Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 00:33:14

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Borne Sulinowo  (Przeczytany 5197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

trojak79

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 153
    • PAJACYK
Borne Sulinowo
« dnia: 24 Stycznia 2010, 11:42:47 »
"Borne Sulinowo było zawsze owiane tajemnicą. Całe miasto zbudowane zostało od podstaw przed II wojną światową dla potrzeb niemieckiego Wehrmachtu. Gdy obiekt przejęli Rosjanie, Borne Sulinowo stało się najpilniej strzeżoną bazą Północnej Grupy Wojsk Armii Czerwonej."

Dzisiaj znalazłem artykuł, który przypomniał mi o wyprawie odbytej przeze mnie kilka lat temu. Była to wyprawa do Bornego Sulinowa. Artykuł tutaj: http://przewodnik.onet.pl/38,1660,1594815,0,1,artykul.html

Mieścina jest niesamowita! Lasy obfitują w wojskowe instalacje a jezioro bogate jest w "skarby" zatopione przez radzieckich żołnierzy. Jeśli ktoś nurkuje - polecam miejscowe wody. Nie daleko miasta, w środku lasu istnieje duże osiedle, które wyludniło się w ciągu jednej nocy. Wszyscy żołnierze na mocy rozkazu opuścili je z całymi rodzinami. Osiedle było samowystarczalne. Znajdowały się tam sklepy, biblioteka, kino, magazyny żywności itd. Wszystko po to aby odizolować to miejsce. Byłem tam 10 dni z kolegami - miłośnikami militariów. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z wypadu zachęcając Was do odwiedzin Bornego Sulinowa.

trojak79

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 153
    • PAJACYK
Odp: Borne Sulinowo
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Stycznia 2010, 11:45:23 »
Jeszcze kilka zdjęć:

Cerberiusz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
Odp: Borne Sulinowo
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Stycznia 2010, 01:04:26 »
"a jezioro bogate jest w "skarby" zatopione przez radzieckich żołnierzy. Jeśli ktoś nurkuje - polecam miejscowe wody
Możesz coś więcej na ten temat? Tak się składa, że nurkowanie to moje drugie (a może pierwsze) hobby.
Pozdrawiam
Cerberiusz

trojak79

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 153
    • PAJACYK
Odp: Borne Sulinowo
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Stycznia 2010, 08:27:34 »
"a jezioro bogate jest w "skarby" zatopione przez radzieckich żołnierzy. Jeśli ktoś nurkuje - polecam miejscowe wody
Możesz coś więcej na ten temat? Tak się składa, że nurkowanie to moje drugie (a może pierwsze) hobby.

Jezioro jest głębokie, nie pamiętam jak głębokie ale można to sprawdzić. Żołnierze poruszający się po tych wodach często używali ciekawych przedmiotów jako cum a te łubiły się zrywać. Na zdjęciu powyżej widać paczkę zapalników wyciągniętą z dna. Ja na militariach się nie znam, ale moi koledzy bardzo się podniecają wyjeżdżając do Bornego Sulinowa. Zawsze wyciągają z wody worki fantów...

 

R E K L A M A
aukcja monet