Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 06:03:49

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: id greka  (Przeczytany 4672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: id greka
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Sierpnia 2020, 23:34:16 »
Szanowny kol.ram17 mógłbym sie dowiedziec jakim kryterium kieruje sie Pan przy zakupie monet.Odnoszę wrażenie że bierze Pan wszystko jak leci a potem próbuje Pan to rozkminic z efektem rzekłbym słabym.Oczywiście forum służy tu pomocą i czasem udaje się uporac z tym co Pan kupił a dla Pana samego stanowi zagadkę.

Pozdrawiam Maciej
Odpowiem koledze , bo nam dobry humor  :), przepraszam że dopiero dziś , ale tak się ułożyło  ;).W sobotę prowadziłem córkę do ołtarza, ale nim to się stało miałem w domu 7 kobitek , 3 moje + fryzjerki , kosmetyczki itp., po pewnym czasie już nie wiedziałem co że sobą zrobić w tym babińcu  ;), dlatego powstał ten wątek z tą monetą. Ale wracając do tematu , lubię rozkminiać ,ale lubię też przedyskutować to co rozgryzłem lub jeszcze nie, gdy mam jakieś wątpliwości . Nie mam też tendencji do wpadania w samo zachwyt z powodu rozwikłania zagadek - piszesz z efektem słabym , niech będzie że słabym , choć z trzech monet w tym wątku, dwie przecież sam rozgryzłem , do trzeciej dałem wskazanie na możliwego cesarza.
 Co do kryterium, to klasyka - poczet , ale na kocówce jak każdy się orientuje jest już  trudno więc zaczęły rozszerzenia na prowincjuszy , doszły też Greckie w tym wypadku chodzi głównie o miejsca urlopowe , o które zahaczyłem , oraz spora baza republiki , którą uzupełniam na razie tylko rocznikowo , chociaż nie zawsze jestem w tym konsekwentny . Tak by to wyglądało i nie zamierzam radykalnie tego zawężać , do jednego czy kilku cesarzy lub do jakiegoś wąskiego  kilkuletniego okresu.
Pozdrawiam

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: id greka
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Sierpnia 2020, 08:19:15 »
no to obserwując posty, miałem całkiem inne wyobrazenie o tej kolekcji.. a z drugiej strony  jak sie trafia tyle falsó w tym co pytasz to ciekawe ile jest w całej kolekcji :D :D
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: id greka
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Sierpnia 2020, 08:45:46 »
Na temat falsòw już pisałem ile ich jest, co jest wpisane w ryzyko, zwłaszcza gdy się wchodzi na nieznane ścieszki, świerze rozszeżenia, dla tego też je wrzucam do przeanalizowania, ale też falsy z epoki, naśladownictwa, czasami kupuję świadomnie.

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: id greka
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Sierpnia 2020, 16:36:06 »

W sobotę prowadziłem córkę do ołtarza,

Moje szczere gratulacje, jak to się mówi: baba z wozu, koniom lżej  ;). Bardzo mi się podoba w Twojej postawie takie pozytywne podejście do krytyki. Mam nadzieję, że będziesz dalej powiększał kolekcję, ale powtórzę : prawdziwą satysfakcję poczułem dopiero, gdy wgryzłem się dokładnie w konkretny okres - panowanie.
 Jestem pewien, że kiedyś dotrzesz do tego etapu w zamiłowaniu do antyczego mennictwa.
Janusz

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: id greka
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Sierpnia 2020, 13:02:03 »
Chyba słabo znasz baby  ;), córunia wymyśliła dom do postawienia , najlepiej żeby stanął , do grudnia w tanie surowy  :D, tak że koń musi dalej ciągnąć ten wózek  ;).
Dziś mam do potwierdzenia takie moje wypociny  ;)
1- Philippos V . z Posejdonem i Prorą - HGC 3. 1084
2- IONIA Kolophon , z Apollo i jezdzcem w prawo trzymającym spear  - SNG Cop 166

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: id greka
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Sierpnia 2020, 14:43:36 »
cd.
3- Lydia ae chalkus
https://www.acsearch.info/search.html?id=3788239
4- tu bym prosił o wsparcie

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: id greka
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Sierpnia 2020, 19:17:41 »
Nowa zagwozdka , choć to raczej nie Grek  ? , wziąłem to z ciekawości za 2 funciaki , choć sprzedawca sugerował  że może to być i współczesny fals , a sam nie ma pojęcia co to. Trochę podczyściłem i też jestem głupi co to może być ? , lekko miseczkowate do rewersu, metal ? srebrno podobny , ale nie srebro , lekko naciąłem rant , na drugi dzień ściemniało to miejsce , ale da się zauważyć miejscami odcienie brązu. Może ktoś potrafi odczytać to co jest na rewersie , bo ja nie mam zielonego pojęcia co tam jest zapisane ? choć już próbowałem z różnymi alfabetami .

