Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 12:56:10

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: id greka  (Przeczytany 4668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
id greka
« dnia: 16 Czerwca 2020, 07:30:57 »
Mam problem z id. tej monetki , może ktoś kojarzy , na rewersie jakby latarnia , czy obelisk ?

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 946
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: id greka
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwca 2020, 08:24:33 »
Witam
Moneta wygląda mi na Ilyryjski brązik z głową Apolla w wieńcu laurowym i jego kolumną na rewersie.
Ale może też to być coś kompletnie innego.
Pozdrawiam - Bebek2006
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwca 2020, 10:16:08 wysłana przez Bebek2006 »
Pozdrawiam
Karol

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: id greka
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwca 2020, 19:03:02 »
Dzięki za kierunek - poszukam, sprzedawca sugerował Ambrakię , ale w tym kierunku nic podobnego nie namierzyłem.

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: id greka
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpnia 2020, 13:33:52 »
Znalazłem -Thessalonica AE 17mm. Diademed głowa Artemidy po prawej / QESSALO-NIKAEON , kołczan, monogramy po lewej. SNGCop 358, Moushmov 6600
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpnia 2020, 13:37:52 wysłana przez ram17 »

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: id greka
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpnia 2020, 17:08:52 »
Tym razem wydawało by się że łatwo da się namierzyć , a jednak nie mogę , nie potrafię ?,
nawet władcy nie mogę określić , nastawiałem się na Heliogabala, ewentualnie na Caracallę , w obu przypadkach poległem , nie wspomnę o mennicy- mieście , jakoś to czytanie tej greki mi nie idzie  >:(
pomoże ktoś chociaż w ukierunkowaniu - nie jest moim zamiarem trwonienie czyjegoś czasu , może z podpowiedziami będzie mi łatwiej namierzyć to coś .

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 946
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: id greka
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpnia 2020, 20:32:14 »
Witam
To będzie to:
https://auctions.bertolamifinearts.com/en/lot/56588/elagabalus-bronze-ionia-sardis-ad-/
Ale lepiej niech ktoś na nią jeszcze zerknie
Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam
Karol

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: id greka
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sierpnia 2020, 20:45:37 »
Witam
To będzie to:
https://auctions.bertolamifinearts.com/en/lot/56588/elagabalus-bronze-ionia-sardis-ad-/
Ale lepiej niech ktoś na nią jeszcze zerknie
Pozdrawiam serdecznie.


Nie ma na co patrzeć, moneta którą kolega ram17 pokazał jest ewidentym falsem, dokładną kopią( odlewem całego krązka) monety z aukcji  Beretolami .

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: id greka
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Sierpnia 2020, 21:48:49 »
Dzięki Bobek za namiar , dzięki Julek za opinie , choć popsułeś mi humor  ;) :), następny fals do kolekcji  ;).
Co nagle to po diable, tak to się kończy , zasadzałem się na sesterca Wespazjana, ale jak to bywa spóźniłem się minutkę , a ta aukcja się akurat kończyła , to se klepnąłem ją  ::), chociaż wiedziałem i trzymałem się zasady że Cypryjczykom nie należy ufać , tyle że to spostrzegłem dopiero po fakcie  >:(
Pozdrawiam

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: id greka
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Sierpnia 2020, 11:29:11 »
masz juz jakis wyniki falsy do orginałow w kolekcji ? :D
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: id greka
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Sierpnia 2020, 15:52:41 »
 :) A i owszem, odliczając te z epoki, i 2 szt. które kupiłem świadomie , będzie tego około 1,5 % , tak że już baza dot tworzenia kolekcji oryginał -fals jest  ;)

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: id greka
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Sierpnia 2020, 17:53:11 »
Niech pierwszy rzuci kamieniem, ten kto nigdy nie kupił falsa. To się oczywiście musi zdarzać na poczatku naszej pasji, ale ten stosunek falsów do oryginałów powinien z czasem się zmniejszać ( przynajmniej u mnie tak było). Obawiam się, że jeśli nie skoncenrtujesz się na jakimś konkretnym kierunku w antyku, to ten stosunek bedzie wzrastał na korzyść falsów. Wiem, że w antyku wszystko jest ciekawe , też tak  miałem, ale prawdziwą satysfakcję poczułem dopiero gdy wgryzłem się dokładnie w konkretny okres - panowanie.
Pozdrawiam
Janusz
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2020, 20:08:29 wysłana przez Julek C »

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: id greka
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Sierpnia 2020, 13:08:09 »
Dziś taki Septimius z Aresem na rewersie, do analizy, z Petraea , Rabbathmoba , tak przynajmniej podejrzewam ?, choć mam zastrzeżenia do tych 3 liter na rewersie które nijak mi nie pasują do liter jakich można by się tam spodziewać ? , a przez to i Septimius staje się trochę podejrzany ? ale inna opcja chyba raczej nie wchodzi w grę ,bo Didius raczej mało prawdopodobny. A może jestem tylko trochę przewrażliwiony i wszystko gra z pierwszą wersją ?

















« Ostatnia zmiana: 08 Sierpnia 2020, 13:28:50 wysłana przez ram17 »

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: id greka
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Sierpnia 2020, 13:48:48 »
Szanowny kol.ram17 mógłbym sie dowiedziec jakim kryterium kieruje sie Pan przy zakupie monet.Odnoszę wrażenie że bierze Pan wszystko jak leci a potem próbuje Pan to rozkminic z efektem rzekłbym słabym.Oczywiście forum służy tu pomocą i czasem udaje się uporac z tym co Pan kupił a dla Pana samego stanowi zagadkę.

Pozdrawiam Maciej

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: id greka
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Sierpnia 2020, 13:55:35 »
Dziś taki Septimius z Aresem na rewersie, do analizy, z Petraea , Rabbathmoba , tak przynajmniej podejrzewam ?, choć mam zastrzeżenia do tych 3 liter na rewersie które nijak mi nie pasują do liter jakich można by się tam spodziewać ? , a przez to i Septimius staje się trochę podejrzany ? ale inna opcja chyba raczej nie wchodzi w grę ,bo Didius raczej mało prawdopodobny. A może jestem tylko trochę przewrażliwiony i wszystko gra z pierwszą wersją


Twoja moneta na pewno pochodzi z nieprawego łoża, prawdopodobnie jest to arabska imitacja monety z Rabbathmoba , coś takiego jak tu.
https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=1625&lot=342
image00342.jpgid greka


lub ta
https://www.acsearch.info/search.html?id=3330297
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpnia 2020, 14:12:25 wysłana przez Julek C »

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: id greka
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Sierpnia 2020, 14:18:48 »
Dzięki Julek ,  oczywiście tego Didiusa nie brałem na poważnie, to tylko było skojarzenie z fizjonomią na awersie, która lekko zalatuje jednak Didiusem , w połączeniu z zbarbaryzowanym rewersem , też mi to zalatywało bękartem  ;).
Acha , i mimo że to bękart z nieprawego łoża , to nie żałuję zakupu .
Pozdrawiam

 

R E K L A M A
aukcja monet