Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:45:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)  (Przeczytany 4646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

małygracz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Sierpnia 2020, 00:00:50 »
Pytanie do właścicieli RDA.
Szanowni Państwo kto u Was opisuje monety średniowieczne. Żal patrzeć na ilość falsyfikatów jakie sprzedaliscie na ostatniej aukcji. Liczyłem że może będą wycofane ale jak widać... Po co ....
Taka rzucajaca się w oczy nawet przedszkolaka pozycją 509.
Proszę o odpowiedź.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Sierpnia 2020, 00:23:51 »
Czy próbował Pan/Pani skontaktować się z domem aukcyjnym przed aukcją by przedstawić swoje uwagi na temat tych monet?
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Sierpnia 2020, 09:10:29 »
Pytanie do właścicieli RDA.
Szanowni Państwo kto u Was opisuje monety średniowieczne. Żal patrzeć na ilość falsyfikatów jakie sprzedaliscie na ostatniej aukcji. Liczyłem że może będą wycofane ale jak widać... Po co ....
Taka rzucajaca się w oczy nawet przedszkolaka pozycją 509.
Proszę o odpowiedź.
Poprę mojego przedmówcę. Z takimi rzeczami to trzeba napisać przed aukcją do sprzedawcy lub ew. tutaj. Po aukcji to już musztarda po krewetkach... Oczywiście d.a. może się ustosunkować ale teraz po co? Żeby przyznać się, że falsyfikaty sprzedał jako oryginały? W sumie powinien ale trochę łyso...
Za to Pana prosilibyśmy o wrzucenie listy tych falsyfikatów, tak dla dobra publicznego, żeby ostrzec potencjalnych przyszłych kupujących.
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

małygracz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Sierpnia 2020, 12:09:20 »
Proponuję poczekać na RDA. Niech się ustosunkuja niech podzwonia do innych domów aukcyjnych które się na monetach średniowiecznych ZNAJĄ polecam WCN  a nie tylko biorą co leci a potem wielkie obrazy że ktoś coś wytyka.
Może sami przeanalizują i wskażą pozostałe falsy...

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 001
Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Sierpnia 2020, 16:19:36 »
Proponuję jednak napisać konkretnie przed aukcją co jest nie tak. Jeśli już pisze Pan taki zarzut to warto podać co to za falsyfikaty, aby RDA mogło się ustosunkować. W obecnej  formie Pana uwaga jest wartościowa na tyle na i ile wskazał Pan te falsyfikaty.

zmeczony

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 107
Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Sierpnia 2020, 17:26:49 »
https://onebid.pl/pl/auction/1426/lot/1058/generalne-gubernatorstwo-5-groszy-1939

Temat monety był już poruszany na forum w dziale Informacje o falsach ale nie doczekał się odpowiedzi.Jest to ewidentny odlew który może nawet niewidomy zweryfikować wciskając palec w środek monety który jest jak widać na zdjęciach gładki i ma zaokrąglone krawędzie :nerd: .Ja osobiście uważam że pochodzi z epoki (stąd też nie udzielałem się we wspomnianym wątku) ale bardzo chętnie bym poznał zdanie innych.
Warto zauważyć że Organizator Aukcji gwarantuje autentyczność bezterminowo,jeśli opis nie wskazuje inaczej...

TomekP

  • Gość
Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Sierpnia 2020, 17:53:11 »
Pytanie do właścicieli RDA.
Szanowni Państwo kto u Was opisuje monety średniowieczne. Żal patrzeć na ilość falsyfikatów jakie sprzedaliscie na ostatniej aukcji. Liczyłem że może będą wycofane ale jak widać... Po co ....
Taka rzucajaca się w oczy nawet przedszkolaka pozycją 509.
Proszę o odpowiedź.

Ja nie właściciel a tylko pracownik ale to ja je opisuje. Tak gwoli ścisłości - panie Sławku lat 41 interesujący się monetami od 18 do 20 wieku - jak napisano powyżej uwagi tego typu należy zgłaszać przed aukcją.

