Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 25 Kwietnia 2024, 10:15:29

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pokazywanie kolekcji  (Przeczytany 5038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yuan you

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • cicha iluminacja
  • Zainteresowania: keszówki
Odp: Pokazywanie kolekcji
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Maja 2020, 17:51:30 »
Przypomina mi to opis z lat 80 przez Krzysztofa Jaroszyńskiego

21:42  ;D Akurat to wczoraj wspominkowo oglądałem




khubeo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 688
Odp: Pokazywanie kolekcji
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Maja 2020, 17:56:46 »
Wątek skręca trochę w stronę dowcipów o policjantach, więc też pozwolę sobie przytoczyć małą opowiastkę z tłem numizmatycznym. Kilkanaście lat temu miałem w domu wizytę policji po tym, jak sprzedałem na allegro jakąś rosyjską monetę. Kupcem okazał się człowiek, który ponoć nielegalnie wywoził różne rzeczy na wschód i dwaj panowie po cywilu musieli mnie z tego powodu sprawdzić i przesłuchać. Obyło się bez przeszukania, musiałem jedynie w ich obecności pogrzebać w archiwum swoich aukcji allegro i sprawdzić, czy nie miałem kontaktu z użytkownikami o podawanych mi nickach. Wizytę zapamiętałem jednak głównie z zupełnie innego powodu. Miałem w pokoju trochę różnego sprzętu audio i rozmowa po zakończeniu spraw służbowych przeszła na ten temat - jakie firmy, jakie kolumny, wzmacniacze, jak co gra itd. Dość znaną marką sprzętu audio jest JBL, a traf chciał, że w pokoju miałem również akwarium, pod którym stał filtr wody także marki JBL (przypadkowa zbieżność nazw). No i tak sobie rozmawiamy o kolumnach, a jeden z panów policjantów zerkał długo na ten filtr z wystającymi wężykami wody, aż w końcu mówi - a ten głośnik jaki dziwny... I kable jakie nietypowe!
Filtr wygląda tak:

 
filtr.jpgPokazywanie kolekcji

 

R E K L A M A
aukcja monet