. Zaprosiłem wtedy wszystskich, którzy tego chcieli, by skontaktowali się ze mną na PW. Jedna osoba z tego skorzystała.
Jeśli to jest "reżim" i "cenzura", jak Pan był uprzejmy to określić, to przepraszam. Nie takie były tego motywy.
Jestem za wolnością słowa, jestem jednak za tym, by nasza pasja numizmatyczna była wolna od wycieczek osobistych i pyskówek.
W każdym razie tamten wątek został otwarty, a jeśli ktoś chce o tym porozmawiać, to mam madzieję, że Autor nie będzie miał nic przeciwko tej polemice w tym wątku.

P.S. Polecam jeszcze raz przeczytać wpis podsumowujący: http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,14741.msg110028.html#msg110028
« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2020, 15:10:40 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Dreptak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 39
  • Zainteresowania: Mennica Elbląska
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Maja 2020, 15:12:20 »
Dokładnie tak samo zadziałoło to w Trójce- przedstawicielom władzy nie spodobał sie paszkwil, więc go usunięto.
pozwolę się nie zgodzić;
zupełnie czym innym jest zamknięcie dyskusji, której zapis pozostaje na stronach forum;
całkowicie odmienne jest anulowanie wyników przeprowadzonego głosowania tylko dlatego, ze zwycięski utwór (żaden paszkwil nota bene) jest nie po myśli obecnej władzy- przy okazji podając nieprawdziwe powody (rzekomy brak na liście utworów na które można głosować);
a jako, że dotyczy to państwowej instytucji utrzymywanej z naszych, publicznych pieniędzy, na takie postępowanie, nie może być przyzwolenia;

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Maja 2020, 16:07:31 »
Kolejny raz mamy dowód na to, że wątki polityczne nie wnoszą niczego dobrego.

Rozumiem frustracje niektórych osób, ale jeśli miałbym kiedykowliek wprowadzic cenzurę ( a nie wprowadzę ) to zrobiłbym to właśnie na wątki polityczne.

To takie moje osobiste przemyslenia.
jarek

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Maja 2020, 16:16:52 »
Rozumiem Pańską pozycję. Poczuwam się w obowiązku, by wyjaśnić.

Bardzo dziekuję, ja też rozumiem motywy moderatrorów, aby zrobić porządek w tamtej dyskusji, choć uważam, że postąpili niewłaściwie, ale przecież to jest zupełnie normalne, obywatel zawsze neguje motywy władzy, bo ich do końca nie zna, władza może zawsze powiedzieć, że robi to dla dobra obywatela, choć nie do końca rozumie co dla obywatela jest dobre. Historia stara jak świat, wszyscy chcą dobrze, a jakoś nie wychodzi. I nie wyjdzie, nigdy nie wyszło, dlaczego teraz miałoby się udać?


Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Maja 2020, 16:28:51 »
Kolejny raz mamy dowód na to, że wątki polityczne nie wnoszą niczego dobrego.


Nie sposób temu zaprzeczyć, doświadczenia tego forum dobitnie to pokazują. Można politykować do bólu, a i tak każdy z takiej dyskusji wyjdzie pokiereszowany.
« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2020, 16:31:04 wysłana przez Julek C »

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 801
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Maja 2020, 17:16:25 »
Bardzo dziekuję, ja też rozumiem motywy moderatrorów, aby zrobić porządek w tamtej dyskusji, choć uważam, że postąpili niewłaściwie, ale przecież to jest zupełnie normalne, obywatel zawsze neguje motywy władzy, bo ich do końca nie zna, władza może zawsze powiedzieć, że robi to dla dobra obywatela, choć nie do końca rozumie co dla obywatela jest dobre. Historia stara jak świat, wszyscy chcą dobrze, a jakoś nie wychodzi. I nie wyjdzie, nigdy nie wyszło, dlaczego teraz miałoby się udać?

Szczerze mówiąc, nie czuje się jak "władza" ale jak dozorca. Jak w Misiu:
 
dozorca.jpgCenzura w Trójce

i na tym proponuje zaprzestać te dyskusję.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

opal

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 111
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Maja 2020, 18:41:54 »
Pozdrawiam.
Krzysiek

 

R E K L A M A
aukcja monet