Co do fachowości innych domów które się "znają" - nawet nie skomentuję tego stwierdzenia ale przyznam że tym zdaniem wywołał Pan u mnie falę śmiechu spowodowaną doświadczeniami m. in z firmą którą Pan wskazał.

Pozycja 508 i 509 będą po weekendzie zweryfikowane na żywo. Jeśli uważa Pan swoim "fachowym" okiem że jeszcze któreś z pozycji wymagają naszej uwagi z jakiegoś względu to zapraszam do kontaktu mailowego. No chyba że chce Pan nastukać kolejne wiadomości na forum gdzie 3 na 4 Pańskie wiadomości są krytyką nas a 4 to przedstawienie się...

I od razu uprzedzając fale krytyki "czemu na maila". Bo tu zajrzałem tylko z uwagi na informację którą dostałem i nie wiem kiedy wpadnę znowu.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Sierpnia 2020, 18:09:03 »
panie Sławku lat 41 interesujący się monetami od 18 do 20 wieku
(...)
nawet nie skomentuję tego stwierdzenia ale przyznam że tym zdaniem wywołał Pan u mnie falę śmiechu
Niezależnie od tego, czy moneta z lotu 509 jest falsem, czy nie (nie znam się na średniowieczu), taki ton wypowiedzi zaraz wywoła kolejną awanturę o aukcję RDA...

nie wiem kiedy wpadnę znowu.
... w związku z czym proponuję udzielić Panu Tomaszowi urlopu od wypowiedzi na tym forum, tak by mógł się zająć swoimi innymi obowiązkami.

TomekP

  • Gość
Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Sierpnia 2020, 21:30:39 »
Drogi Panie, po prostu - to forum zeszło na psy i stało się ostoją hejtu jaki znałem dotychczas jedynie z monety.pl w wątkach pozanumizmatycznych. Dlatego nie wpadam tu zbyt często ostatnimi czasy.

A że ton wypowiedzi jest ostry... Skoro jestem porównywany bez pardonu do wiedzy przed przedszkolnej to nie uważam za celowe spuscic po sobie uszu. Bo jest to nie tyle jawna potwarz co po prostu uderzanie w interesy firmy w której pracuję i to w sposób poniżej wszelkiej krytyki bo pozbawiony jakiejkolwiek uwagi merytorycznej na forum które zawsze mierzyło w kierunku naukowym bardziej niźli zbierackim

Dodam jeszcze że na forum zawsze wypowiadałem się i będę się wypowiadał prywatnie bez konsultacji z kimkolwiek. A wskazuję na ten fakt z uwagi na to by ktoś nie uznał że jest to stanowisko firmy. Jest to moje stanowisko jako naukowca, pracownika domów aukcyjnych który jeszcze nie tak dawno z przyjemnością zaczytywał się w merytoryczne dyskusje na tym forum a obecnie na myśl o wejściu na nie ma przeczucie ze znajdzie tu jedynie wiadro pomyj czasem zaledwie przeplatane czymś merytorycznym (jakkolwiek początek tego wątku pozytywnie mnie tu zaskoczył mimo drobnych uszczypliwości kolegów półtorakowców)

