Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 14:29:26

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Cenzura w Trójce  (Przeczytany 10338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Maja 2020, 21:03:34 »
Ja, proszę Pana nie jestem pewien nikogo. Dobra wiadomość jest taka, ze wcale nie muszę być "pewien" ani "wiedzieć o nim dosyć", bo nie mam monopolu na świętość ani nieomylność. Dzięki temu zachowuje pozory zdrowia psychicznego.
Wiem jedynie, że o każdym można mówić dobrze lub źle bez zadania sobie trudu sprawdzenia wiadomości. Pozostaje tylko kwestia tego, kto to odbiera i w co decyduje wierzyć. Na szczęście są tez tacy dla których nie wszystko jest białe, bo oficjalne; albo czarne, bo nie pochodzące ze źródeł dyktowanych odgórnie.
Zastanawia mnie ta nagła nagonka na Marka Niedźwiedzkiego, która pojawiła się właśnie w momencie kiedy była potrzebna. Bardzo to wygodne, nieprawdaż?
Nie musi mnie Pan uświadamiać jak było za "komuny", bo temat ten znam aż za dobrze. Tam była jednak jasność: telewizja państwowa - narzędzie propagandy, podobnie radio. Teraz jest trudniej, bo telewizja, choc państwowa, ale ma mieć pozory niezależności, no bo, kurcze, jakaś demokracje się miała wdać. Każdy się musiał w tamtej rzeczywistości znaleźć, jeden był bardziej prawomyślny i temu było lepiej; a drugi nie i było gorzej. Ale to były czasy pogardy, które przecież teraz nie maja miejsca, bo jest demokracja, chyba, że się mylę? No i minęło jakieś 30-parę lat.

Lista przebojów była dla mnie zawsze głownie rozrywka, a tu proszę bardzo, udało się i ja upolitycznić i paru ludzi zgnoić.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Maja 2020, 21:41:09 »
Pamiętam sobotnie wieczory z lista przebojów.Naprawdę to było piękne.Potem to już nie było to co kiedyś ,ale łezka się kręci.Dlatego wk... mnie że jakiś nadgorliwy,tchórzliwy nominowany z nadania jedynej słusznej partii pajac robi coś co wprowadza w zakłopotanie nawet jego  mocodawców.Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.Do tego drugiego dzięki takim fanatykom szybko dojdziemy.
« Ostatnia zmiana: 20 Maja 2020, 21:46:49 wysłana przez Divusric »
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

monbank1

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 377
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Maja 2020, 23:23:18 »
Pamiętam sobotnie wieczoru w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku! Jak to dziwnie brzmi!
Magnetofon kasetowy Grundig z radiem i nagrywanie piosenek zwyżkujących na liście. Te które spadały nie były nadawane w całości.
Maanam, Republika, Dire Straits, to były piękne chwile młodości!
Pozdrawiam, Gerard

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Maja 2020, 00:47:06 »
Pamiętam sobotnie wieczoru w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku! Jak to dziwnie brzmi!
Magnetofon kasetowy Grundig z radiem i nagrywanie piosenek zwyżkujących na liście...
To kiedyś było dla mnie jedno z niewielu źródeł dobrej muzyki.
Tyle, ze miałem radio Elizabeth i magnetofon Aria. ;)
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Maja 2020, 10:51:14 »
Widzę Panowie że pomijacie w ogóle sprawę prowokacji, nie słucham prawie radia, ale jak mi się zarzuca kłamstwo, manipulacje lub coś w tym stylu, to się bronie a nie daję dyla. Kupujesz piękna i drogą monetę, a w domu okazuje się że to fałszywka to co wyrzucasz do kosza czy dochodzisz swego, analogia tej sytuacji. Pomijam fakt że wstawienie do glosowania "Kazika' z śmietanką tych przebojów to już jest sama prowokacja, jak nie nabijanie się ze słuchaczy. Takie moje zdanie. :o :(

Nie sądzę oby to była prowokacja tym bardziej jak Pan pisze z wstawieniem piosenki Kazika.Co Pan ma do Kazika?Są gusta i guściki,o jednych i drugich lepiej nie dyskutować bo to jak dyskusja o kolorze torebki żony:).
Dziwi mnie cała sytuacja i zamieszanie jakie powstało.Piosenka Kazika uderza w prezesa i wydaje się że to było przyczynkiem do poczynań jakiegoś nadgorliwca solidaryzującego się z nurtem głównej parti.Owszem  na przełomie ostatnim lat tez były podobne przypadki ale czas w jakim to całe wydarzenie ma miejsce też nie jest przypadkowy.

