Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 10:30:56

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Medal nagrodowy Uniwersytetu w Lozannie  (Przeczytany 1151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

turpis

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
Medal nagrodowy Uniwersytetu w Lozannie
« dnia: 07 Czerwca 2020, 00:13:03 »
Podczas archiwizacji zbiorów natknąłem się na medal, przy opisie którego nie spodziewałem się większych kłopotów. Okazuje się jednak, że nie jestem w stanie znaleźć o nim bardziej szczegółowych informacji. W wyszukiwarce wyskakuje klika sztuk w trumnach, zarówno z Lozanny jak i Berna, wg tego samego wzoru, opisane numerami katalogów MH i SM, których też nie potrafię zidentyfikować. Jedyna publikacja, którą znalazłem w tym temacie to artykuł "Médailles de prix de l'Académie de Lausanne"; Lavanchy, Ch.; Revue historique vaudoise (1948). Gdyby była to praca w języku angielskim albo niemieckim nie miałbym problemów. Niestety dostępna mi wersja to słabej jakości skan artykułu napisanego po francusku. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w identyfikacji mojego krążka:

Aw: Herb kantonu Vaud z wieńcem i wstęgą, ACADEMIE - DE LAUSANNE, Rw: Mężczyzna przycinający drzewo/szczepiący krzewy, z boku kosz, na dole z prawej sygnatura C, CULTURA MITESCIT, w odcinku PRÆM•DILIG; 27,4mm, 7,13g.

Z góry dziękuję za podpowiedzi!  :)

Jac

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 96
Odp: Medal nagrodowy Uniwersytetu w Lozannie
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Czerwca 2020, 11:34:28 »
Skrót MH to Albert Meier, Gottfried Häusler - Die Schulprämien der Schweiz, 1991

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Medal nagrodowy Uniwersytetu w Lozannie
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwca 2020, 21:25:23 »
Chętnie pomogę z opisem po francusku.

 

R E K L A M A
aukcja monet