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Sierpnia 2020, 00:33:43 »
Drogi Tomku,
Dziękuję Ci za krytykę. Wiesz, ze zawsze Cie lubiłem i teraz tez nie jest inaczej, ale nie mogę się zgodzić byś folgował swojej frustracji w taki sposób. Przyznam się, ze czuję się dotknięty Twoją uwagą.
Owszem, nie wszystko było na forum idealne w przeszłości i być może niektóre żarty były niesmaczne, ale nie mogę się zgodzić, ze wszystkie uwagi dotyczące aukcji, nie tylko RDA, nie miały merytorycznych podstaw.
Faktem pozostaje, ze jesteś obecnie przedstawicielem domu aukcyjnego, który być może ma ambicje ale dokładność opisów wciąż pozostawia wiele do życzenia.
Rozumiem, ze Ty i Twój szef, którego miałem wątpliwą przyjemność czytać tez na tym forum musicie bronic imienia firmy, więc staram się być fair nie tylko wobec Waszych klientów ale także i Was.
Pragnę Ci jednak przypomnieć, ze tak jak Twoje wizyty są nieograniczone, tak są i krytyków Waszego domu aukcyjnego.
Osobiście będę zawsze prosił krytyków jakichkolwiek aukcji by robili to wcześnie, by domy aukcyjne miały możliwość szybko i zdecydowanie zareagować. Nic nie zastąpi rzetelnej pracy nad opisami i ocenami monet. Musze się jednak zgodzić, ze niektóre z pozycji na tej aukcji były mocno naciągane, jak choćby ta przejechana przez tramwaj pięciozłotówka PRL. Reakcja firmy była właściwa wycofując tę pozycję, ale w mojej opinii takie badziewie nie powinno w ogóle znaleźć się w sprzedaży i świadczy o pewnej niewiedzy lub nieuczciwości. Nie chce nikomu zarzucać nieuczciwości, wiec skupię się na niewiedzy. Nie do końca więc mnie dziwi, ze reputacja RDA nie jest jeszcze ugruntowana. Jeśli idzie o sprzedaż falsów, to ostrzeżenie przyszło późno, ale może ktoś, kto organizuje aukcje powinien być jednak rzeczoznawcą? ...zakładając, ze to podejrzenie jest prawdziwe. Każdy zawód nawet jak śmieciarz, dziwka, czy prezydent powinien charakteryzować się jakimś poziomem profesjonalizmu, odpowiedniego dla pozycji ...
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Sierpnia 2020, 00:40:14 »
Drogi Panie, po prostu - to forum zeszło na psy i stało się ostoją hejtu jaki znałem dotychczas jedynie z monety.pl w wątkach pozanumizmatycznych. Dlatego nie wpadam tu zbyt często ostatnimi czasy.

A że ton wypowiedzi jest ostry... Skoro jestem porównywany bez pardonu do wiedzy przed przedszkolnej to nie uważam za celowe spuscic po sobie uszu. Bo jest to nie tyle jawna potwarz co po prostu uderzanie w interesy firmy w której pracuję i to w sposób poniżej wszelkiej krytyki bo pozbawiony jakiejkolwiek uwagi merytorycznej na forum które zawsze mierzyło w kierunku naukowym bardziej niźli zbierackim

Dodam jeszcze że na forum zawsze wypowiadałem się i będę się wypowiadał prywatnie bez konsultacji z kimkolwiek. A wskazuję na ten fakt z uwagi na to by ktoś nie uznał że jest to stanowisko firmy. Jest to moje stanowisko jako naukowca, pracownika domów aukcyjnych który jeszcze nie tak dawno z przyjemnością zaczytywał się w merytoryczne dyskusje na tym forum a obecnie na myśl o wejściu na nie ma przeczucie ze znajdzie tu jedynie wiadro pomyj czasem zaledwie przeplatane czymś merytorycznym (jakkolwiek początek tego wątku pozytywnie mnie tu zaskoczył mimo drobnych uszczypliwości kolegów półtorakowców)

Może trochę powściągnij swój język co? Bo zaraz można napisać, że RDA też zeszło na psy. Skoro mianujesz się "naukowcem" hehe, ciekawe z jakiej dziedziny to może w końcu zaczniesz opisywać półtoraki jak należy a nie wypisujesz bzdury w "renomowanych" czasopismach jak np. tu: http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,3124.msg105271.html#msg105271

Poza tym... wytykanie komuś 4 postów na forum, że to jakoby stanowi o merytorycznej wiedzy tej osoby faktycznie nie pasuje do tego forum. Tak więc zapraszam "przesiąść" się właśnie na monety.pl czy innego forum skoro to zeszło na psy :) Hau!