Dreptak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 39
  • Zainteresowania: Mennica Elbląska
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Maja 2020, 12:09:19 »
.Owszem  na przełomie ostatnim lat tez były podobne przypadki ale czas w jakim to całe wydarzenie ma miejsce też nie jest przypadkowy.

nieprzypadkowe jedynie o tyle, że Kazik zawsze komentuje aktualne wydarzenia (przypomnę choćby jego "Wałęsa, oddaj 100 milionów")i jest tak samo krytyczny wobec każdej opcji będącej przy korycie;
można go nie lubić jako artysty, ale na pewno nie można mu zarzucić, że jest tubą propagandową jakiejkolwiek siły politycznej;

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Maja 2020, 14:28:11 »
J
Nie musi mnie Pan uświadamiać jak było za "komuny", bo temat ten znam aż za dobrze. Tam była jednak jasność: telewizja państwowa - narzędzie propagandy, podobnie radio. Teraz jest trudniej, bo telewizja, choc państwowa, ale ma mieć pozory niezależności, no bo, kurcze, jakaś demokracje się miała wdać. Każdy się musiał w tamtej rzeczywistości znaleźć, jeden był bardziej prawomyślny i temu było lepiej; a drugi nie i było gorzej. Ale to były czasy pogardy, które przecież teraz nie maja miejsca, bo jest demokracja, chyba, że się mylę? No i minęło jakieś 30-parę lat.

Niestety, Polska przestala byc w grupie krajow "consolidated democracy" is przeszla do grupy "semi consolidated democracy":
https://notesfrompoland.com/2020/05/06/poland-no-longer-rated-as-full-democracy-in-new-freedom-house-index/

Tomasz
Pozdrowienia, Tomasz

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Maja 2020, 17:44:13 »

Niestety, Polska przestala byc w grupie krajow "consolidated democracy" is przeszla do grupy "semi consolidated democracy":
https://notesfrompoland.com/2020/05/06/poland-no-longer-rated-as-full-democracy-in-new-freedom-house-index/

No to mamy problem zdiagnozowany, ale można przyjrzeć się bliżej " lekarzom", bo przecież Ferdek Kiepski też twierdził, że w Polsce nie ma pracy dla ludzi a jego wykształceniem i wielu w to uwierzyło.
Artykuł fundacji NOTES FROM POLAND:
https://notesfrompoland.com/2020/05/06/poland-no-longer-rated-as-full-democracy-in-new-freedom-house-index/

już same komentarze dają do myślenia.

Powiązania fundacji NOTES FROM POLAND( dane publiczne z KRS):
fnp.pngCenzura w Trójce


I centralna postać tej sieci
https://opinie.wp.pl/jonathan-ornstein-polska-musi-uczciwie-podejsc-do-swojej-historii-zydzi-rowniez-6228033680533633a?nil=


Przez 10 minut zabawiłem się w dziennikarza śledczego, i jestem po prostu zdołowany.


« Ostatnia zmiana: 22 Maja 2020, 18:25:59 wysłana przez Julek C »

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Maja 2020, 18:27:15 »
To jak moja wycieczka na Hel. Po prawej szambo, po lewej szambo a po środku wąskie pasmo lądu. Tyle, że na Helu było morze.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Maja 2020, 19:01:31 »

Niestety, Polska przestala byc w grupie krajow "consolidated democracy" is przeszla do grupy "semi consolidated democracy":
https://notesfrompoland.com/2020/05/06/poland-no-longer-rated-as-full-democracy-in-new-freedom-house-index/

No to mamy problem zdiagnozowany, ale można przyjrzeć się bliżej " lekarzom", bo przecież Ferdek Kiepski też twierdził, że w Polsce nie ma pracy dla ludzi a jego wykształceniem i wielu w to uwierzyło.
Artykuł fundacji NOTES FROM POLAND:
https://notesfrompoland.com/2020/05/06/poland-no-longer-rated-as-full-democracy-in-new-freedom-house-index/

już same komentarze dają do myślenia.

Powiązania fundacji NOTES FROM POLAND( dane publiczne z KRS):
fnp.pngCenzura w Trójce


I centralna postać tej sieci
https://opinie.wp.pl/jonathan-ornstein-polska-musi-uczciwie-podejsc-do-swojej-historii-zydzi-rowniez-6228033680533633a?nil=


Przez 10 minut zabawiłem się w dziennikarza śledczego, i jestem po prostu zdołowany.

To jest z organizacji Freedom House.
Wystraczy przeczytac pierwsze zdanie:  "Poland has again fallen in the annual index of democracy compiled by Freedom House, a US-based NGO"

Nie ma nic wspolnego z jakims tak "notes from Poland" czy innymi stronami,

Tomasz
Pozdrowienia, Tomasz

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Maja 2020, 21:07:49 »
Teraz to ja nie rozumiem.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Maja 2020, 22:26:09 »
Po prostu nie chcialo mi sie szukac publikacji z "Freedom House" i wkleilem pierwszy lepszy artykul, ktory o tym fakcie wspomnial - nic wiecej.

Tomasz
Pozdrowienia, Tomasz

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Maja 2020, 00:52:48 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Września 2020, 19:40:21 »
... Hehe. A no to, że nie będzie porządnych programów i muzyki. Np. takiej:


cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Cenzura w Trójce
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Września 2020, 19:53:57 »
Troche za bardzo mi ten Dzem przypomina to:
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

 

R E K L A M A
aukcja monet