Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 11:11:59

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Denary Warneńczyka  (Przeczytany 1215 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Denary Warneńczyka
« dnia: 06 Listopada 2020, 20:34:44 »
Zakończyła się aukcja trzech denarów Warneńczyka. Monety są bez najmniejszego prześwitu innych metali. Zastanawiam się, co nie pozwala tym innym metalom ujawnić swojej obecności na powierzchni monety. Waszym zdaniem jest to srebrna powłoka z epoki, czy może ma ktoś podejrzenia podobne do moich, że to srebrzanka z puszki z marketu budowlanego. Może nawet coś innego, ale nie srebro z XV w.
Sam wygląd monet, wytarcie, marnie zachowane detale i dziury na powierzchni mnie nie przekonują co do oryginalności srebra- bez najmniejszego ubytku. Myślę że to jest tak, jak z samochodami od Niemca. Niby bezwypadkowe, ale dwa centymetry farby musi być. Fura w wersji S(port), RS, czy tak jak w przypadku monet ≈ MS.

https://allegro.pl/oferta/wladyslaw-warnenczyk-denary-trzy-odmiany-9866301064?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

dukatkg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 601
Odp: Denary Warneńczyka
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopada 2020, 11:28:29 »
Mocno prześwietlone zdjęcie - monety ze słabą, wytrawioną powierzchnią.
monetydawne.pl - nowy portal numizmatyczny, polecam :)

Mandaryn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 608
  • Legitymacja: 121
Odp: Denary Warneńczyka
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopada 2020, 11:47:54 »
Ta wytrawiona powierzchnia budzi moje wątpliwości przede wszystkim. Denar Warneńczyka tak bardzo poreakcyjny, a mimo to 100% srebrnej powierzchni. Gdybym nie widział co najmniej dwustu innych, może bym uwierzył.

 

R E K L A M A
aukcja monet