PS no tak uszczypliwości "półtorakowców"... No więc panie "tymfowcu", jak się o czymś pisze to warto by o tym co nieco wiedzieć. Może jestem anachroniczny ale będę się tego trzymał. Skoro pisze Pan jakieś z d*py brednie o "widocznym otoku", który jest "rzadki i wart uwagi" to - przepraszam - ale nie mogę nie zareagować :D No a potraktowano to jako uszczypliwości :P
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpnia 2020, 00:50:53 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Sierpnia 2020, 01:29:12 »
Zastanawiam się, w którym momencie byłem uszczypliwy. Może ktoś mi pokaże i wytłumaczy bo naprawdę nie wiem. Może w tym, że napisałem, że to dobra aukcja chociaż nic ciekawego dla mnie na niej nie ma?
Czyżby każde wyrażenie uwagi było uszczypliwością a krytyka hejtem ??

Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Sierpnia 2020, 09:06:10 »
Kolega Cancan62 w sposób kulturalny, ale i dosadny wyraził również moją opinię o zachowaniu TomkaP. To co napisał TomekP, to typowy mechanizm obronny polegający na próbie dezawuowania tych, którzy mają czelność krytykować jego działalność jako osoby opisującej monety na aukcje. Niestety, to nie nasza wina, że przy okazji każdej aukcji RDA wskazujemy na liczne błędy, które TomekP popełnia. To nie żadne pomyje, hejt, to nie forum schodzi na psy tylko Pana wiedza jest niewielka. Trochę więcej skromności życzę. Swego czasu pomagałem Panu w opisie boratynek na aukcje GNDM i było miło i przyjemnie. Z przykrością obserwuję zmiany w Pana zachowaniu, które doskonale pasują do starego powiedzenia, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Dawno temu na swoim blogu Pan napisał: "Po pierwsze- monety starsze niż XX wiek w zasadzie nigdy nie mają stanu I co nie dziwi, jednak często daje się im stan II. O ile w przypadku monet srebrnych jest to do zaakceptowania w jakimś stopniu, o tyle w przypadku monet miedzianych jest to nierzadko idiotyzm." http://moja-numizmatyka.blogspot.com/2014/09/ocena-stanu-zachowania-fikcja-czy.html#more  Od tego wpisu minęło 6 lat i takie idiotyzmy jako pracownik domu aukcyjnego Pan popełnia przyjmując na aukcje i wysoko oceniając boratynkowy złom, którym szanujący się dom aukcyjny nigdy nie powinien handlować. Śmie Pan nas krytykować? Niech Pan spojrzy w lustro.
Pozdrawiam. zdzicho

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Sierpnia 2020, 09:18:57 »
forum zeszło na psy i stało się ostoją hejtu
Naprawdę nie widzi Pan, że większość gwałtowniejszych awantur, jakie zostały wywołane w tym roku na forum, obracały się wokół ofert domu domu aukcyjnego (domów aukcyjnych?), których ofertę Pan współtworzył, a następnie reagując w arogancki sposób na niemal wszystkie uwagi, owe awantury nakręcił?

Nie chcę Pana pouczać, aby nie ciągnąć tej nieprzyjemniej i nic nie wnoszącej dyskusji, ale może czas spojrzeć z większym dystansem na własne umiejętności?

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Sierpnia 2020, 13:00:58 »
Panowie, proponuję zakończyć dyskusję na temat wpisu Tomka. Chyba każdy, kto poczuł się urażony miał okazję się wypowiedzieć. Dalej to już tylko rzeczywiście zamienimy to forum w "pudelka".
Myślę, że powinniśmy wrócić do numizmatyki
Tylko merytoryczne, numizmatyczne wpisy, proszę.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus


Ten wątek jest zamknięty. Skontaktuj się z administratorem w celu odblokowania.
 

R E K L A M A
aukcja monet