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: id greka
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Sierpnia 2020, 12:57:29 »
. Może ktoś potrafi odczytać to co jest na rewersie , bo ja nie mam zielonego pojęcia co tam jest zapisane ? choć już próbowałem z różnymi alfabetami .

Po co odczytywać jakieś gryzmoły na jakimś fantazyjnym falsie, może tam być napisane np: WITAJ JELENIU w dialekcie serbsko greckim  ;).

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: id greka
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Sierpnia 2020, 13:56:26 »
hahahahaha.....  :D :D :D :D
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: id greka
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Sierpnia 2020, 18:31:28 »
. Może ktoś potrafi odczytać to co jest na rewersie , bo ja nie mam zielonego pojęcia co tam jest zapisane ? choć już próbowałem z różnymi alfabetami .

Po co odczytywać jakieś gryzmoły na jakimś fantazyjnym falsie, może tam być napisane np: WITAJ JELENIU w dialekcie serbsko greckim  ;).
Może fals, może fantazyjny, może być że ja to jeleń  ;), ale to fajne zwierzak , więc się nie obrażę .
Tyle że w mojej ocenie , po spokojnym pod drapywaniu moniaka, wychodzi mi że to nie jest współczesny produkt , chociaż  skład metalu jest dziwny , ale z takowym już się spotkałem , i nie chodzi mi o jakiś nie pewny zakup , gdzie wszystkiego się można spodziewać. Dobra , jest problem z fantazyjnym zapisem, to może spróbujemy z innej beczki, chodzi o fryzurę , sposób spięcia włosów z tyłu głowy , u postaci z rewersu , ten niby kijek za głową , gdzieś już takie spięcie włosów widziałem , nie pamiętam czy na monecie czy fotce , szkicu ,filmie , ludzi którzy się tak nosili , a tym bardziej w jakim rejonie i czasie ? . Co do płci tej postaci , to na tą chwilę jestem skłonny założyć że to kobieta, która trzyma chyba orła w prawym ręku /analogicznie jak u Zeusa /, na czym siedzi i co z lewą ręką , nie będę gdybał, bo nie jestem jeszcze pewny, tak samo jak z zapisem z awersu.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: id greka
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Sierpnia 2020, 20:09:06 »
Panowie, trochę powagi i rozwagi.
Albo jest to współczesny fals i wtedy nie ma czego rozważać, bo jest to produkt fantazyjny; albo jest to autentyk i analiza kol. ram17 może być ciekawa.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: id greka
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Sierpnia 2020, 20:48:25 »
Panowie, trochę powagi i rozwagi.
Albo jest to współczesny fals i wtedy nie ma czego rozważać, bo jest to produkt fantazyjny; albo jest to autentyk i analiza kol. ram17 może być ciekawa.

Wydaje mi się, że mój przekaz, choć żartobliwy, był jasny, ale doprecyzuję- moim zdaniem jest to współczesny falsyfikat inspirowany monetą Lucjusza Werusa bitą w syryjskiej Gerasie, ale jak ktoś ma inne zdanie, to może analizować dalej.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpnia 2020, 16:46:38 wysłana przez Julek C »

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: id greka
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Sierpnia 2020, 21:17:30 »
Panowie, trochę powagi i rozwagi.
Panie Jacku, a jak sobie wyobraża Pan poważną dyskusję o n-tym elemencie kolekcji "kupiłem sobie szrocika za funciaka, powiedzcie mi, co to jest"? Szczególnie, kiedy już chyba każdy na poważnie traktujący swoje hobby miłośnik antyku z tego forum usiłował kolekcjonerowi wytłumaczyć, dokąd takie kolekcjonowanie prowadzi.
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpnia 2020, 21:35:25 wysłana przez DzikiZdeb »

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: id greka
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Sierpnia 2020, 22:25:37 »
Oczywiście, moja prośba była skierowana do wszystkich, łącznie z kol. Ram17.
Proszę o stosowanie trzeźwej oceny. Nikt chyba nie chce być tym użytkownikiem, którego posty są ignorowane.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: id greka
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Sierpnia 2020, 17:03:37 »
Panie Jacku, akurat w tym przypadku uważam, że pańska interwencja jest niepotrzebna, my z kolegą ram17 przkomarzamy się od jakiegoś czasu i jak on sam napisał nikt na nikogo się nie obraża, ja pisałem, że jeszcze nie zna się dobrze na monetach, on, że ja nie znam się na babach :). Ja widzę w nim potencjał, dociekliwość  i pewien pokład pokory, niezbędny w kolekcjonowaniu monet, i cały czas będę wywierał presję aby skupił się na priorytetach, czyli wiedzy i doświadczeniu, a nie przez cały czas - na rozpoznaniu walką.

 

R E K L A M A
aukcja monet