Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 26 Kwietnia 2024, 04:58:28

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: proszę o id  (Przeczytany 724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Damiancio1989

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
  • Zainteresowania: Interesuje się i zbieram wczesno srednioeieczne denary slaskie
proszę o id
« dnia: 26 Czerwca 2020, 22:00:59 »
Witam chciałem zapytać bo juz dlugi czas trzymam w zbiorze denara wrocławskiego przypisywany Bolesławowi krzywoustemu
AV. Znak w kształcie krzyża złożony z literi IS w krztalcie swastyki a RV.gdzie zawsze jest glowa na wprost z napisem IOHannizl a w tym denarze jest inne wyobrazenie tylko z tej strony jest nie dobita i tak dobrze nie widać ale mi się wydaje że tam jest glowa księcia Władysława hermana ale nie jestem pewny i chcialem się zapytac czy juz takie denary się trafiały czy to jest unikat
Pozdrawiam

husyta74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 590
  • Zainteresowania: wczesne średniowiecze + mennictwo śląskie
Odp: proszę o id
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwca 2020, 22:31:39 »
Witam, niewiele na monecie widać, głowy jak na denarach Hermana tym bardziej... Proszę pokazać drugą stronę monety oraz podać wymiary i wagę - to ważne przy identyfikacji.

Pozdrawiam,
Waldek
Naukę buduje się z faktów tak jak dom buduje się z cegieł, ale samo nagromadzenie faktów nie jest jeszcze nauką, podobnie jak kupa cegieł nie jest domem. 

Henri Poincaré

Damiancio1989

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
  • Zainteresowania: Interesuje się i zbieram wczesno srednioeieczne denary slaskie
Odp: proszę o id
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Czerwca 2020, 23:49:57 »
Wlasnie słabo widac wiem srednica fi 14mm waga  0.70

husyta74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 590
  • Zainteresowania: wczesne średniowiecze + mennictwo śląskie
Odp: proszę o id
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwca 2020, 00:37:18 »
Niestety, poza tym, że jest to denar wrocławski B. Krzywoustego niewiele więcej mogę powiedzieć...  innych wizerunków nie było, więc nie spodziewałbym się nic innego poza schematyczną głową na wprost, typową dla tych monet.
Pozdrawiam,

Waldek
Naukę buduje się z faktów tak jak dom buduje się z cegieł, ale samo nagromadzenie faktów nie jest jeszcze nauką, podobnie jak kupa cegieł nie jest domem. 

Henri Poincaré

Damiancio1989

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
  • Zainteresowania: Interesuje się i zbieram wczesno srednioeieczne denary slaskie
Odp: proszę o id
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Czerwca 2020, 01:41:31 »
Ja mam kilka sztuk roznych z glowa ale ten ma inne wyobrazenie calkowicie  widac na nim 2 litery s kolo siebie potem jest litera l no i widac na nim 3 gwiazdki na zdjęciu tego nie widać by trzabylo ta monetke trzymać w ręku trudno zostanie ta tajemnica ale może kiedyś się pojawi tak z góry dzięki za pomoc pozdrawiam

 

R E K L A M A
aukcja monet