Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 09:29:57

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 16 aukcja WDA  (Przeczytany 7662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lamotro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 48
Odp: 16 aukcja WDA
« Odpowiedź #45 dnia: 31 Maja 2020, 13:47:47 »
Co do plastików - nic do nich nie mam, jeśli klient chce mieć monety w plastikach dla mnie okej, ale jeśli jeden dom aukcyjny podkupuje monetę od innego domu aukcyjnego po to, żeby po zapakowaniu w słab sprzedać za kilkukrotność kwoty wyłożonej za monetę to jest dla mnie żenujące. Ostatnimi czasy mam wrażenie, że e-aukcje wcn-u są takim rynkiem pozyskania walorów dla mniej zaradnych domów aukcyjnych. Duża część co ładniejszych egzemplarzy jest wyłapywania, ładuje w slabach i jest wystawiana na aukcjach domów pod własnym szyldem.

Ale przecież praktycznie cała oferta monet Zakonu z ostatnich aukcji WDA był kupiona w WCN lub u innych sprzedawców, umyta, zapakowana w plastik i oferowana jako max nota. WDA ma po prostu taki model biznesowy. Kupuje monety, które są dość lub bardzo popularne i dla kolekcjonerów tematu często nieatrakcyjne i sprzedaje jako MSy 5-10 razy drożej. O ile sprzedaje...

Fryderyk
https://wcn.pl/archive/146581?q=frydery+saski&page=2
umyty i zapakowany
https://onebid.pl/pl/auction/393/lot/16/r-zakon-krzyzacki-fryderyk-saski-1498-1510-grosz-r3
Tak na marginesie ciekawy ten "stan menniczy" skoro moneta ma korozję...

Jan
https://wcn.pl/archive/146582?q=tiefen+grosz
umyty i zapakowany
https://onebid.pl/pl/auction/892/lot/103/r-zakon-krzyzacki-jan-von-tiefen-1489-1497-grosz-r3

I tak można by dalej.
No i chyba jednak "ceny minimalne" nie zostały osiągnięte skoro monety wracają jak bumerang
Pozdrawiam


eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: 16 aukcja WDA
« Odpowiedź #46 dnia: 31 Maja 2020, 14:08:07 »
(...) próbach wpływania na zmianę mojego tekstu/zdjęć
Z ciekawości - może Pan podać przykład jakie to były ekhm.. "próby"? :)

Nie chce tematu roztrząsać publicznie, ale nie było to nic przyjemnego.
W każdym razie, musiałem wykonać kilka wysiłków z zakresu IT, żeby odzyskać pełną sprawność (mojej?) strony...
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

medieval K

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 195
Odp: 16 aukcja WDA
« Odpowiedź #47 dnia: 31 Maja 2020, 22:34:55 »
(...) próbach wpływania na zmianę mojego tekstu/zdjęć
Z ciekawości - może Pan podać przykład jakie to były ekhm.. "próby"? :)

Nie chce tematu roztrząsać publicznie, ale nie było to nic przyjemnego.
W każdym razie, musiałem wykonać kilka wysiłków z zakresu IT, żeby odzyskać pełną sprawność (mojej?) strony...
Szanowny Kolego  eleniasz może jednak lepiej nie ,,roztrząsać publicznie tematu" zastanawia mnie jedynie czy  ,,error 500 /509 "  pojawił się przypadkowo czy celowo ze dwie godziny po naszej dyskusji na ten temat ,gdzie pisze się o każdej firmie nie tylko o tej jak coś jest nie tak  ps.ciesze się ,ze strona działa -przeczytałem jeszcze raz tamten bardzo ciekawy wpis plus komentarze .Pozdrawiam



eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: 16 aukcja WDA
« Odpowiedź #48 dnia: 01 Czerwca 2020, 07:23:47 »
(...) próbach wpływania na zmianę mojego tekstu/zdjęć
Z ciekawości - może Pan podać przykład jakie to były ekhm.. "próby"? :)

Nie chce tematu roztrząsać publicznie, ale nie było to nic przyjemnego.
W każdym razie, musiałem wykonać kilka wysiłków z zakresu IT, żeby odzyskać pełną sprawność (mojej?) strony...
Szanowny Kolego  eleniasz może jednak lepiej nie ,,roztrząsać publicznie tematu" zastanawia mnie jedynie czy  ,,error 500 /509 "  pojawił się przypadkowo czy celowo ze dwie godziny po naszej dyskusji na ten temat ,gdzie pisze się o każdej firmie nie tylko o tej jak coś jest nie tak  ps.ciesze się ,ze strona działa -przeczytałem jeszcze raz tamten bardzo ciekawy wpis plus komentarze .Pozdrawiam

Nie jestem specem od hakerstwa i nie czuję się upoważniony do publicznego łączenia tych dwóch spraw.
W moim przypadku "nikogo za rękę nie złapałem", więc tylko stwierdziłem fakt i mam na ten temat własne przemyślenia.
Ewentualne wnioski zostawiam dla osób, które się na tym znają...
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

 

R E K L A M A
aukcja monet